Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereknek vagy felnőttnek...

Gyereknek vagy felnőttnek lenni a jobb?

Figyelt kérdés

Ti melyiket szeretitek/szerettétek jobban?

És miért?

Én most 15 éves vagyok, úgy érzem minden vágyam hogy felnőtt legyek, mert a szüleim válnak és ez így szörnyű.

Elképzelem, hogy azt csinálok amit szeretnék, nem függök senkitől, boldogan élek felnőttként a kollégiumban, ahonnan bejárok az egyetemre, elmegyek szórakozni...ilyenek.

Szerintetek?


2011. jún. 26. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

gyereklét elönyei:csinálha nagy hülyeségeket nem kerülsz sitre nem kel a pénzre gondolnod van aki gondol rá helyeted.nemkel arra gondolnod hogy milesz holnap tied a szorakozás még meg minden stb.


felnöt lét elönyei:vezethec.vehec sört.piálhac anélkül hogy abszogatnának stb... sztem gyereknek :D

2011. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Gyerekként.

Nem kellett foglalkoznom a napi gondokkal, hogy holnap mit, és miből eszem, nem volt kérdés, hogy miből fizetem a számláimat, vajon lesz-e munkám még holnap, stb stb stb. Hidd el, az élet nem fenékig tejfel...

2011. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Amikre te vágysz, azok valóban a legszebb évek az ember életében. De, ami utána jön... Én azt mondanám, hogy egyetemistának, és 20 évesnek lenni a legjobb :) Se nem gyereknek, akinek nincs saját élete, és akarata, se nem felnőttnek (persze, jogilag azok vagyunk, de jó tanulmányi eredmény fejében még az állam tart el), amikor már szinte csak a gondok vannak, és nagyon nehéz azt a gondtalan, boldog életet élni, amire te vágysz.
2011. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk rossz gyerekkorom volt, igy azt mondom felnottnek. Sok a nehezsege, de eleg onallo szemelyiseg vagyok es tudom, hogy en iranyitok, ha hibazom az az en hibam, en vallalom a feleloseget. Jobb szeretek felnott lenni.
2011. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Az életben ez a cél: minden emberi érzést átérezni. Mindegyikre szükség van és természetes folyamat. A kérdés azért merült fel benned, mert most vagy a határvonalon. Csak hagyd, hogy sodorjon az élet és hallgass mindig a szívedre! Az érzések sosem hazudnak és mindig a jó irányba terelnek. Az, hogy a szüleid elválnak benne van a sorsodban, nem kell elkeseredni, minden helyzetből a legjobbat kell kihozni. ha az élet citromot ad: csinálj belőle limonádét!
2011. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Inkább gyerek és felnőtt között . Olyan 17-18-19. Igazából mindenkinek más leheet a véleménye,mert nem mindegy ki hogyan éli meg az élete szakaszait. Lehet aki gyerek folyamatosan szobafogság, takarítás, tanulás és 8kor fekvés, lehet hogy agyonzüllött és stbstb. Valaki teli van baráttal,valakinek 1sem jutott. Én az utobbi vagyok, és én inkább a felnőtt kort díjazom. Bár még csak 16 vagyok.
2011. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés. Ha normális családod van, akik szeretnek, akkor sokkal jobb gyereknek lenni. Nekem ez sajnos nem adatott meg, nagyon sokszor vertek az alkoholista szüleim, egyszer leszúrt az anyám. Akkor teljesen tehetetlennek éreztem magam, nem tudtam előlük sehogy sem elmenekülni, borzalmas volt. Én éppen ezért felnőtt szeretek jobban lenni, mert így ugyan el kell tartanom saját magam, de nem kell féljek senkitől. Az otthonomba azt engedek be, akit akarok és csak az én kezemben van az irányítás. Az igazsághoz az azért hozzá tartozik, hogy felnőttként sem azt csinál az ember, amit akar. Gyerekként én is így gondoltam, de a valóságban sokkal kevesebb időm van felnőttként a hobbijaimra mint gyerekként volt.
2011. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
"vezethec.vehec sört.piálhac" taps taps
2011. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttnek nagyon jó lenne lenni, mert nagyon sok dolgot tudsz csinálni, nem szólnak bele a szülök, oda mész ahova akarsz, akárhova elmehetsz nyaralni, akármit csinálhatsz! De egy hátrány van az, hogy sokat kell dolgoznod, hogy megélhess és fárasztó a munka és nem adhatod fel! Iskolásnak sem jó lenni, mert tanulni kell és fárasztó, soha nincs szabadnap, mert tanulni kell [kivéve szünetkor]! A legjobb lenne ha ovis lennék, most ahogy belegondolok annak a legjobb, játszik, alszik, eszik..kb. ennyi. : D Szóval ovi a legjobb : )) Most már szívesen oda visszamennék és nem mondanám, hogy délután nem akarok aludni..xD meg hogy nem akarok ottmaradni: D most lazán visszamennék.:)) 15/L
2011. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mindkét kornak meg van a maga "szépsége" és a maga "kára".

Míg fiatalabb voltam nagyon féltem a felnőtté válástól,mondjuk nem,mintha olyan idős lennék,de nah..a felnőttek élete se olyan szuper. Azt gondolod gyermekkorodban,hogy majd mindent megtehetsz,te irányítod az életed,pedig rohadtul nem így van.Meg ezek az örökös ármánykodások és szarkavarások eléggé az ember idegeire tudnak menni...néha szeretnék újra,ha nemis kisgyerek,de legalább kiskamasz lenni..:)

20/L

2011. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!