Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a férjed nem...

Mit tennél ha a férjed nem akarna dolgozni pedig lenne lehetősége?

Figyelt kérdés

Anyám (40) újraházasodott tizenpár éve egy nála 15 évvel idősebb emberrel,normális végülis,nem iszik,amig meg volt a régi munkahelye,ott dolgozott 30évet.

Viszont mióta az megszűnt,valami katasztrófa.Maximum nyáron megy el feketén dolgozni,a régi maszek munkái elkoptak,mert mindig halasztgatta igy kerestek mást helyette.

Illetve közmunkán volt egy darabig,de az is megszűnt,segélyen van.

Anya meg napi 16 órát dolgozik a vállalkozásban,de nem tud annyit kitermelni hogy egyedül fizesse a rengeteg rezsit,kaját,hitelt,apehot,mindent,és öcsém is kisiskolás,ő is sokba kerül.(én már rég nem lakom velük,de tanulok,örülök ha annyit keresek amiből megélek).

Ül otthon,eljár pecázni,és ennyi,hiába lenne most is 2 hely ahova mehetne,igaz kétkezi munka,de egy szakmunkáspapirral nem várhat irodai melót,de 100on felül fizet.És nem megy,szerintem a nyugdijt várja,de az még vagy 10 év,és ha nem dolgozik semmit,túl sok nyugdija se lesz.

Anya tőlem kér tanácsot.


2011. márc. 16. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát elég egyértelmű a helyzet, nem?
2011. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyukád helyében kivágnám, mint a t.aknyot. Csak, hogy tudj róla, minden egyes forintot előletek vesz el az a lusta disznó. Anyukádnak a gyerekeit kell támogatni, nem egy életerős férfit.
2011. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz, főleg ha a férfi nem dolgozik és közben meg elnézi, hogy az asszonykája meg kidolgozza a beléd, ellátja a háztartást... Gondolom a viszonyuk is megváltozott ez miatt, biztos veszekednek is. Én megprobálnám azt, hogy akkor választhat, vagy elmegy dolgozni vagy mehet máshova ahol eltartják... Kicsit drasztikus, de sokszor segit. Nem adnék neki enni, nem vennék neki semmit, nem főznék neki. -uygis eszik amit talál, gyerek miatt gondolom van főtt étel. De valami ilyesmikre gondoltam, hogymegvonni tőle dolgokat, hogy érezze, hogy nincs pénz akkor nincs semmi. Se peca, se tv..
2011. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előbb leülnék vele beszélni.

Ultimátumot adnék neki, ha 1 hónapon belül nem helyezkedik el, kirúgnám. Éljen meg egyedül ha tud, ilyen lustán!

2011. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már megvolt a veszekedős rész,nem beszélnek egymással csak amit nagyon muszáj,öcsém miatt vannak csak együtt...ami szerintem hülyeség,én is annyi idős voltam mint öcsém mikor elvált az első férjétől,mai napig azt mondom,az egyik legjobb döntése volt.

Most is csak 40,kezdhet új életet.


Próbálta a megvonással,hogy nem főzött,csak öcsémnek főzött nagyim,erre megette mire öcsém hazaért,főzhetett anya mást öcsémnek.

Nem vesz neki semmit,benzinre is csak akkor ad ha vinni kell valahova,de kér az anyjától (80 feletti néni) és vesz magának cigit,benzint.

Anya meg oldjon meg mindent.

Pedzegetem hogy váljon el,kb 2 éve már házasságnak nem nevezném ami van köztük,de bele van fáradva

2011. márc. 16. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Kérdezd meg tőle, hogy mégis mit vár, hogy a jó tündérke megjelenik és egy csettintésre megold helyette mindent? Ha meg "bele van fáradva" és nem válik el, más megoldás nem működött különben sem házasság ez már, akkor meg ne siránkozzon.

Ha csak kedvesen hallgatod a sirálmait nem tudsz vele mit kezdeni. Van akinek jó parasztmódon meg kell mondani, hogy szedje már össze magát, különben nem csinál ő se semmit, csak sajnáltatja magát, hogy neki milyen rossz. Ja, hogy el kéne válni? Á, hááát jó kifogás sose rossz. Akkor meg élvezze.

2011. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem csak hallgatom,próbálok tanácsot adni,de nem pakolhatom össze a cuccát,nem adhatom be a válási papirokat.
2011. márc. 16. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem is kell helyette összepakolni, de a próbálok tanácsokat adni, amit látod nem mindenkinél elég. nekem is van pár ilyen a rokonságomban, ha valami baja van, rohan hozzám, elmondom, hogy lenne jó, persze, persze, természetesen semmit nem csinál és két hét múlva megint szalad, hogy jaaaaaaj, mi van már megint És megint meghallgat, jaaaaj mit tegyen, megint javaslok valamit és megint leszarja és így tovább. Én meg újabban megmondom, hogy mostmár a f.aszomat sem érdekli a siránkozás, ha tőlem ne kérjen tanácsot, ha leszarja utána meg megint jön siránkozni, hogy jaaaaj mit tegyen. Hagyjon engem békén, amúgy is mit vár, a siránkozás mit old meg, ha sose csinál semmit?


És érdekes ez általában hatott.

2011. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hát jó,ezt egy akármilyen rokonnal én is megcsinálnám,amugyse érdekel más nyűge

de jelenleg az anyámról van szó,meg a kisöcsémről aki végignézi...és nem jó dolog végiginézni,én tudom csak

2011. márc. 16. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék? Mérges lennék...és nem hagynám annyiban. Ugy tűnik, elég jó dolga van és elkényelmesedett, motiválni kellene. Mondjuk felajánlani neki, hogy összecsomagolhatja a cuccait, és mehet... nagyon nem szeretem az ilyen helyzeteket. Bocsi, de most kiakadtam... Barátnőm és a barátja nemrég költöztek össze, a lány dolgozik, a fizuja nem nagy, gondolom a családja segít nekik kül nem birnák egyedül fizetni a rezsit meg a kaját, meg stb. A fiuja viszont nem dolgozik már kb 3 éve, pedig kaphatott volna simán munkát, csak ő nem vállal el akármit...

Nem könnyű elkezdeni dolgozni, főleg ha már huzamosabb ideje nem dolgozott valaki, de viszont nem lehet "élősködni sem" (most konkrét az ilyen esetekre gondolok, miat amit a kérdező megosztott). És az ember belejön hamar.

2011. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!