Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás, láthatás,...

Gyerektartás, láthatás, elvitel milyen időközönként?

Figyelt kérdés

Párommal együtt laktunk, de nem voltunk élettársak.Van egy 16 hónapos közös gyerekünk.Párommal szétmentünk, úgy beszéltük meg, hogy egyik nap leülünk és megbeszéljük a gyerek dolgait, láthatás, elvitel, gyerektartás.Erre ma beállított kezembe nyomott egy gépelt megállapodást, melyben szeretné ha közös nevelésbe belemennék.Három napot nála, négy napot nálam lenne a gyerek.De én ebbe nem egyezek bele!Tehát semmi nem beszéltünk meg, hanem a saját döntését papírra vetette. Szerintem bírósághoz fog fordulni.Szeretnék érdeklődni, hogy várjam meg míg ő elindítja a pert vagy indítsam el én? Hátrányban lehetek-e ha ő a felperes nem én? Mivel én nem egyezek bele a közös nevelésbe, a bíróság erre mit fog mondani, mik a lehetséges kilátások? Mit határoz meg a bíróság a gyerekelhelyezés, a gyerektartás, a gyerek láthatás, a gyerek elvitelében? Elvitelkor mennyi időt tölthet az apánál? Éjszakát tölthet e ott a gyerek?

Köszönöm a segítségét!


2011. márc. 17. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindegy,hogy ki adja be a válópert.

De a gyerek érdekében megkellene egyeznetek a korlátlan látogatásban. Akkor vigye el az apja,amikor van ideje a gyerekre. Amíg ilyen kicsi,addig éjszakára csak akkor,ha nyugodtan alszik nélküled is.

A párod ötlete nem jó,mert egy gyereknek kell az állandóság is.

A gyerektartást szintén a bíróság állapítja meg. Általában a jövedelem 20 %-a. Erről feltétlenül kérj letiltást,mert csak így biztos,hogy megkapod minden hónapban.

Ha nem tudtok megegyezni,akkor a bíróság határozza meg,hogy mikor viheti el a gyereket. Ez viszont a gyereknek nem lesz jó,mert nem lesz jó az apa-gyerek kapcsolat.

2011. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hulye amcsi otlet. A gyereket cipelik egyik hazbol a masikba. Kinek jo ez? A ket szulonek, akkik a gyereken keresztul elik ki a bosszujukat. Gyereknek egyaltalan nem hasznos, sot.
2011. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De mégis ilyenkor mit állapít meg a bíróság??? A láthatást, elvitelt illetően!!
2011. márc. 17. 15:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Altalaban ket hetenkenti latogatast, de megegyeshettek surubben is, de hidd el, a gyereknek nem jo, hogy minden 3-4 napban koltozkodik. Ha meg is tortenne, egymashoz kozel kell hogy lakjatok, az iskola/ovi vegett. Gyerek ugy erzi, na megint ki van dobva, vihetti a cokmokot megint. Vegul is nem fogja tudni, hogy hova tartozik.
2011. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezért is nem 1ezek bele a közös felügyeletbe!!20km van köztünk!Azért is érdekel, hogyha bíróság lesz az ügyből akkor ritkábban láthatja majd! De legalább fogja tudnia gyerek, hogy van neki egy biztos otthona!!
2011. márc. 17. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:
De arra is ugyelj, hogy engedd hogy apuka lassa gyereket, foleg ha megbizhato, szereti, rendesen felugyel ra. Jobb a gyereknek is, Ne felejtsd, Neked is szukseged lesz a hetvegi pihenesekre.
2011. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez így van!Szereti és megbízható! Ma kezembe nyomta a közös felügyeletes papírt és közölte, hogy vasárnap vinné a gyereket!De, a közös felügyeletbe nem egyezek bele, így pedig félek vasárnap odaadni a kicsit!!
2011. márc. 17. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyerektartás: a bér 20%-a az átlagos, kérd a fizetésből tiltást, bármilyen becsületes is!!!

Láthatás: a szokásos itélet: apa kéthetente viheti el hétvégére (péntek délutántól vasárnap délutánig). Ha a gyerek 3 év alatti, akkor nem kell engedned az ott alvást, éjszakára haza kell vinnie a gyereket, reggel jöhet újból. Ha kicsi a gyerek, akkor az elvitelbe se kell belegyezned, csak nálatok, a gyerek otthonában van a láthatás. Ezt 3 év alatt simán megteheted, a biróság is neked fog igazat adni. A kicsiknek a kiszámithatóság, állandóság mindennél fontosabb, és ezért.

Ha aggódsz, akkor ne engedd most se elvinni a gyereket, hanem NÁLATOK legyen a láthatás. Ha látni akarja valóban, akkor neki tök mindegy. Töltsön vele 1-2-3 órát, de nálatok. Te ne zavard őket, menj ki a szobából. Ha kell, legyél a közelben.

Ha apa nagyon akar, akkor a per végéig kérhet ideiglenes határozatot a gyerek ügében, de akkor is azt fogja neki is mondnai a biróság: ekkora gyereket nem vihet el az otthonából, pláne nem éjszakára.


Szóval ez várható a biróságtól, persze te megengedhetsz ennél több láthatást, ottalvást, bármit, de csak ha TE megengeded. Ez már csak rajtad múlik. Ha gyerekrablástól kell tartani, ne add oda, de ha a gyerek elvan az apjával, akkor ne akadályozd a kapcsolattartást.


Magam is azt javaslom, hogy a közös felügyeletbe NE egyezz bele.

2011. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 hos volt, amikor apuka elköltözött. Minden nap jött, de egy idő után mondtam, ne jöjjön. Vigye 2 hetente hétvégén. Mit csináljon vele, mert, hogy kicsi még. Mondom ugyanazt mint amikor idejössz :D


Majd egyszer csak elvitte hétvégére, gyanus volt :D amikor hazahozta, tiszta macska szőr volt mindene a ygereknek. Akkor azt mondtam, nem viheti, mert ezt nem engedem, h egy macskával legyen összezárva egy 2 év alatti gyerek, amikor otthon sincs szőrös állat a lakásba. Besértődött :D majd elintézte, hogy oké viszi, de akkor a papánál alszanak. Ebbe belementem.


Na most, mivel zenész a lelkem, nem igazán viszi 2 hetente. Hálistennek már 4 éves a gyermek és meglehet vele beszélni. Van hogy 6 hétig felé se néz!!!!!! Aztán leorditom a haját a telefonba és ujra kezdi hordani :D Most csináltam a kimutatást apukának: 2013-2014 be összesen: 18 hétvégét sz-v, és 2 x 1 hét nyáron. Ennyit vitte. Befenyitettem, h ha ezt igy folytatja, neki itéltetem a ygereket :D Most ujra 2 hetente viszi :D Mondtam neki azt is, ha nem viszi, fizessen többet, mert rohadt sokba van, vegyen cipőt neki, ruhát stb. Mert apuka 20ezret fizet és azt hiszi ez igy rendben van! Ha beteg a ygerek, otthon többe kerül az ellátása mint az oviba, táppnénzzel kevesebbet kapok a gyogyszer sem olcso! Igy mivel nem akar fizetni többet, inkább viszi. De elég undi, hogy sokszor a gyrektől tudom, hogy nem apánál aludt, hanem apa hugánál. Nincs vele gond, mert szeretjük a csajt, de nincs neki gyereke. Ha beteg mi a aszart csinál, ha nem tudom hol vana a gyerek. Tavaly áprilisba volt az elhelyezési per, de várom, hogy leteljen a 2 év és ujra beadom. Addig pedig irom és jegyzetelem a tapasztalatokat. Egy apának nem szabadna egy kisgyerekkel igy viselkednie.

2015. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!