Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg macerásabb és drágább...

Tényleg macerásabb és drágább (pl. apasági nyilatkozat, stb) ha házasságon kívül szülöm a gyermeket?

Figyelt kérdés

olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy egy párnak olcsóbb volt egy gyors esküvőt rittyenteni (már várandósan) mintsem hogy apuka kitöltse az apaságit és más papírmunkák.

egyelőre nagyon távol áll tőlem az, hogy jogilag is összetartozzunk, valamint feleslegesnek tartom.

kb milyen költségei vannak ennek, és mennyi utánajárást igényel? kérlek írjátok le a tapasztalataitokat.


2011. márc. 17. 23:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk azt mondta a védönö várandósságom alatt, hogy az apaságihoz nyilatkozatot kell tenni, hogy élettársak vagyunk-e vagy sem. És az pénzbe kerül!!!! Ezért mi összeházasodtunk elöbb (amúgy is szerettünk volna csak baba születése után).
2011. márc. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Igen, nyilatkozatot kell tenni, ami anniyban kimerül, hogy bementek egy irodába, odaadjátok a személyiket, és aláirtok egy papirt, amit késöbb postán kiküldenek. Az apasági nyilatkozat ingyenes! Semmiféle költsége nincs!


(2010.szeptember, Budapest)

2011. márc. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
de az apaságit, meg az élettársi viszonyt azért ne keverjük. Ez két külön dolog. Elözö voltam!
2011. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy fillérbe sem kerül az apasági nyilatkozat.

Mi sem vagyunk házasok, és annyi volt az egész, hogy lementünk a jegyzőhöz, kitöltöttünk és aláírtunk egy papírt.

Pedig nekünk a születési anyakönyvi kivonatot, meg minden papírját a gyereknek újra kellet csináltatni.Mert koraszülött a kisfiam, és amikor megszületett az én nevemre került.

Semmi nem került egy fillérünkbe sem.

2011. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
Mi sem vagyunk házasok. Minden papírunk ingyen lett. Ha jól tudom az apaságiért talán akkor kell fizetni, ha már megszületett a baba.
2011. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Bemész az okmányirodába (ha ott van az anyakönyvezés stb) aláírtok egy papírt, bemutatjátok a személyiket. Anyuka apuka aláírja, és kész.


Semmibe nem kerül, kb 10 perc az egész. (2009.03.hó)

2011. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

Az apasági nyilatkozat ingyenes (csak bekell menni,személyi okmányok,terhességet igazoló orvosi papír kell) DE ha már megszületett a baba akkor a jegyzőnél kell kiváltani a hajadonságot igazoló papírt az anyukának ami igenis pénzbe kerül,2ezer ft kb.

Mi ezt 10 hónapja csináltuk végig.

2011. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

a házassági propaganda sztem felesleges, pl sosem szólom le a házasokat, csupán annyit mondok, hogy tőlem nagyon távol áll egy ilyen papírt aláírni, nem szeretném, ha jogilag kvázi egy személynek kezelnének minket (pl hitelek felvétele, stb) önálló emberek vagyunk.

egy papírtól nem lesz stabilabb a kapcsolat. aki így érzi, annak találták ki a házasságot.

2011. márc. 19. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!