Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ember aki mostanában...

Van olyan ember aki mostanában mer gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
A kíváncsiságom miatt tettem fel ezt a kérdést. Mert érdekelne, hogy vannak-e olyan emberek akik tudnak gyermeket vállalni mostanság. Ugyanis én nem tudom elképzelni, azt hogy az én munkabérem kiessen a családi kasszából és még egy gyermeket is tudjunk nevelni. Igaz a párom 2 gyermeke is velünk él. De ez nélkül is nehezen tudom elképzelni. Tényleg ilyen kilátástalan a helyzetünk ha családot szeretnénk?? L/24
2011. márc. 18. 13:03
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

A kieső bérem megegyezik a Gyeddel,így nem volt min gondolkodni.

2 gyerekes anya+ jön a 3.

2011. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos kismama vagyok, és 26 éves. Tervezett baba, szerettük volna és már nagyon várjuk. Az anyagi helyzetünk most nem a legjobb, de ha arra várunk, hogy mikor leszünk teljesen jól anyagilag, akkor azt hiszem 40 éves koromig nem vállalhatnék gyereket... Egy gyerek sosem jön jókor, ha arra vársz, lekésel róla. Én a terhességem alatt vesztettem el a munkahelyemet, nem ez miatt, a gazdasági válság miatt, de még így sem bántam meg. Majd lesz valahogy, most itthonról dolgozgatok, nem fix pénzért, jutalékos rendszerben, de ez is valami.
2011. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
28-30 évesek vagyunk. Lakáshitellel a nyakunkon, bizonytalan munkahellyel nem vállalunk, pedig nagyon szeretnénk már. Ha kiesne a keresetem nagyon meg lennénk lőve anyagilag.
2011. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
48%
Totálisan kilátástalan.Gyereket vállalni ma,egyenlő egy öngyilkossággal,ha csak nem álltok anyagilag fullon.Ezt sajnos sokan cáfolják,de azért én megnézném,hogy a gyereküknek valóban meg van-e mindene ami egy gyereknek szükséges.Nem a luxus szintről beszélek,csak úgy átlagban.
2011. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van egy kislányunk, aki 2 éves. Én 29 éves vagyok, férjem 32. Saját házunk van, autók, biztos munkahely mindkettőnknek és szülői háttér is.

Idén szeretnénk még egy kisbabát, akinek az érkezése semmi anyagi nehézséget nem fog okozni.

Gyerekvállalás előtt 5 évig voltunk házasok, szépen tudtunk félretenni, így most bátran vállalunk gyerekeket.

2011. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Jó neked. :) Tényleg irigylésre méltó a helyzeted.

De "mi" akik a 20-as évein elején közepén járunk és ha a szüleink nem tudnak segíteni minket akkor nincs más mint a lakáshitel a kocsihitel stb...

Így azért nehéz dolog.

De jó hallani hg vannak ilyen szerencsés emberek is...

2011. márc. 18. 13:18
 7/49 anonim ***** válasza:

Szia!


33 évesen jött az első, és 36 évesen a második babám. Ennek 1,5 éve.

Mivel számoltam arra, hogy jelentős bérkiesés lesz, tartalékoltam/tartalékoltunk.

A szülési szabim, és a gyed-em a maximum, majd a gyes lesz komoly érvvágás. De ha mindenki ezt nézné, kihalnánk...

Mondjuk az sem véleltlen, hogy így kitolódott a gyerekvállalás, mert nem akartam albérletbe szülni, szóval előbb megteremtettük az anyagi hátteret, és úgy jöttek a manók.


Üdv!

2011. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
1 van és amikor azt kérdezik, hogy mikor jön a kistestvér erre már csak a fejünk rázzuk, hogy nincs miből nekem gyed alatt megszünt a munkahelyem a párom nem tudom meddig tud még a szakmájában dolgozni mert van egy autoimmun betegsége ami ízületi gyulladásos,így nagyon meg gondolandó lenne a 2.gyerkőc.Sokan azt mondják ó hát a második mindent megörököl szinte az elsőtől de én nem itt ragadok le hanem ott, hogy tanítattni és elindítani az életbe.Pont azt szeretném hogy ne onnan induljon mint én mi 3-man voltunk anyukám egyedül nevelt,nem volt kérdés a szakiskola után ,hogy gimi vagy munkahely.....Viszont egy saját gyereket semmivel és senkiével nem lehet pótolni ezt jobb ha tudod...ezt mint anya írom neked.
2011. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:

Mi a párommal négy gyermeket szeretnénk és reméljük, hogy össze is jön. Már szorgalmasan dolgozunk az elsőn. :-)

Szerencsére a mi helyzetünk nagyon jó, így nem okoz gondot majd a gyerekek felnevelése. Viszont egyben biztos vagyok, hogyha nem születne saját gyerkőcöm, akkor életem végéig hiányozna valaki, valami. Mivel még fiatal vagy, szerintem várj még pár évet és akkor gondolt át újra a kérdést.

2011. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
78%
A gyermekvállalás /legalábbis az ELSŐ/ nem lehet anyagiak függvénye. Ha régen is így gondolkodtak volna az emberek, ma fele ennyien sem lennénk.
2011. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!