Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megölöm magam Mit csináljak?...

Megölöm magam Mit csináljak? Felemésztem magam, nem bírom tovább!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, lassan 3 éve halt meg apukám. Hihetetlenül rossz nélküle, próbáltam már öngyilkossággal, de nem mertem megtenni mert féltem hogy mi lesz anyukámmal. Apum nem váratlanul halt meg, tudtuk hogy beteg volt, közölte is hogy már csak hónapjai vannak hátra, de nem fogtam fel, annyira hihetetlen volt számomra, hogy el sem tudtam búcsúzni! Ahogy telnek az évek egyre rosszabb, félember vagyok nélküle, nem bírom tovább, azóta semmi sem ugyanolyan! Nem tudok nélküle élni, egy darabot kitéptek belőlem. Minden nap sírógörcsöm van miatta. Mit tegyek?:'(
2011. márc. 18. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
3 év alatt nem tudtad feldolgozni... Pszichológushoz mindenképp menj el szerintem (egy kis beszélgetésre).
2011. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj kicsi lány! Nagyon sajnálom! Bár én már felnőtt vagyok, de én is nagyon apás, belebolondulnék, ha lenne vele valami! Nekem mondjuk a férjem és gyerekem adna erőt!

Neked meg adjon az anyukád! Neki is biztos nehéz! Egymásban kell,hogy a tartsátok a lelket! Hidd el, jobb el. Tudom, hogy nehéz elhinni, de telni fog az idő és ezzel együtt valamelyest múlni fog a fájdalom is! Jön majd a szerelem az életedben, ami sok erőt fog adni!

Apukád sem szeretné, ha egész életedben szomorkodnál!

2011. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

tudom hogy hogy érzel..én elvesztettem az anyukámat

nagyon rossza volt nélküle, nem bírtam elviselni a hiányát, mindennap vártam haza... és úgy éreztem engem is felemészt az egész helyzet.

de aztán idővel jobb lett, beszélj valakinek az érzéseidről.nekem a barátnőm sokat segített! és a pszichológusom

2011. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Írjál neki levelet, írjál ki mindent magadból, hogy a befejezetlenség kínzó érzését mérsékeld.Mondj el mindent neki, amit nem tudtál, jót, rosszat egyaránt. Legyél tudatában, hogy a gyász hosszú, és nehéz út, ezért legyél elnéző, és türelmes önmagaddal. Keresd fel, a www.gyaszolok.hu-t, vagy a www.vigasztalodas.hu-t, vagy a www.gyaszportal.hu-t. Ne szégyellj segítséget kérni!!!
2011. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Anyával sajnos nem tudom megbeszélni, mert apum halála előtt kb. 8 évvel elváltak, és nem szerették egymást. Őt nem érinti érzékenyen ez a téma. Sajnos tesómmal sem tudom megbeszélni, mert ő már túltette magát ezen, bár nem is rázta meg az eset annyira. Egyik barátnőmmel szoktunk erről beszélgetni, akinek szintén nincs már apukája.
2011. márc. 18. 16:18
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves 16:17-es! Nagyon, nagyon sajnálom anyukádat! :(
2011. márc. 18. 16:20
 7/18 Raffi ***** válasza:
100%

Nehogy megtedd! Mi lenne akkor anyukáddal?

Azt írod 16 éves vagy .Még vár rád annyi szép dolog, amit apukád is kívánna neked.

Az én apám is meghalt. Tüdőrákos volt, és borzasztó volt végignézni a szenvedését. Nincs olyan nap, hogy ne gondolnák rá, ha olyan napom van még sírok is, pedig már tíz éve történt.

De az élet szép.Próbálj más dolgokra gondolni, de mindig csak jóra! És beszéld meg anyukáddal biztos fog segíteni!

2011. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 13 éves koromban halt meg apukám, rákban. Mindig is ő volt a példaképem, ő tartotta bennem a lelket.

Anyám és ő titkolta előttem, hogy beteg. Ha kórházban volt, mindig kitaláltak valamit, hogy éppen hol van. Ha rosszul nézett ki, csak vírus, vagy tüdőgyulladás, vagy mindig volt valami magyarázat.

Aztán megtaláltam anyám könyvét a rákról, és levágtam mi a helyzet. Apu akkor már napok óta nem volt otthon. Megijedtem. Nem szóltam anyámnak hogy tudok a dologról, csak kértem hagy lássam apát, de nem engedte. Pár napig próbálkoztam ezzel. Mire elhatároztam magam hogy igenis elmondom neki hogy tudok a rákról és látni akarom aput, telefonáltak, hogy apu meghalt.


Ezek után 4 évig voltam mély depresszióban, nem kezeltek vele (anyám begolyózott picit). Nem beszéltem senkivel, nem csináltam egész nap semmit, csak zenét hallgattam. Végül 18 éves korom körül jöttem rá, hogy így nincs értelme az életemnek, és sikerült kilábalnom a betegségből. Most a párommal lakom, enyhe nyugtatón élek, de végre jól vagyok.


Többször megfordult a fejemben, hogy öngyilkos leszek. De belegondoltam, hogy ha apum hónapokig szenvedett ahelyett hogy öngyilkos lett volna, nekem mi jogom van hozzá, hogy csak így egyszerűen véget vessek az egésznek.

Gondolj bele. 20/L

2011. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
az szomorú hogy a csalástagjaiddal nem nagyon tudod ezt megbeszélni, na mindegy. a lényeg hogy ott van a barátnőd, akit említettél! fontos hogy ne tartsd magadban a fájdalmad, néha ki kell adni! kitartás!
2011. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tűzz ki magad elé célokat. Az ember akkor képtelen túllépni a dolgokon, ha nincsenek önálló vágyai, és nem érzi, hogy másoktól függetlenül is lehet boldog.
2011. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!