Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sose gondoltam, hogy ezt...

Sose gondoltam, hogy ezt fogom mondani, de elgondolkoztam rajta, hogy megölöm magam. Szerintetek helyesen gondolkodok?

Figyelt kérdés
Kérem ne töröljék ki a kérdést, mert értelmesebb mint akármelyik pl. az ezotériában, vagy a humor kategóriában. 20 éves vagyok, erősen depressziós. Néha nagyon jó kedvem van, néha nagyon rossz, de a jövőképem általában mindig is optimista volt, mégha belül tudtam is, hogy valami nincs rendben. Itthon vagyok, mivel egyetemről kirúgtak, mivel képtelen voltam tanulni (a depresszió miatt - nem kifogás, tényleg, aki már volt ilyen állapotban az tudja miről beszélek). Ez idáig rendben is van, mert felvételiztem egy másik suliba, és elkezdem saját magam gyógyítani, célkitűzésekkel, de mindig visszaesek. És itt ebben nagyon sok szerepe van a családomnak. A visszaesésekben. Mindig bántanak. El sem tudom mondani mennyire dühít. Előbb is ordítottam, meg a földhöz vágtam a székemet, mert már annyira utálom ezt az egészet. Eddig úgy voltam vele sose lennék öngyilkos de most szívesen az lennék. Persze nem fogom megtenni most legalábbis nem. A családom...leginkább anyámmal vannak nézeteltéréseink. Teljesen máshogy gondolkozunk, és ő ebből nem tud semmit, hogy mi zajlik bennem (mivel nem beszélgetünk, csak veszekszünk). Csak a sajátját mondja, nem hallgat meg, félbeszakít, ha mondok valamit az egyből "hülyeség" vagy "nevelni akarom". Ha megszólalok abból már vita van. És ő generálja, utána meg megsértődik, és én erre tudok a legjobban felmérgesedni, ha valaki megsértődik, és nem hallgat végig. Mivel én végighallgatok mindenkit. Azt hiszi annyira ismer. Csak szerintem van egy kis különbség egy gyerek, és egy 20 éves fiatal gondolatai között. Már nem az vagyok, akit ő ismer. És ezt nem érti meg. Csak azt hajtogatja, hogy semmirekellő vagyok, élősködő (ami igaz is, de próbálok változtatni rajta de NAGYON nehéz), és ezzel nem könnyíti meg a dolgaimat. Mit tegyek hogy jobb legyen? Egyáltalán lehet jobb?
2011. jún. 1. 12:31
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Részletesen leírni több oldal lenne, mert igazából az egészet vissza lehet vezetni a gyerekkoromra. De lehet le sem lehet írni ezt a végtelen elkeseredést, és dühöt.
2011. jún. 1. 12:34
 2/30 A kérdező kommentje:
Talán ami még nagyon zavar, hogy ha esetleg később jobb lenne a helyzet, ezt már semmiféleképpen sem tudom elfelejteni..ezeket a dolgokat.
2011. jún. 1. 12:35
 3/30 anonim ***** válasza:
0%

nem fogom végigolvasni , mert hosszú és nincs kedvem , majd talán később .


a címet azért elolvastam , és azt tanácsolom , hogy ne öld meg magad , mert csak.

2011. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%

Ajanlom menj el szakemberhez,o tud rajtad segiteni megha most ugy is latod hulyeseg.egyedul ebbol nem fogsz kilabalni.

kozel 6evig voltam depreszios,igy eltem mint te azzal hogy megkiserelem az ongyilkosagot amit mostmar banok,szerencsere nem sikerult.

Az hogy magad is belatod beteg vagy jo kezdet,akarni kell meggyulni,valtoztani,csak sajnos sok esetben ez egyedul nemmegy barmenyire is akarja az ember.

2011. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
nem baj, azért kösz, én is vagyok úgy néha, hogy lusta vagyok olvasni
2011. jún. 1. 12:39
 6/30 anonim ***** válasza:
Lehet jobb,ha kezelteted magad.Érdemes lenne szerintem csoportos terápiára járnod,az biztos,hogy rengeteget javítana.
2011. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolkozol. Ha nem bírod őket, akkor szívd fel magad és lépj le! Hagyd ott az egészet! Annak sokkal több értelme van, mint öngyilkosnak lenni.
2011. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Ha nem sikerül a mostani felvételim mindenképpen elmennék. Bár nem tudom meddig jutnék a semmiből.
2011. jún. 1. 12:42
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
sajnalom hogy ilyen helyzetben vagy. probalj meg oromoket keresni az eletedben, gondolj azokra a dolgokra amik jok voltak az eletedben. sose gondolj arra hogy ongyilkos lennel, a sok rossz utan jon a jo is. hidd el. nem mindenkinek dicsfeny az elete. anyukadnak irj egy levelet, ha mar beszelgetni nem tudtok, ird le neki, mindazt amit mondani szeretnel, ha elolvassa biztosan megerti hogy neked mennyi minden faj, es rossz. probalj arra gondolni hogy "szerencses" vagy hogy nincs betegseged, es van eleted, amit nem eri meg eldobni magadtol. hany ember mint meg nem adna erte ha egeszseges lehetne, es nem rakkal kene kuzdenie, nap mint nap, hogy elhessen. o biztos nem dobna el magatol az eletet. gondolkozz ilyen dolgokon. ha nem megy a tanulas, probalj munkat keresni, vagy egy menhelyen besegiteni, biztosan orulnenek egy jo tet leleknek, es az allatok annyi szeretetet fognak neked adni, amit talan soha senki sem.
2011. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
keress fel egy dokit, vagy valamelyik családtagoddal megbeszélni a problémáida
2011. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!