Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Képes lennél rá? ( A gyereked...

Képes lennél rá? ( A gyereked élete szemben sok más ember életével).

Figyelt kérdés

Voltam hétfőn a Kontrasztkiállításon, nem tudom, hogy ismeretik-e. Mindegy, nem ez a lényeg.

Ezen a kiállításon volt egy szoba ( a legutolsó), ahol vetítettek egy kis filmet egy férfiről meg a fiáról. A történet a következő:

Volt egy hídmester, és annak volt egy fia. Nagyon szerették egymást, sok időt töltöttek el. Egyszer történt, hogy a gyerek a sínek között játszott. ( egy folyó vagy valami ilyesmi felett vezetett át, alattuk a mélység volt). A hídmesternek az volt a feladata, hogy amikor jön a vonat, a hidat engedje le, hogy át tudjanak menni rajta. A fiú a síneknél játszott egy nap, és sajnos belesett egy "árokba". Gondolom itt voltak a fogaskerekek (?), amik működésbe hozták ezt az egészet. Arra már nem volt idő, hogy a gyereket kicibálja onnan, a vonatot már nem lehetett megállítani. Ha leengedi a kart, a vonaton ülők nem zuhannak le, és életben maradnak. De ha nem ereszti le a hidat, akkor ugyan életben marad a fia, de rengeteg ember meghal.

Én őszintén nem tudok dönteni. Melyik a helyes ? Ti hogy döntenétek ?


2011. márc. 18. 18:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

A gyermekem nekem fontosabb, mint sok idegen ember.

Számomra ez a fontos.

2011. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
Gyermekem! Bármi áron.
2011. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
76%
Lattam a filmet.Nem akarom megegyszer.Nincs jo dontes.Nem vagyok meg apuka de szerintem a gyerekemet valasztanam.Es szerintem a legtobben ezt tennek...
2011. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

A mi osztályunk is volt a kontraszton csak én akkor Zh-ztam :S


De mesélték ezt a történetet és én egyértelműen a gyerekemet választanám..

2011. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%
a gyerekem..ha lenne
2011. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Én már hétfő óta ezen gondolkozom, hogy mi a megoldás. Helyes döntés sajnos nincs...
2011. márc. 18. 18:50
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
Hát nincsen de ha a zsúfolt vonatot választanám akkor életem végéig száradna a lelkemen a GYERMEKEM halála, viszont idegen emberekbe szerintem könnyebb lenne belenyugodni..de mind2 esetben szerintem pszichiátriai kezelésre szorulnék...:S
2011. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%
A gyerekem, ez nem kérdés. Szerintem egy szülő képtelen lenne máshogy dönteni.
2011. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%

a gyerekemet választanám, hogy miért?

a vonaton lévő emberek meghalhatnak én akkor is azt választanám, akit szeretek.

csak hát után kirúgnak és önző tömeggyilkosnak gondolnának, de a fiam fontosabb lenne!

2011. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%
Egyértelműen a gyerekemet választanám. Ha lenne mód megmenteni a többieket, megtenném, de ha nincs, akkor száradjon rajtam annyi ember halála, vállalom a felelősséget, ítéljenek halálra, de akit mindennél jobban szeretek, az éljen!
2011. márc. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!