Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korában rajzolt a...

Hány éves korában rajzolt a gyereked ember-szerűséget? 3 évesen már rajzolt valamit, ami viszonylag felismerhet volt?

Figyelt kérdés

A lányom most tölti a 3-at, de valahogy a ceruzákkal és a rajzolással hadilábon áll. Festeni, gyurmázni szeret. Ha én rajzolok neki, az tetszik. Tegnap mutattam neki egyszerű emberalakot, testrészeket. Ő is próbálkozott, de még csak nem is érintkeztek egymással a vonalak, a kör is egy firka volt.


Nem aggódom, csak érdekel, hogy fejlődnek ezen a téren a gyerekek.


2011. máj. 5. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 4 éves, de ember alakot még nem rajzol, a rajzaiban egyedül a virág ismerhető fel, a többi firka, legalábbis a mi szemünkben:)
2011. máj. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
3 éves, nagy kört, vagy csiga-formát rajzol-fest, de ennyi :-) de nincs is nagyon türelme hozzá :-D
2011. máj. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

egy kicsit megnyugodtam,hogy más gyereke sem rajzol még.

az én lányom is 3 lesz nyáron.és imád "rajzolni",de a vonalakon,karikákon kívűl semmi felismerhetőbbet nem tud.

persze ő minden firkát megnevez..

2011. máj. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
akárcsak a nagy művészek :-D
2011. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Én merőben mást mondok.Az én lányom 3 évesen nagyon szépen rajzolt.Az óvónők is csak néztek.A kéz a fejből nőtt ki,34-40 ujja volt,a lábak is furák voltak,de láthatóan ember volt.Szerintem az a gyerek tud így rajzolni,akit eleve leköt a ceruza meg a papír.Ő már 1 évesen ceruzatartással fogta a tollat,már akkor rajzolt mindenfélét.Akit nem érdekel a papír meg toll,annál ez később jön,de az nem baj.Az én lányom meg mást nem csinál.
2011. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én ezt cáfolnám,mert az én lányom is szépen fogta a tollat 1 évesen még a bölcsibe is csodálkoztak rajta!

mindennap sokat rajzol,de mégsem mondhatnám,hogy ügyes lenne..! szerintem egyszerűen csak tőlünk örökölte a "rajz tehetségét".

2011. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam sem rajzol emberi alakokat. Sőt! 3 éves, és a múltkor odahozott nekem egy barna összevissza vonalazott, vagy lehet azt mondani színezett lapot. Kérdezte, hogy hogy tetszik nekem. Mondtam, hogy csodalatos, de mit abrazol? Mire ő sértődötten közölte: Nem latod anya? Sün az avar alatt! Hat bevallom, ekkora fantaziam nem volt :). Én sem mondhatom, hogy egy Leonardo, de egy új iranyzatú festőnek lehet, hogy elmenne. Szerintem az én fiam a palcika emberkéken kívül mast nem is fog tudni rajzolni, ha azt a rendkívüli tehetséget örökölte, ami nekünk van :D
2011. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Biztos, hogy minden kisgyerek sokat fog még ügyesedni a rajzolás terén (is) :)

Emlékszem, általános iskolában elég béna rajzaim voltak, a gimiben meg pár képemet még ki is tették valami helyi kiállításon.

2011. máj. 5. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!