Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevésbé tehetős szülők!...

Kevésbé tehetős szülők! Elkéritek a gyereketek pénzét?

Figyelt kérdés
Szorult helyzetben el szoktátok kérni a gyereketek félretett pénzét? (mondjuk amit karácsonyra/születésnapra nagyszülőktől kaptak, vagy amit tegyük fel nyári munkával szereztek)
2011. márc. 18. 19:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, de utána természetesen mindig vissza szoktam adni neki ha egy picit jobbra fordul a helyzetünk. Néha sajnos nincs más lehetőség...
2011. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kevésbé tehetősek voltunk. Én mindig adtam pénzt édesanyámnak a fizetésemből. Nem nagyon fogadta el, vagy ha mégis, akkor pár napon belül visszaadta. De sokszor vásároltam be én, meg ilyesmi. Tudom, anyáknak szólt a kérdés, de gondoltam elmondom én is. :)
2011. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
71%
nincs is félretett pénzem, pont ezért, mert mindig elkérik... 17/L
2011. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyukám rendszeresen kér tőlem pénzt, de mivel nekem sok van, szívesen adok neki. Általában 10 ezer ft-ról van szót, de mindig visszaadja .

15/L

2011. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
57%
Komolyan van, aki elveszi a gyereke pénzét és nem adja vissza? Ez azért csúnya.
2011. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
28%

Mi kevésbé tehetősek vagyunk (voltunk, én időközben felnőttem), épp ezért a gyerekeknek sosem volt pénze. Ha kevés van, azt inkább forgassa a szülő, aki ért is hozzá.

Bár megvolt hozzá az az ideológia is, amit én is vallok, hogy a pénz nem ajándék. Az ajándék ott kezdődik, hogy kitalálom, minek örülne a másik és azt megszerzem/elkészítem neki.

2011. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%

19:22-nek: Nekem is csúnyának tűnik, de lehetnek olyan helyzetben, hogy a szülő erre kényszerül. Gondolom te is csak akkor tennél ilyet, ha már a nem lenne mit ennetek.. Másnál lehet hogy tényleg előfordul ilyen helyzet.


Az én szüleim gyakran kérnek kölcsön pénzt, és van hogy csak fél év után tudják visszaadni. Én nem próbálom behajtani, de mindig visszakerül hozzám. Nem szórják a pénzt, csak egyszerűen bizonytalan munkahelyük van - de legalább van. Ennyit igazán megtehetek értük..

2011. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
98%
Na de az más, ha törekszik rá, hogy visszaadja,és vissza is adja, én azt mondom az az ocsmány, amikor vissza sem akarja adni.
2011. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
74%

én is szoktam kölcsön adni, néha pár napra, de van h hónapok után látom vissza a pénzem, mondjuk nekem mindig van bőven...

19:34-> én szerintem jobban tudom forgatni a pénzt mint a szüleim, pedig csak 18 vagyok. néha nagyon hülyeségekre cseszik el...

2011. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az volt durva,hogy egyik volt osztálytársam odaadta az anyjának azt a pénzt,amit egész nyáron kereset. De az anyja egész életében 1 percet nem dolgozott. Na ez már gáz. Amugy volt,hogy én is kisegitettem anyuékat,de én kamattal együtt vissza is kaptam mindig.
2011. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!