Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt megtehetem vagy nem?

Ezt megtehetem vagy nem?

Figyelt kérdés

Ma egy nagyon komoly vitába keveredtem a szüleimmel. Mikor anyámmal már kibékültünk apám még jobban rátett egy lapáttal. Akkor egy olyan dolgot csinált amit már nem tűrtem. Elküldtem őt a jó*****-ba...és ezek után elég rendessen meg is vert. Ott anyám vett ki a kezéből. Egyből bementem a szobámba, bezártam az ajtót és összepakoltam. Most azon gondolkozok, hogy lehetne-e egy olyat csinálni, hogy bemegyek egy család segítőbe és kérvényezem, hogy ideiglenessen tegyenek intézetbe vagy nevelő szülőkhöz. Most ez így ilyen nagyon tömöt megfogalmazásban egy kis piti vitának tűnhet, de olyan szinten kivoltam, hogy 3.5 órán keresztül remegtem és bőgtem.

Már nem bírom idegekkel ebben a családban, szóval ha lehet gyors és értelmes válaszokat várnék.

Előre is köszönöm.


2011. márc. 18. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cselekedj. Gyorsan. Menj ahova gondolod.
2011. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Persze. Ha így érzed biztonságban magad, akkor mindenképpen. Akár rendőrségre is.


DE!


Szerintem előbb inkább rokonhoz menj, vagy megbízható tanárodhoz, barátokhoz.

2011. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Mehetsz, igen. Csak azt ne felejtsd el, hogy onnan már nem lesz olyan könnyű a visszaút. Egyrészt azért a szüleidet feljelenteni...Hát, ahhoz nekem nagyon sok kellene...Másrészt ha kibékültök, nme mehetsz ám olyan könnyen haza...
2011. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem novemberben volt egy kb hasonló kaliberű vitám apámmal. Nem ütött meg, csak akart, de anya közénk állt. egy teljes hónapi, jó reggelt, jó étvágyat, jó éjszakát-on kívül egy szót nem szóltunk egymáshoz. Én betöltöttem a 19-et, pont pár nappal a vita előtt. Megtehettem volna, hogy elmegyek, hisz nagykorú vagyok. Nem mentem. Próbáltam anyát rábeszélni, hogy hagyja ott apámat és menjünk el együtt, de hajthatatlan, pedig a házasságuk régen sz@r. Mondtam neki, hogy én így nem tudok és nem akarok élni. Megvallom azért is maradtam végül, mert nincs egyetlen rokonom se akihez mehetnék. Szeptemberben megyek egyetemre, akkor költözöm másik városba, addig majdcsak kibírom valahogy. De bánom, hogy gyáva voltam és akkor maradtam, minden sokkal jobb lenne ha leléptem volna, de anyut is sajnáltam magára hagyni. Ha van hová menned menj. Hány éves vagy? Ha suliba jársz, ott is tudnak segíteni ilyen ügyben, hogy mit lehet tenni, vagy hová is fordulhatsz. Ha még fiatalkorú vagy akkor talán több lehetőséged van, én mivel 18 elmúltam, nem számíthatok segítségre sajnos.
2011. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem meg...

Sírhatsz akár napokat is bármi volt DE örülj hogy vannak szüleid!Nem tudom miylen körülmények között éltek de biztos jobb átlagos napokon otthon mint báhol.Ha mégis el akarsz menni csak azt remélem (nem rossz akaratúlag),hogy zsintén bőgj legalább 3 és fél órát a szüleid iránt.

2011. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
15 éves vagy és magán tanuló. Rokonokhoz nem nagyon tudok menni mert ők a szüleim pártját támogatják.
2011. márc. 18. 22:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy hasonló helyzetben vagyok. visszavonom amit mondtam, 15 évesen maradj még. Nehéz, de gondolj bele, még legálisan dolgozni se tudsz. Nevelőszülők, örökbefogadó szülők nem egy 15 éves majdnem felnőttet szoktak keresni maguknak, az állami gondozásnál meg azért még otthon kussba lenni is jobb.
2011. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem legelőször gondold át a dolgot amiről vitáztatok. Tinédzserként én is lázadtam a szüleim elképzelése ellen, nem volt jó amit ők akartak, amikor megnövesztettem a hajamat az volt a baj stb.

Így utólag belátom hogy sokmindenben igazuk volt, szóval csak lassan a testtel, a ruhakészítők is azt mondják hogy inkább mérj kétszer az anyag kiszabása előtt, mert ha valamit elszakítottál már nem lesz olyan mint az eredeti.

Gondolom nem örülsz hogy ezt mondom, de képzeld magadat az ő helyükbe, rosszat minden valószínűség szerint nem akarnak neked.

2011. márc. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válszokat.

Akkor még maradok otthon és tűrök:)

2011. márc. 18. 22:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Gondold át, nem kellene-e megpróbálnod megszelidülni valamennyire.
2011. márc. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!