Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös a ház még válás után de...

Laci.72 kérdése:

Közös a ház még válás után de én albérletbe költöztem és visszamennék barátnőmmel, nem volt papír róla bíróságilag hogy kié a lakáshasználati jog. Megtehetem? Vagy kérhetek lakáshasználati díjat visszamenőlegesen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Milyen lakáshasználati díjat akarsz? Ha közös a lakás akkor a volt feleség jogosan használta.Te is használhatod de a barátnőd nem!
2010. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha önként (nem erőszak hatására) hagytad el a közös házat, akkor nem kérhetsz lakáshasználati díjat, hiszen ott lakhatnál, ha akarsz. De csak Te.
2010. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mit tud tenni ha odaviszem a barátnőmet is?
2010. okt. 23. 12:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Pl. én kikaparnám a szemét. :)

Komolyan meg: a ház a kettőtök közös tulajdona. Vagyis, minden helyiség, szoba, nappali, wc a KETTŐTÖKÉ. Bárki, aki oda bemegy a két tulajdonostárs beleegyezésével lépi át a küszöböt. Gondolod, az asszony beleegyezne? Kihívja a rendőrt, közli, hogy ez a nő nem hajlandó elhagyni a tulajdonát, aztán majd ők kikísérik. Kell ez Neked? Osztozzatok el a közös vagyonon, aztán kezdjetek új életet.

2010. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De nem hajlandó semmi kompromisszumra még a házat sem akarja eladni se kifizetni engem. Akkor most mit tegyek?
2010. okt. 23. 12:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Most is csak azt tudom mondani, mint az előző kérdésednél, mivel a ház közös csak akkor kérhetnél lakáshasználati díjat, ha lenne róla papír, hogy a ház a tiéd, de a jog az övé, ebben az esetben nem, Kérjetek vagyonmegosztást, de szerintem szép szóval többre mentek. Gyereketek van? Kivel lakik ott a volt feleséged?
2010. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja ez esetben akkor bíróságra kell vinni az ügyet és ott az egyik felet kötelezni fogják arra, hogy fizesse ki a másikat. Annak kell fizetni, aki ott marad. Persze ha ez nem közös vagyon, hanem csak valamelyikőtöké, tehát vagy házassági szerződés van róla, vagy házasság előtt szerzett vagyon, vagy pedig ajándékba kapta vagy örökölte valamelyikőtök.
2010. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ajánlj fel neki ÍRÁSBAN több lehetőséget: eladás, fizessen ki Téged, esetleg (ez a legrosszabb) falhúzással vagy valami módon megfelezni a házat. Ajánlva küldd el, akkor nyoma van, hogy átvette. Persze legyen róla másolatod. Írj bele egy határidőt, meddig vársz választ. Ha erre sem reagál, add be a bíróságon a vagyonmegosztásra vonatkozó kérelmet, ott már bizonyítani tudod, hogy mindent megtettél a békés megoldás érdekében. Addig meg a barátnőd max. hazaköltözik a szüleihez, Te meg vissza a házba, de meg kell indulnod, mert úgy néz ki, sokáig fogtok pereskedni.
2010. okt. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Tehát elváltatok, de a vagyonmegosztás még nem történt meg?


Egyébként a te tulajdonrészedet is használja jelenleg a feleséged, és erre igenis kérhetsz lakáshasználati díjat.


Jobban jársz, ha bemégy a helyileg illetékes bíróság panasznapjára és ott ingyenesen szolgálnak jogi tanáccsal. Egyúttal el is tudod indítani a szükséges eljárásokat.


Még egy: a saját tulajdoni részedbe azt viszel, akit akarsz. De tényleg jobb volna békében intézni a helyzetet, ezért zongorázd le a jogi részét, hogy minden tiszta és érthető legyen mindkettőtöknek.

2010. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, mire jó összezavarni a kérdezőt, a lakáshasználati díjnál külön feltételeknek kellene teljesülni, pl. akadályozza a volt feleség a saját tulajdonába történő bejutásban, vagy annak rendeltetésszerű használatában. Pl. zárat cseréltet, vagy erőszakkal távol tartja. Erről nem írt.

Saját tulajdonrésze meg akkor keletkezik, ha elkülönítik a lakást a tulajdoni viszonyok hányadában. Addig osztatlan közös tulajdon, vagyis a feleség tulajdonát is használná a barátnő.

2010. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!