Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor dönthet úgy egy gyerek,...

Mikor dönthet úgy egy gyerek, hogy inkább az apjánál lakna tovább?

Figyelt kérdés
Párommal építkezünk, tervezzük a jövőt, gyerekeket, konkrétan kettőt. Két pici hálószobát be is terveztünk. Neki van két gyereke korábbról. Már beszélgettünk erről, hogy mi van ha hozzá akarnak költözni majd nagyobb korukban, párom mondta, hogy ő nem szeretne változtatni a már kialakult és megszokott helyzeten. Ennek ellenére mondhatja bármikor egy gyerek, hogy na én most odaköltözöm? Akkor is, ha mondjuk nincs is több hely? Hogy lehet ilyen bizonytalanságban lenni? És kérem szépen ne az elhagyott anyukák írjanak, hogy nekem mindent tűrnöm kell, hallom ezt eleget.
2011. márc. 18. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 12 vagy 14 év felett kérdezi meg őket a bíróság, váláskor. Itt olvastam valahol, nem tudom személyes forrásból.

Egyébként szerintem ha nagyon is akarnák a gyerekek, az anya nem biztos, hogy engedné, és ha a párod sem lenne oda az ötletért, akkor maradna csak vágy a gyerekek részéről. Azért legyen nekik kis zúg, ha ott alszanak az apjuknál, de állandó helyre nem kell gondolnotok.

2011. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14 év felett
2011. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy idősebb féltestvérem van, az anyjánál lakott. én olyan 4 voltam, oviba jártam, ő 16 volt. Egyszercsak megjelent hogy összevesztek az anyjával és akkor most ő ide szeretne költözni. Kicsi, 2 szobás lakásunk van, ő ment az egyik szobába, mi 3-an a másikba-bár akkor még egyébként is egy szobában aludtunk, a másik volt a nappali. Talán 2 vagy 3 évet voltunk így, elvégezte a sulit és visszament az anyjához lakni, addigra kibékültek meg munkát is a másik városban kapott, ahol korábban lakott.

Szóval van ilyen, hogy megjelenik hogy ő oda szeretne költözni. Kérdés hogy mennyi idősek a gyerekek, ti mikor szeretnétek gyerekeket. Amíg a kicsik kicsik, addig megvannak egy szobában, később már problémásabb lehet hova tenni az idősebbeket.

2011. márc. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. A gyereknek ott kell laknia, ahová a biróság itélete szerint került.

2. Ezen CSAK akkor lehet változtatni, ha újabb gyerekelhelyezési pert indit valamelyik szülö - a gyerek nem teheti.

3. A gyerekelhelyezési per során megkérdezik a 12 évnél idösebb gyereket, hogy ö mit szeretne, de a biróság dönthet ennek ellenére máshogy is.

4. Egy gyerek 18 éves korától ott él, ahol akar.

5. Ha a gyerek az apjához akar is költözni, az apa nem köteles befogadni, akár helyhiány miatt vagy mert egyéb okai vannak.

6. Szóval a gyerek ugyan mondhatja, hogy itt vagy ott akar élni, de ez senkire nézve nem kötelezö, az egyedüli mérvadó a biróság határozata.


Attól nem kell félned, hogy egyszer csak ott vannak a gyerekek - nyugodtan vissza lehet öket küldeni az anyához.

2011. márc. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Az a 2 gyerek 2 emberé. Ha vmi miatt az anya alkalmatlanná válna, vagy nem vállalja a gyereknevelést, akkor összébbhúzódtok, ez benne van a pakliban. Ha így viszonyulsz a párod gyerekeihez, nem jósolok nagy jövőt.
2011. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 09:53-as: neked komoly gondjaid vannak a szövegértelmezéssel!!!!!

Elöször is, NEM a kérdezö nem akarja a gyerekeket odahozni, hanem az apa.

Másodszor arról szó sincs, hogy ha a gyerekeknek nem lenne más helye, hanem arról, hogy ha a gyerekek megunják az anyukát, akkor csak úgy lázongásból.

Harmadszor, a gyerekek tartózkodási helyét a biróság döntése szabja meg, nem a gyerekek.

2011. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!