Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám depressziós, azt...

Édesanyám depressziós, azt mondják, ez nekem hosszú távon árthat. Mi a helyes: vele éljek, vagy hagyjam el?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, apámat nem láttam vagy két éve, anyámmal élek, aki mániás depressziós. Emiatt nagyon ellentmondásos tanácsokat kapok a kérdéssel kapcsolatban... van, aki azt mondja, hogy rossz hatással van rám a közelsége, és hogy folyton vele vagyok (néha ki is készít idegileg, és nincs hová menekülnöm előle ilyenkor, mert még szobám sincs jelenleg), ezért szükséges lenne minél előbb saját, önálló életet kezdenem nélküle, amire egyébként nagyon vágyom. A másik nézet szerint viszont szüksége van rám, és vele kéne maradnom - erről úgy érzem, hogy helyes, de nem tudom, hogy elviselném-e.

Fogalmam sincs, hogy döntsek, hogyan tervezzek. Ha itthagynám, végre szabad lehetnék, de haragudnék magamra, és borzasztó bűntudatom lenne. Ha vele maradnék, a haláláig mellé lennék láncolva, továbbra sem lenne egy csepp magánéletem sem, ahogy most sincs, és őt gyűlölném meg lassan.

Mindenki mást mond, és én vergődöm. Szükségem lenne a tanácsa...


2009. febr. 22. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő gyógyszeres kezeléssel a mániás depresszió tünetmentessé tehető, úgyhogy elsőként orvosi segítségre van szükség, másodsorban pedig a tiédre.
2009. febr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kezelik, jár orvoshoz majdnem egy éve, de magányos, ezért köt magához. (Bár még mindig nem sikerült rendesen beállítani a gyógyszereket, azt hiszem.) Ha csak a konyhába megyek ki, már rákérdez, hogy hova megyek, egyetlen lépésem sincs nélküle, mindent tudnia kell rólam... ha a barátaimmal találkozom suli után, már hiányol, hogy miért nem vele vagyok - egy időben szinte elvárta, hogy magammal vigyem baráti találkozókra, de a barátaim előtt mindig kínosan viselkedik velem.

Nem a tüneteivel van baj, hanem a viselkedésével, de az állandó nyavalygása is ki szokott készíteni.

2009. febr. 22. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre azt hiszem nem fogsz kielégítő választ kapni, hiszen úgyis neked kell döntened. Az tény, hogy téged meg fog viselni ha vele maradsz, viszont mi lenne az anyukáddal, ha egyedül maradna? A depressziót kezelni kell gyógyszeresen, és amikor éppen mélyponton van, nem fogja bevenni a gyógyszereket, ha nincs aki figyeljen rá. Márpedig az súlyos következményekkel járhat. Nagyon sok depressziós követ el öngyilkosságot. Tudom, mert a férjem nővére is így járt, bár neki nem mániás depressziója, hanem major dep. volt. ( azt hiszem ez a neve) Nem tudom én mit tennék a helyedben, de nagyon gondold meg hogyan döntesz! Nincs senki a családban aki tudna segíteni, hogy ne egyedül kelljen ezt végigcsinálnod? Sajnálom hogy nem tudok semmi okosat monani!
2009. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen átérzem a helyzetedet...én is hasonló cipőben járok. A szüleim elváltak, édesanyám egyedül van ha én nem vagyok itthon. Van egy párom, az összeköltözést tervezgetjük, de fogalmam sincs hogyan mondjam meg anyukámnak. Nincs szívem itthon hagyni egyedül, viszont nem láncolhat magához életeünk végéig. Kicsit más a helyzet, anyukám nem depressziós...még...félek ha itthagyom, az lesz. Engem is mindig hívogat, ha nincs itthon senki (van egy nővérem, ő néha eljön). Anyukámnak sok hitele van...ő arra számít, ha találok munkát, majd segítek neki. De szívem szerint inkább elköltöznék. De ha itthagyom, ő úgy fogja venni, hogy cserben hagytam, és ellenem fordulna a fél család. Szóval megértelek, de ahogy egy nagyon okos barátnőm mondta: nem láncolhat magához. A gyerekek előbb-utóbb kirepülnek és ezt el kell majd fogadni. És azzal, ha elköltözöl, nem jelenti azt, hogy teljes mértékben magára is fogod hagyni. Ebben biztos vagyok, hoyg nem. Hisz az édesanyád, és az általad leírtak alapján, szereted és érdekel, hoyg mi van vele...de ha így folytatod, bele fogsz keseredni...én már sokszor úgy voltam, hogy világgá megyek, vagy csinálok valami olyat amit nem kellene...idegileg tudom mennyire nyomasztó, mikor rád terhelődik minden. Kitartás, de ne hagyd magad tönkremenni, hisz úgy anyudnak se tudnál segíteni...szerintem. Remélem sikerült egy kis segítséget nyújtanom!

2009. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak úgy zeng a nemzetközi média és web attól, hogy mennyire eredménytelen a mániás depresszió kezelése. Van egy népszerű pszichiáter (bár nem pszichiáterek között népszerű), aki nyíltan bevallotta, hogy baromira nem tudja a hivatalos pszichiátria, hogy hogyan kell ezt kezelni, és az ő kutatásai szerint:


- Omega-3 zsírsav legalább fél évig napi rendszerességgel nagy dózisban (nem lehet túladagolni), közben fokozatosan álljon le a meglévő gyógyszerekkel csökkentendő az elvonási tüneteket

- Találjon magának (segíts neki találni) valamilyen produktív tevékenységet.


Való igaz, hogyha elmész, az valószínűleg csak rosszabbítja az állapotát, de ha valóban el tudsz menni, akkor ez egy lehetőség arra, hogy választás elé állítsd: vagy teszi amit mondasz, vagy elmész, onnantól az ő döntése.

2009. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!