Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes döntés ebben az...

Mi a helyes döntés ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Örökléssel kapcsolatos a kérdésem. Tehát az egyik testvérnek már van lakása,nincs se párja se gyereke és 29 éves. A másik 24 éves,van férje és kit kicsi gyereke albérletbe laktak egész addig míg a szülök nem mondták h költözzenek haza,hisz nagy a ház,elférnek. Szóval a családos testvér ott él a szülői házban,a nem családos meg kéri a részét az örökségből. de ahoz h kitudják fizetni el kéne adni a házat,és akkor a családos mehetne megint albérletbe mert annyi pénz nem maradna h vegyenek egy újat.hitelt meg nem kapnak,mert a férjnek nincs bejelentett állása,a feleség meg gyesen van.

A két testvér összeveszett ezen,h az amelyiknek van hol élnie ennyire pénzéhes és kilakoltatná a másikat. Az idősebb testvér azt mondja azért kell neki a része,mert szeretné befektetni hogy ha majd lesz gyereke,akkor az ne a 0-ról induljon. A fiatalabb meg azt mondja h még nincs is gyereke,minek neki a pénz,meg h majd ha lesz egyáltalán vmikor gyereke akkor az ő lakását meg tudja örökölni.

Mi a jó döntés ebben az esetben?


2011. márc. 20. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez döntés kérdése, főleg, hogy a testvérek összevesztek. A jogszabályok betartása az irányadó. Én mindenképpen törekednék a megegyezésre.
2011. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
attól, hogy a kisebbnek már van családja, még nem érdemel többet az örökségből...egyezzetek meg, DE amíg nem haltak meg a szüleitek, addig ne az örökléssel foglalkozzatok már , könyörgöm, mert addig egy vas sem jár egyikőtöknek sem
2011. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De milyen egyességet lehetne kötni,hogy mindenki jól járjon?
2011. márc. 20. 13:32
 4/8 A kérdező kommentje:

a szülök meghaltak már. De a családos testvár ott maradt a házban.Az idősebb testvér nem egyből kérte a részét,hanem most kb 2 évvel az öröklés után.

A fiatalabbnak ez is a baja,h ha kell neki a része miért nem akkor szólt? Miért most akar igényt tartani rá.

2011. márc. 20. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiatalabbnak az a baja, hogy két évig nem zaklatott titeket? Ennyi idő alatt állást is kereshetett volna (bejelentettet) és talán hitelt is kapnátok. Azért mert neki van lakása, amiért gondolom ő dolgozott meg, attól még ugyanúgy járna a része a házból.
2011. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindkettönek igaza van valamilyen szinten.DE.Ha kell neki a pénz vagy igényt tart rá az akinek van már lakása akkor ignis jár neki.Senkinek semmi köze nincs hogy mire kell,egyszerüen kell és jogosan kéri.Szóval nem kell elitélni azt sem akinek most még nincs családja.Ha nagyon rossz helyzetben vana családos és a nem családos megteheti akkor méág lehetne kicsit elnézőbb,legalább mig munkát talál a családosbol a családfő.Azért ideig oráig lehet csal elnézni dolgokat és tényleg nem lehet mondani hogy nagyon sietette a dolgot az akinek nincs családja.Ennyi idő alatt lehetett volna már munkát találni és nem másra haragudni mert ismét lehet hogy albérletbe kerül az illető.Nincs rá garancia hogy a családos megembereli magát és tud venni majd egy házat egy.két éven belül.Nem pénzéhes az akinek van hol élnie,de még nincs családja.Várt már eleget.És ahogy irtam nehogymár megkeljen magyarázni hogy miért tart igényt az örökségre.A jó döntés hogy szépen legyen kifizetve az ami jár,jelen esetben a nem családos.
2011. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az idősebb lehet, hogy később érő, és most esett le neki, hogy mitől is van megvonva. Ha szülők már nincsenek, akkor igenis el kellene osztani igazságosan. Mi van , ha neki sosem lesz családja, akkor neki már nem is jár semmi ? Ez azért nem így megy, és ezért a fiatalabb nem is sértődhet meg. Még ha az idősebb luxusutakra is költené ami neki jár. Vajon mikor lenne legjobb a fiatalabbnak eladni a házat ? Lenne egyáltalán olyan időpont ? Kétlem. Minél tovább van bent, annál nehezebb elszakadnia, ezt igenis igazságosan érdemesebb lenne megoldani, ráadásul összeveszés nélkül. Ami jár, az jár. Lehetne a fiatalabb szerencsésebb, ha a tesója olyan lenne, hogy feladja a ráeső részét, de nincs ez, és nem is hibáztatható érte. Viszont az idősebb is lehetne szerencsésebb, ha a fiatalabb, gondolna rá is, és ami neki jár azon ne tépődni kelljen, hanem adja oda neki vacillálás nélkül.
2011. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetni az milyen dolog lenne hogy a gyerekekre hivatkozva ott marad a házban és a másik sose jutt hozzá az örökségéhez. Így kiforgatja a másikat az örökségéből.
2011. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!