Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megvennétek neki az ajándékot?

Megvennétek neki az ajándékot?

Figyelt kérdés

Tudom, ez nem egy égető kérdés, főleg nem ilyen kis összeg miatt (nekem sajnos nagy), de azért valaki remélem csak tud mondani valamit a problémámra.


Az a helyzet hogy nem igen van pénzem. Legközelebb jövő hónap ilyentájt kapok, és szeretnék szülinapi ajándékot venni a páromnak.


Van 15.000 Ft-om félretéve, egy 8-9 ezres karórára gondoltam, mert nagyon fájt neki, hogy tönkrement a régi. Gravíroztatnék is bele két szót, hogy személyesebb legyen. Igazából egy Casio fémszíjasat vennék, azok olcsóbbak. De mivel elég sz@rul állok anyagilag, nem tudom megvegyem-e. Lyukas az egyetlen cipőm, nincsenek ruháim sem szinte, mert évek alatt tönkrementek és nem tudtam venni (nem akarom sajnáltatni magam, csak hogy leírjam, kellene másra is). Viszont nagyon fontos lenne hogy megvegyem neki szülinapjára az órát. Egyrészt nagyon szeretem őt, másrészt voltak nemrég durva vitáink, így az ajándék egyfajta bocsánatkérés jellegű is lenne a hülyeségeim miatt. Ezen hezitálok már régóta és nem tudom, mit tegyek. Egy része a pénzemnek ajándék volt egy rokonomtól, a másik része pedig saját félretett. De lelkifurdalásom is van, hogy olyan pénzt költök el amit egy szerény körülmények között élő rokontól kaptam hogy rajtam segítsen valamennyire.


2011. márc. 20. 14:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Vegyél neki egy olcsóbb órát, 4-5 ezerért is lehet már jókat kapni, a többit pedig költsd arra, amire egyébként is kéne.
2011. márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
olcsóbban is lehet kapni fémszíjas karórákat, én pl használtan vettem 4 rugóért és 3 éve szuperál vagy veszel neki egy olcsóbb bőr szíjast és órásnál kicserélteted fém szíjasra 500 Ft max gravírozást nemtudok és több pénzed marad ruhára is
2011. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, ez új és 6 rugó és eglsz technikás egy fiatal férfinak

[link]

2011. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lyukas a cipő,ne órára költsd a pénzt.Első az öltözet.
2011. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem venném meg az órát, inkább cipőt vennék magamnak. Bocsánatot kérni pedig másképp is lehet. ;)
2011. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Az is szuper amit a linkkel küldött az egyik válaszoló! Rendesek vagytok! :)
2011. márc. 20. 14:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves ajándékozó!

Én a Te helyedbe elvinném a páromat és meg mutatnám h mit szeretnél neki venni.Viszont anyagilag nem álltok úgy h ezt megtudd tenni.Azonban ha Ö mégis nagyon szeretné akkor ez a lehetőség áll fenn, h cipő vagy óra. Válasszon. Biztos vok ha nagyon szeret akkor megérti nem az óra olyan fontos.Sőt az is biztos hogy megint nagy vita lesz köztetek ez miatt. Jobb az öszinte beszéd mint a "sumák" öröm szerzés. Úgy tünik mintha megakarnád vásárolni a szeretetét.Én nem tartom jó ötletnek. persze Te tudod.

2011. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is inkább egy olcsóbb kategóriájú órát vennék ajándékba. A párod ha szeret, azt is értékelni fogja, hiszen tisztában van az anyagi helyzetetekkel, és a te ruhatárad hiányosságaival. A rokonodtól kapott nagylelkű ajándékot egyébként is költsd inkább magadra, mert gondolom azért kaptad tőle, hogy elsősorban neked segítsen vele. Sőt, ha magadnak vásárolsz belőle pl. cipőt, akkor mond el neki is, hogy a tőle kapott pénzen vetted, és nagyon hálás vagy érte, az neki is jóleső érzés lesz. A párodtól pedig - az olcsóbb karóra mellé - szóban is bocsánatot kérhetsz, ha úgy érzed igazságtalan voltál vele szemben.
2011. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Végül is nincs problémánk egymással, már kibékültünk egy ideje. Csak annyi mindent adott már nekem lelkileg is és más téren is, hogy ennyivel viszonozhatnám. Nekem mindig csak egy üveg italra meg finom vacsira tellett, ő vett már nekem ilyen-olyan tárgyi ajándékokat is, bár ő sem gazdag. Szóval nem megvásárolni akarom, sem sumákolni, csak örömet szerezni annak, akit szeretek. Ő amúgy nem veszik velem össze emiatt, hogy vásárolok valamit, ebben teljesen biztos vagyok. Tudja jól, hogy mindig is felelősséggel be tudtam osztani a pénzt. Csak most nem tudtam, mit tegyek.
2011. márc. 20. 15:27
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Én személy szerint biztos hogy az órát venném meg, de lehet csak azért mert én nagyon szeretek adni és örömet szerezni, és lehet h kicsit lenne bennem olyan érzés h basszus, mégiscsak cipőt kéne vennem de már alig várnám h lássa azt az órát :-)
2011. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!