Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért ilyen rosszindulatu apa...

Mért ilyen rosszindulatu apa velem? Bov. Lent

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mért,de apa sokszor olyan rosszindulatu velem.Anya meghalt 3 éve.surun van olyan hogy pl átmegyek a barátomhoz és haza jovok akkor is olyan csunyán tud nézni.Azért,mert oda voltam.Elég nehéz találni munkát erre felé ahol lakom.Párommal megyünk ki külfoldre dolgozni,komolyan mondom már alig várom,hogy mennyünk.Meg most is mondtam apának hogy kellene egy kis szalma elvinném a barátomhoz,mert kellene nekik és akkor is "rám kiabált"hogy MI VAN???elkezdtem pakolni a szalmát és odajon hogy "JAJJJ,te lány olyan gyerek vagy még",de ezt is kiabálva mondta komolyan mondom majdnem sirtam.pedig már 23 éves vgyok és sztem nem olyan a felfogásom mint egy gyereké csak o ezt nem akarja belátni.Tisztára le akar blokkolni.Sokat "harcolok"azért hogy tobb onbizalmam legyen de mindig leblokkol apa.Nem tudom hogy mért.Persze nem mindig van-volt igy.Mióta van ez hogy kimegyünk külfoldre azóta ilyen velem.Nem az hogy bátoritana hanem inkább hátráltat a terveimben.Persze mikor volt munkám akkor jo voltam hogy adtam a pénzt erre arra,pedig ugy megbántam komolyan.Próbálok vele kedves lenni de már nagyon nem megy.De ha meg nem vagyok vele kedves akkor meg nekem van lelkiismeret furdalásom,hogy mért vgyok ilyen vele.23 éve lány
2011. márc. 20. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak aggódik, félt, gyereknek néz, attól fél, hogy túl éretlen vagy még az ilyenhez és bajod esik. Ehhez meg joga van, oké, 23 éves vagy, de ez egy új tapasztalat lesz...

A legtöbbet az segítene, ha megpróbálnád kicsit megérteni őt is, és nem "rosszindulatú" támadásnak venni ezt. Szerintem süt apukádról, hogy félt, de nem akar rosszat.

2011. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért mert ő nevelt fel és félt téged? Nem írtad, de gondolom nincs testvéred, csak te maradtál neki és most még te is el akarsz menni külföldre, csodálkozol hogy ilyen?
2011. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom én hogy nem akar rosszat,próbáltam megértetni vele hogy mi van,egy ideig oké utána meg minden kezdodik elorol.Ma reggel kérdezte apa a páromat hogy mi van a külfoldi melóval és mondta a barátom kb 2-3 hét.Lehet ezen is kicsit"berágott"hogy tényleg megyünk kifele.Mert mikor én mondtam neki akkor "nem hitte"el.De tudatosult benne hogy mégis csak lesz belole vmi.
2011. márc. 20. 15:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Van egy bátyám.O nem akar elkoltozni neki jo igy ahogy van.
2011. márc. 20. 15:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg igazából,furcsa hogy "félt".Régebben nem féltet mikor anya élt?!Abban az idoben csak inni tudott.Vacsoránál is hárman ettünk mindig én+anya+bátyám.Meg mikor kicsi voltam volt hogy eljott részegen a farsangomra.Ezek ugy megmaradtak bennem.Sajnálom,de vhogy nem tudok vele együtt érezni.
2011. márc. 20. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:
hagyd ott.
2011. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én anyám elsírta magát, mikor közöltem hogy külföldre megyek dolgozni a párommal. Mert akkor tuti, hogy soha nem jövök már haza.. (Hazajöttem és szakítottunk a párommal:S)

Szeretné, ha még a gyereke maradnál, persze megkésett vele kicsit. A késői nevelés is biztos azért van, mert rájött, gyerekkorodban nem igazán számíthattál rá.. Az ő szemében mindig gyerek maradsz, és ami azt illeti, nem is igazán viselkedsz szerintem felnőttként vele. Hiszen elsírod magad, magadra veszed amit mond.. Ha biztos lennél magadban, akkor csak közölnéd a tényeket és nevetnél a beszólásain.

Menjetek dolgozni, nagy lépés lesz számodra az új helyzet. Nem lesz melletted a család, hogy visszahúzzon, megtanulhatsz önállósodni, sikereket érsz el, önbizalmat gyűjthetsz. Jót fog tenni.. Azzal pedig ne törődj, hogy csúnyán néz. Nem helyesli a döntésed, nem hisz benned, de ez nem azt jelenti, hogy igaza is van.

2011. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyerek vagy még. Már azon, ahogy írsz, látszik. Csak ennyit akartam, nem tudom mit csinálj apáddal
2011. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!