Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi baja velem?

Szerintetek mi baja velem?

Figyelt kérdés
Mikor pl beszéltem ma is tesómékkal, meg anyámmal, hogy ma nézünk 1 filmet, akkor fater félreértette, és elkezdte, hogy azt várom, hogy elhúzzanak itthonról.. Én erre elkezdem neki megmagyarázni, de nem hallgat meg, és ez már nagyon idegesít, mert mindig elkezdi, h kussoljak, meg, hogy ne merjek visszaszólni, de nem értem, ha félreért valamit, vagy kérdez valamit, akkor is kussoltat, de szerintetek miért? Ha ő kíváncsi valamire, s megválaszolom.. Nem engedi befejezni, de már nem tudom, mit csináljak, mert annyira idegesít. Kutya sem vagyok, hogy kussoltasson..
2011. nov. 2. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csinálj valami olyan dolgot, hogy felnézzen rád!
2011. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A családi dolgok a legnehezebbek, mert nagyon szerteágazóak lehetnek a problámák és mélyre nyúlhatnak....

Ha belegondolsz, egy szerető, odafigyelő szülő soha nem mondana a gyereknek olyat, hogy kussolj..Ez nagyon durva!

Mióta tart ez az állapot? Lehet, hogy apudnak nagyon stresszes a munkája, vagy olyat csinál, amit ő maga is utál.

Persze, ez még nem ok a viselkedésére, de sokan nem tudják kontrollálni magukat. Mi a helyzet anyuddal? Ő vele is így beszél? Milyen a kapcsolatod anyuddal?

Túl sok a kérdőjel, és nehéz így bármit is mondani, mert nem látunk a kulisszák mögé...

2011. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne válaszolj, engedd el a füled mellett a kérdéseit.
2011. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát, úgy fél éve, de nem tettem semmi olyat, max megváltoztam úgy, mert idáig nem beszéltem ilyen furán. Vagyis olyan szavakat alkalmazok, amiket nem alkalmaztam idáig. Stresszesnek stresszes, igen. Anyummal sokkal jobb a kapcsolatom, mert vele szoktam úgy beszélni néha. De anyummal nem csinálja ezt, csak velem, mert akárkinek mondok akármit, én vagyok leszidva, mikor szinte semmi olyat nem tettem, csak hozzászóltam a másikhoz, s rendesen. Meg minden vacakba beleüti az orrát, mikor nem is tud semmiről.
2011. nov. 2. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Látod, ha úgy végigpörgeted a dolgokat, akkor te magad is észreveszel egyet s mást. Annak örülj, hogy anyuddal jóban vagy. Vannak olyan helyzetek amin egy gyerek (mert szerintem 15-17 között lehetsz, bocsi ha tévedtem:) nem tud változtatnik csak megéli a mindennapokban. Ez nagyon nehéz.

Sokszor az is kiverheti a biztosítékot, hogy talán flegmán szólsz, felvettél egy stílust ami neki nem jön be, a szóhasználatod....Ez a tinikor jellegzetessége, és nem mindenki tudja ezt kezelni. Talán a mamád tudna rá hatni, ill. beszélni vele, vagy egy hármasan történő beszélgetés. Te egyedül tehetetlen vagy. Én azt tenném, mivel most jön a karácsony hogy amit vennék ajándékot azon úgy elgodolkozzon. Egy kedves szöveggel (ebben anyud segíthet) megírt lapot hozzá melyet azzal zársz, hogy szereted őt.

Ez nyálasan hangzik, de az esetek 99%-ban beválik, mert a szeretetre mindenkinek szüksége van. Ha nem tartod jó ötletnek én itt meghaltam:) Én ezt tenném.

2011. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség az a csapatépítő tréning: a közös cél, a közös siker összekovácsolja még az ellenségeket is. Mert rájön, hogy a másiknak is vannak értékei. Kellene, hogy legyen atyáddal valami közös ügyetek, rájönne, hogy ügyes, stramm fia van, aki ráüt, és büszke lehet rá. Már csak ilyen tevékenységet kellene keresni:))
2011. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, 17 vagyok. Szóval megpróbálom ezt a karácsonyos dolgot nemsokára.

Hát, közös dolog az anno volt, mikor célba lőttünk, stb, vagy filmet néztünk, mert kérdezte, hogy van-e, aztán így szokássá vált, hogy ha találtam vmi jó filmet, akkor szólok neki, de mostanában inkább a munkája miatt nem ér rá. Amúgy nap közben rendes meg minden, csak, ha ilyen kioktató stílust veszek fel, akkor szól bele, bár lehet, hogy ezt senki nem bírná, ha a fia mondja a szemébe az igazat némi apróbb célzásokkal.

2011. nov. 2. 20:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Okos srác vagy, és már a stílusod is egészen más, mint a kiírt legelső:)

A tinik igazságérzete nagyon nagy, de nem mindig jó. Illetve sok dolgot nem látnak, nem értenek még és hajlamosak a saját elképzelésük szerint értelmezni a dolgokat. Ez nem baj, a felnőttéválás része. Ha már észrevetted a hibáidat egy hatalmas lépést tettél a megoldás felé. Ehhez gartulálok! jó fej vagy, és tartsd ezt az irányt! Sok sikert kívánok!!

2011. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De, ha kérdez, akkor amúgy rendesen válaszolok, aztán vannak fokozatai, s lehet, hogy előjön bennem az az énem, mikor fórumokon, közösségi oldalakon, stb stb helyeken oltogatom az embereket, bár ez szerintem a közelében nincs. Inkább az a baja, hogy "visszadumálok", s mindig én mondok vmit utoljára, eleinte így volt, de mostmár elég az, ha kérdez valamit, s akkor duplán válaszolok, szóval lehet, hogy az én hibán, de részben az övé is, mert túlreagál mindent. Nemképes végighallgatni.
2011. nov. 2. 21:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyre ügyesebb vagy:)Menni fog minden. Ha kontrollálod magad és jobban odafigyelsz a szavakra, hanghordozásodra, hidd el, hatalmas változás indul el apudban is. Mert fontos vagy neki. Hidd el az életét adná érted. Erre sose kerüljön sor. A szülői szeretet sokszor nem a mindennapokban nyilvánul meg, hanem az adott helyzetek hozzák, és rá számíthatnál! Szóval, készülj arra a karácsonyra, és igyekezz utána is klassz maradni. Nem olyan nehéz. Csak elkezdeni nehéz, de neked menni fog! Mert én azt mondtam:)))
2011. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!