Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tud tenni az apa ebben az...

Mit tud tenni az apa ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Felesége elköltözött tőle 1 éves kislányukkal mivel a férj nem volt hajlandó fizetni a feleségnek annyi pénzt, amennyit fizet az előző házasságából született két gyerek után. Közös háztartásban éltek, úgy mint egy normális család.

Most azzal zsarolja a férfit, hogy addig nem láthatja a gyereket, amíg nem utalja a pénzt.

Szerintetek?


2011. márc. 20. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Csináljon erről hangfelvételt....aztán adja be a válópert és kérje a gyerek felügyeleti jogát
2011. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férj és feleség nincsenek elválva, akkor a férj követelheti, hogy a gyerekkel találkozhasson. Viszont ha mßeg házasok, akkor a feleség nem követelhet töle "gyerektartást", mert vagyonközösségben élnek.


Ha ellenben elváltak, akkor a láthatás szabályozva van, ezt a feleségnek be kell tartania, mert különben a férj feljelentheti és a feleséget megbüntetik.

A válás során a gyerektartás összege szintén meg van szabva, az apának ezt kell fizetnie, és nem annyit, amennyit a nö akarna. A gyerektartás nem fizetése NEM jogositja fel az anyát arra, hogy megtagadja a láthatást az apától.

2011. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom,jól értem-e a kérdésed? A jelenlegi feleséged költözz el tőled a kislányotokkal. Az ok az,hogy te fizetsz gyerektartást,és ő saját magának is akart akkora összeget.

Ha közös háztartásban éltek,akkor miért kellene,hogy a férj külön pénzt fizessen a feleségének? Nem házvezetőnője van,hanem felesége!

A férj mielőbb menjen be a bíróságra,adja be a válópert,és kérje a gyerekfelügyeleti jogot! Ne hallgassa el a feleség óhaját sem!

2011. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyerektartás ennek a gyereknek is jár.
2011. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem igazán.A feleség elköltözött,mert a férj nem fizetett annyi pénzt neki,mint egyébként fizet az exének a gyerekei után?-vagy mi van? Ha együtt éltek,minek fizetett volna?-vagy én nem értem?
2011. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem váltak el, csak a feleség elköltözött mert nem kapta meg azt az összeget, amit a férfi az előző házasságából levő gyerekek után fizet. A nő úgy érzi, hogy ez jár neki is. (vagyis a gyereknek, de a férj neki fizesse, mivel a gyerek még csak 1 éves)

Azóta ezzel zsarolja a férfit, hogy amíg nem utal addig nem láthatja a lányát.

2011. márc. 21. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy mért mentetek szét de ha egyedül neveli a gyereket jár a gyt. nem neki hanem a gyerekednek. A bíroságon a láthatást és a gyerektartást is szabályozák intézétek így nincs zsarolás és a gyerek se hall éhen. A gyerekre gondoljatok ha az anya nem teszi legalább te legyél észnél.
2011. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem köteles fizetni a második feleségének, ugyanis nem váltak el!!! Elég szemét dolog a zsarolás! Nem értem, hogy az előttem hozzászólóknak hogy nem tűnt fel, hogy az anya zsarolja az apát a kislányával, egy általa jogosnak vélt összeg kifizetésével. Nincsenek elválva, tehát házasok, vagyis vagyonközösségben élnek. Az anya az anyagias igényeit érzelmi zsarolással akarja kikényszeríteni. Minden házasságban lehetnek problémák, de ezeket megbeszélni kell, nem pedig egymást zsarolni, pláne nem a gyereket belekeverve. Egyébként én az apuka helyében rendszeresen lottóznék. Aki a 2. házasságában is képes még kifogni egy ilyen nőt, az lehet hogy a lottóba beletrafálna.
2011. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hehe a lottózás jó ötlet :) majd megmondom neki.

Én a férj barátja vagyok , nem az apuka.


Ha nem akar válni az apa mert úgy érzi meg lehet még menteni a házasságát(?), mit tud tenni? Gyámügy tud ilyen esetben segíteni?

2011. márc. 22. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!