Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a legszegényebbeknek...

Miért a legszegényebbeknek van a legtöbb gyerekük?

Figyelt kérdés
Mostanában mutatják a családokat a TV-ben, hogy bérlakásban vannak 4 gyerekkel, de már jön az 5. A válság miatt az egyikük elveszítette a munkáját, de előtte is csak minimálbért kerestek mindketten!! Akkor mire vállalták őket? A legtöbben még egyet is meggondolnak, ők miért nem??? Ja és nem cigányokról van szó!!
2011. márc. 21. 15:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
nincs pénz óvszerre, fog. gátlóra. de baszni kell..xD
2011. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez jó kérdés... Mi meg pont a másik "véglet" vagyunk, anyagilag megengedhetnénk 2-3-at is, de mégsem merünk 2. at vállalni. Mert mindig az van bennem, mi van, ha "tönkremegyünk", megbetegszünk, valamelyikünk elhagyja a másikat, vagy neadjisten meghal? (ne történjen egyik sem soha!).


De akkor mi lesz? Nagyon nem mindegy a "nyomorban" maradni egy, vagy több gyerekkel... Anyámék szerint vállalnunk kéne még egyet, senki sem érti, miért hezitálunuk... Már én is kezdem azt hinni, orvosi eset vagyok.


De ugyanúgy orvosi eset a másik véglet is, akikről írsz... Mit fog mondani, mikor van 5 gyereke, mind iskolás, és cipő kell mindegyiknek? Meg dzseki meg nadrág? Ok, persze örökölnek egymástól.. De akkor meg ott a középiskola. Útiköltség, kolesz, stb. Később egyetem.. arra még gondolni sem merek.

2011. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is spórolnak a védekezésen sok esetben.


Illetve meg is lehet fordítani az állítást, a sokgyerekesek a szegényebbek, mert egy gyereket könnyebb eltartani, mint ötöt.

2011. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert ebben nőttek fel, ezt látták otthon és nem gondolnak bele a dolgokba. Szerintem hiányzik a megfelelő felvilágositás is számukra. Meg amúgy tényleg nem költenek fogamzásgátlóra
2011. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Mert nincs jobb dolgok mint állandóan b@szni, nincs pénz védekezésre vagy gondolják majd ha már munka nincs, majd a gyerekek után is van egy kis pénz. Csak arra nem gondolnak, hogy gyerekeknek is kell enni.
2011. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek nagyon sok oka van.


1. Az, hogy talan ok is szegenyen, nagy csaladban nottek fel es ezt a mintat folytatjak.


2. Ahogy irtak mar, a vedekezesre nincs penzuk.


3. Az olyan melyszegenysegben elo embereknek, mint akikrol irsz alt. nincs magas vegzettseguk, nem gondoljak at az eletuket tul felelossegteljesen es hobbijuk sincs, igy egyeduli idotoltesuk a TV es a szex. Semmi masba nem fektetnek energiat, szoval ezekre marad minden.

2011. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom, én sem értem az ilyen embereket és most szemét leszek, én el is ítélem az ilyet. A mai világban még a kettő gyerek is neccesen eltartható, bár még nincs gyerekem, de így gondolom.

Én is arra tippelnék: nincs pénz óvszerre, gyógyszerre, persze az abortuszra sincs, felelőtlenek a szülők, vagy nincs otthon tv. (ezt egy bohóctól hallottam aki elöttem állt meg egy 5 gyerekes családnál) :D

2011. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy vallási okai is vannak, ismerek ilyen családot, már 7 gyerekük van és még egyikük sincs 30 éves, náluk az van, hogy akkor szeretkeznek amikor kifejezetten a "sokasodásra" irányul a dolog, tehát ahányszor megfogan egy életke, az Isten akarata, nem tesznek ellene. De vannak olyanok is akik egyszerűen belölük élnek, és nem a cigányokra gondolok...
2011. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a blog egy 5 gyermekes családról szól, ahol az apa lelépett, és már egy új nőnek "csinált" egy 6. gyereket, de a meglévő 5-nek nem fizet semmi gyerektartást. Szerintetek normális(ak)? És a nő egyedül maradt az 5 gyerekkel.... albérletben. Én az ilyet kiherélném, az a minimum...


[link]

2011. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

" Ahogy irtak mar, a vedekezesre nincs penzuk."


Ha nincs havonta pár száz forintjuk gumira (gondolom nem napi 4-5 menetet zavarnak le), akkor hogy van több ezer forintjuk gyerekre?

2011. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!