Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért van? Akiknek van...

Ez miért van? Akiknek van gyerekük miért nem tesznek fel ilyen kérdést?

Figyelt kérdés
Miért nem teszik fel, hogy valakinek miért nincs gyereke, Mert nem foglalkoznak vele, ellenben sok nővel, aki megkérdezi, hogy nem e gáz, hogy nem akar. Nem, nem baj, hogy nem akar. Viszont néha kiakadok 1-2 válaszon, hogy aki szült az már ronda, kövér, ápolatlan és önző. Önző, mert gyereket szült, mert lemondott a karrierjéről, éjszakáiról stb.Úgy állítják be, mintha manapság negatívum lenne szülni, persze ők milyen jó fejek, hogy nem teszik tönkre valaki életét. Hát nekem se célom a gyerekem életének tönkretétele, sőt a legjobbat akarom neki. Nem értem, hogy tudnak úgy kritizálni, hogy nem is tapasztalták még.Sok gyerektelen megkeseredik, én még se általánosítok, hogy mindenki, mert ismerek olyat, aki teljes életet él gyerek nélkül is.
2011. szept. 28. 18:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Hát ne haragudj, de valamit szerintem nagyon félreértettél... Pont hogy azokat szokták kritizálni/leönzőzni akik nem szülnek. És igen, sok nő meghízik és eltopisodik a szülés után. De nem mind. Nem értem miért kell egy ilyen megjegyzésen kiakadni, magadra venni és általánosítani.. Ha te jól nézel ki és jó anya vagy, mit érdekel mások mit mondanak?
2011. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Nekem speciel semmi bajom a gyerekesekkel. Már abban a korban vagyok, mikor már jöhetne a gyerek. Nem akarok még és megkeseredett sem vagyok. Én is szeretnék természetesen. Persze az anyagiak is sokat nyomnak a latba. Ha tudom, hogy nem fog javulni az anyagi helyzetem, inkább nem szülök és ez nem csak az én érdekem, hanem a kicsié is.
2011. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre semmit, nem magamra veszem, és még egy anyukától se halottam, hogy xy miért nem szül, maximum udvariasságból megkérdezik.Volt egy kérdés, hogy önző dolog e szülni, és igen meglepő válaszok jöttek.
2011. szept. 28. 18:43
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem teszik fel, hogy valakinek miért nincs gyereke"


Még ha itt nem is teszik fel, felteszik az utcán, a munkahelyen, a családban, a baráti körben, más internetes fórumokon: Miért nincs még baba? Kifutsz az időből! Ketyeg a biológiai órád! Hogy lehet, hogy valaki ennyi idősen még nem szült? Szorítok, hogy legyen már babátok! Ugye nem akarod, hogy a gyereked nagymamának szólítson? Ha mindenki így gondolkozna, ahogy ti, már kihalt volna az emberiség. Hogy lehet gyerek nélkül élni? Mire vártok még? Éppen itt az ideje, hogy szülj, mikor szánod már rá magad?...


...Hát majd ha úgy gondolom, meg a férjem is úgy gondolja. Komolyan tele van már a t...köm! Én senkit nem b..sztatok, hogy hogy, mint él, én meg a boltba nem tudok elmenni, hogy ne szálljanak rám az anyukák. Olyanok is, akiket maximum látásból ismerek. Mi közük hozzá?

Az ember egy darabig válaszol valami udvariasat, elsiklik felette, de egy idő után nagyon zavaró tud lenni.

2011. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Mond meg nekik, hogy nem akarsz.De miért önzőség szülni, miért kell beállítani úgy az anyukákat mintha Shrekek lennének, miért kell sokszor általánosítani. Egyébként én az oldalra feltett kérdésekre értettem.
2011. szept. 28. 18:48
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

Azért önzőség szülni, mert létrehozol valakit a saját kényedre-kedvedre, ennyi.

2 gyerek anyja

2011. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én ennek az ellenkezőjét tapasztalom, én nem akarok gyereket, de nem szoktam hangoztatni mert úgy néznek rám, mintha két fejem lenne :D


Szerintem az az igazság, h mindig annak a hangját halljuk aki kritizál, én nem gondolom h az anyák önzőek- elég fura is lenne, mivel én vok önző h nem akarok, ez egyértelmű...stb. De mivel én nem gondolom ezt, nem is mondom neked :) Szóval mindkét tábornak vannak nagypofájú támogatói akik azt hiszik náluk a bölcsek köve és nem bírják elviselni ha más mást szeretne az életétől...

2011. szept. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Szerintem manapság még mindig az a normális családi modell, amiben van legalább egy gyerek is. Biztos vagyok benne, hogy jóval többen vannak azok, akik erre törekednek, mint akik nem.
2011. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

ma 18:48


Ez nem azt jelenti, hogy soha nem akarok, hanem, hogy most nem igazán tartom jó ötletnek. Nincs bajom az anyukákkal, csak azokkal az anyukákkal, akik folyamatosan letámadnak, hogy miért nem szülök már. Kicsit fájó pontra is tapintanak ezzel nálam, na mindegy.

Amúgy egyáltalán nem gondolom, hogy akinek gyereke van, az feltétlenül önző lenne. Az anyukák nagy része inkább önzetlen, ha a gyerekéről van szó.

2011. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
2 gyerekes anyuka, igaz létrehozok valakit, de nem saját kényemre kedvemre. Ha van gyereked tudod, hogy nem lehet kényedre kedvedre. Én megértem azokat, akik nem akarnak, nekem is volt időszakom, mikor úgy voltam, hogy nem lesz, de nem mondtam, hogy milyen gusztustalan testük lesz a nőknek, milyen önzők, hogy szülnek és elcseszik a gyerek életét. És most anyaként is maximum udvariasságból, ha valaki régóta van együtt valakivel, és tudom, hogy akarnak, akkor kérdezek rá.
2011. szept. 28. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!