Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » FONTOS 25 éves vagyok a...

Kratosx1 kérdése:

FONTOS 25 éves vagyok a barátnőm velem él (19) amit az apja most tudott meg, aki egy idegbeteg és fenyegetőzik, zsarolja, hogy menjen haza, de ő fél és ezt meg is mondta neki, a kérdésem hogy mit tehetnek vagy tehetnek e valamit?

Figyelt kérdés
az apja nem egyszer bántalmazta és egyéb mocskos ügyei is voltak, nagyon fél h megint megveri vagy tönkreteszi az életét, őrült egy beteg ember...
2011. márc. 21. 23:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem teget az apja, ha a baratnod nem akar hazamenni. Jogilag mar nagykoru, azt tehet, amit akar szuloi engedely nelkul.

Annyi csak a baj, hogy rendort akkor hivhatsz azapjara, ha az valoban utlegeli a csajodat.

2011. márc. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Joga nincs hazaparancsolni, mert nagykorú. Feljelenteni talán lehetne, de a biztonság kedvéért készülj fel egy verekedésre is.
2011. márc. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mármint kit feljelenteni?
2011. márc. 21. 23:25
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát az apját.
2011. márc. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

figyelj bármi van nem tehet vele semmit az apja mert már nagykorú ahogy a többiek is írták előttem,de ha öléssel fenyegeti már akkor is feljelentheti hisz már az is bűntetendő, és ha átlépi a lakod küszöbét az apja akkor rögtön feljelentheted hisz nem vagy a család része és birtokháborítást követ el.Ennyit kell tudnod,ha pedig már volt verve és ez még látszik a lányod rögtön látleletet kell venni és feljelenteni az apát,FONTOS!! hogy meggyőzd a lányt hogy már nem köteles az apjára hallgatnia mert tapasztalatból tudom hogy a lelkileg zsarolt vagy fizikailag is bántalmazott lányok félnek a bántalmazótól 19 évesen sőt még 50 éves korukig is(tehát örökké félnek tőle)biztosítanod kell neki a biztonság érzetét,hogy számíthat rád és ha kell megvéded mindentől,ha ezt érzi akkor nagyobb ereje lesz ellentmondani az apjának

25/n

2011. márc. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
lányon nem pedig lányod:Pés nem biztosítanod kell a biztonság érzetét hanem azt akartam írni éreznie kell ha veled van hogy ott biztonságban van nem érheti semmi rossz.Így késő este már nem írok rendesen
2011. márc. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

utolsó jót írt...

ha meg nem jön a rendőrség..még mindig ott a légpuska...(jogos önvédelem)

2011. márc. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
91%
De nem csak azt kéne figyelembe venni, hogy hogy lehet feljelenteni az apját.. mert ez csak bosszúnak tűnik.. barátnődet kéne a középpontba helyezni.. pl ha tudja az apja, hogy hol laktok és ahol laktok az albérlet, akkor talán jobb lenne keresni egy másik albit, ahol nem talál meg titeket..
2011. márc. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az Edesapja mar nem tud tenni semmit, hiszen felnott korban vagy a gyermeke, tehat nem kiskoru!
2011. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem amit eddig írtál az bőven kimeríti a zaklatás fogalmát. Azért meg már fel lehet jelenteni. Igaz, hogy nehéz bizonyítani, de a feljelentés miatt valószínűleg megkeresik a rendőrök. Persze mindent tagadni fog, de talán ettől észhez tér.

[link]

2011. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!