Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit beszélgettek a párotok...

Mennyit beszélgettek a párotokkal? Nekem így nagyon nehéz.

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy bizonyos emberek, főleg a fiatalabbak, és nemcsak a férfiak, nem igénylik a beszélgetéseket, sőt egyszerűen nem tudnak miről beszélgetni a családjukkal, párjukkal. Az én párom is ilyen. Nem olyan durva, mint az exem, akinek az volt a reakciója, miután ezt szóvátettem neki, hogy "most miről beszéljek mégis?" És elkezdte felmondani a pár évvel azelőtt tanult egyetemi biológiát, mintha felelne, így gúnyolt ki engem. Alig tudtam leállítani, aztán dühösen elment. A mostani párom is egy ilyen kuka. Nem élünk együtt, de találkozni se szeret, mert "miről beszélgessünk mindig?" Hát én tudnék miről, de ő "a sok beszédet hamar megunja" meg "felesleges szócséplés". Általában mindig megkérdezem, milyen volt a napja, ezt letudja 1 mondattal, a következő erre vonatkozó kérdés már idegesíti, elvonul, hazamegy. Azt mondta, az is más lesz, ha együttélünk, mert akkor jövünk-megyünk, mondunk néhány szót, de "így irányítottan mit mondjon?" Amikor nem találkozunk, akkor se telefonál, smst is csak ritkán ír, és akkor is megsértődik, és szerinte fárasztó vagyok, ha 1 sms-sel is többet írok, mint kellene.

Nekem ez borzasztó, azzal együtt, hogy nagyon szeretem őt, s nem azért, mert nő vagyok, hanem azért, mert én úgy nőttem fel, hogy mi mindig beszélgettünk otthon. Mindent megbeszéltünk, mindig volt mondanivalónk egymás számára, s nem azért, mert nők voltunk, mert a nagyapámmal és az apukámmal is így volt. Ők is tudtam beszélgetni, de még az unokabátyám is, aki korban hozzám tartozik, és úgy nőttünk fel, mint a testvérek. Most meg sorban fogom ki az ilyen pasikat. Amúgy tiszta hülyének is néz már, hogy mit akarok én ennyit beszélgetni meg találkozni, hiszen szerinte beszélgetni se kell minden nap, még sms-ben sem, nemhogy találkozni. Féléves a kapcsolat, nem vagyunk már tinédzserek. Állítása szerint szeret. Ugyan mi lenne, ha nem szeretne?

Tényleg ez a normális, hogy nem beszélgetnek otthon? Ugyanis gyerekek közt vagyok, és ők is arról számolnak be, hogy nem beszélgetnek a szüleikkel, mindenki éli a maga életét otthon, nekik is furcsa, ha erről kérdezem őket.

Nekem kell a kapcsolattartás, a kommunikáció, hogy akármikor felhívhassam félelem nélkül, ugyanis mivel ő nem hív, szoktam én is hívni őt, úgy, hogy előre jelzem sms-ben, hogy szeretném most felhívni, és hiába próbálok beszélgetni, rájövök hamar, hogy unja, le akarja tenni.

Otthon az édesanyjával sem beszélgetnek, állítása szerint egyetlen problémájáról sem tud. Amikor én kérdeztem a problémáiról, nem értette, hogy miért kellene nekem elmondania, mert az a helyes, ha magában tartja, úgysem tudok segíteni. Amikor én kezdtem el mesélni a napi gondokról, akkor ez volt a reakciója: "én most ezzel mit kezdjek? Nem tudom magamra venni a problémáidat"


Mit csináljak szerintetek? Mi lesz ebből hosszútávon? Van ilyen tapasztalatotok? Hogyan vehetném rá szépen lassan a kommunikációra?


2011. márc. 22. 11:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem el kéne fogadnod, hogy nem csak az lehet a normális amiben te élsz és ami neked tetszik. Az más kérdés, hogy szeret-e vagy sem. Ha nem tudsz vele jól meglenni mert nem tudtok beszélni akkor mást kéne keresni. De ez nem azt jelenti, hogy neked van igazad és mindig beszélgetni kell. Nem mindenki beszédes.
2011. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%

Vagy megszokod és elfogadod, de ez nem túl jó megoldás, hiszen el kell nyomnod a saját igényeidet.

Vagy lelépsz és keresel valakit, akivel tudsz beszélgetni, én ezt választanám, mert mégis mi a fenét fogtok együtt csinálni később? (Persze kehet szeretkezni, tévézni, moziba menni, kérdés van-e értelme tartalmas beszélgetések nélkül.)

Harmadik lehetőség, hogy megpróbálod felkelteni az érdeklődését úgy, hogy ritkábban találkoztok (csak elkezdi érdekelni, merre jártál, mit csináltál) vagy nem hívogatod (én egyébként se hívogatom napközben a páromat, mert az a legtöbb férfit bosszantja), szóval légy kicsit titokzatos.

De sajnos nem hinném, hogy ez használna nála. :(

2011. márc. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Értem én, de nem is arról van szó, hogy szerintem ez egy átlagnorma, hanem hogy NEKEM mi lenne a normális. Nekem borzasztó az például, ha nem ír napokig, én írok, annyit kihúzok belőle, hogy beteg, azért nem írt, de azt már harapófogóval se lehet kihúzgálni belőle, hogy mi baja. Én meg ehetem a kefét napokig, hogy ugyan mi lehet, mert féltem. Ez szerinted normális dolog? Miért nem lehet egyszerűen, 1 MONDATBAN megírni azt, hogy fáj a torkom, lázas vagyok, és akkor mondjuk nem hiszem azt, hogy autó ütötte el, és az intenzíven van, vagy vmi. Mert én féltem. Ennyivel azért megnyugtathatna.
2011. márc. 22. 12:06
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

A kommunikácó hiánya nagyon nagyon rossz!

Vannak ilyen maguka zárkozó emberek de te nem ilyen vagy s ez így nem fog működni. Mikor szeretsz valamit akkor azért beszélgettek mert kifejezitek a gondolataitokat, hogy mégjobban ismerjétek egymást, bizalom jele, hogy képesek vagytok megnyílni a másik felé minden féle témában. Vágysz a társaságára vagy csak a hangjára néha ez így helyes.

Sajnos ha már így félév után mikor még a rószaszín ködnek is aktívan kéne működni ilyen komoly gond van az veszett ügy.

Késöbb csak még fájdalmasabb lessz számodra ha már együtt élteks a mindennapi gondokat, élményeket, közös terveket ne agyj isten számlákat, babatémát kéne átbeszélni, megoldani.

2011. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
62%

Az én párommal sem lehet túl sokat beszélni. De nálunk csak romlott a helyzet az összeköltözéssel, mert nagyjából olyan témákat érintünk csak, hogy mi legyen az ebéd vagy ilyesmi.

Sajnos ma az embereket ilyenné neveli a környezetük, és én nem értek egyet vele, hogy ezt el kéne fogadni, mert sok probléma okozója ez.

Viszont hogy mit lehet vele tenni, az jó kérdés... próbáld meg kiszedni belőle, hogy mi az, amit szeret, hátha arról hajlandó beszélni.

2011. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
100%
Van hobbija? Lehet, hogy utálja a munkáját és azért sem szeret róla beszélni. Inkább kérdezd, mint beszélj hozzá, de ne túl sokat, mert azt unni fogja. Ha vannak barátai, őket is megkeresheted, hogy miről szoktak beszélgetni, vagy mi az a téma, amiről esetleg te nem tudsz, és őt meg érdekelné. Valószínűleg sok gondja lehet, ezért nem érdekli mások mondanivalója, elég neki a maga baja, amit képtelen kiadni magából. Ezt szokta meg, ez neki a természetes.
2011. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
A titokzatosságot próbáltam. Nem írtam, erre megsértődött. "Te is írhatsz nekem, ha én nem írok" Ha következetesen nem írok, akkor már szerinte ő nem is érdekel engem. Nem ám, hogy ő érdeklődne, hogy mi van, rászokott (vagy rászoktatott? már nem is tudom) arra, hogy én írjak, ő meg kényelmesen vagy válaszol vagy nem.
2011. márc. 22. 12:11
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy felnőtt embert nehéz megváltoztatni, gondolom ő meg úgy nőtt fel, hogy nem beszélgettek otthon. Ez olyan, mintha téged próbálna valaki rávenni, hogy ne akarj annyit beszélni, az is nehezen menne. Úgyhogy nehéz. Esetleg kérdezd meg tőle, mit szeret benned. Ha nem beszélgettetek még egy jót, akkor hogy ismer? Milyennek ismer? mit szeret benned? Tud rólad egyáltalán valamit? Mármint hogy milyen vagy legbelül. Azt is megkérdezheted (bár ez veszélyes), hogy miért van veled tulajdonképpen? A válasz sokmindent elárulhat. (Azt már meg sem merem kérdezni, hogy te miért vagy vele.) Szóval próbálj ilyenekre rákérdezni.
2011. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező, szerintem az utolsó válaszoló mindent nagyon jól összefoglalt, ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy egyikőtökben sincs hiba. Talán az lenne a legjobb, ha Te is keresnél egy hasonló attitűdű társat, és ő is egy magához hasonlót. Azok a dolgok, amiket részéről leírtál, engem többszörösen bántatának, olyan, mintha csak te erőlködnél ezen a kapcsolaton. Persze attól még szerethet, kérdés, hogy téged ez így boldoggá tesz-e?
2011. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ejjjj de ismerős a szitu. 3 évig voltam együtt egy sráccal, elég komoly volt a kapcsolat, már volt eljegyzés is stb... Kb 1 év után jelentkezett ez a dolog, hogy nem beszélgettünk. Ha mondtam neki a válasz ez volt: Miről beszélgessünk állandóan. Nekem persze volt témám, szerettem neki mesélni hogy mi történt az nap v mit hallottam, láttam a tv-ben stb, semmi reakciója nem volt semmire... Ez is közrejátszott a szakításban, mert mint kiderült nem szeretett már.

Ha valaki szereti a másikat akkor jelentkezik akkor is ha beteg, megkérdezi tőle hogy milyen napja van, volt, hogy van stb... és igen is van véleménye a storyaidról. Én ebből csak azt tudom levonni hogy nem szeret és kész.

A mostani párommal nagyon jókat beszélgetünk, érdekli minden, sőt már néha idegesítő hogy állandóan megkérdezi hogy na milyen napod van, de legalább érdekli, ha mesélek neki valamit hosszan eltudunk rajta beszélgetni stb... Hagyd el, úgyis rájön majd hogy kellesz neki mihelyt ott hagyod, aztán majd ha akarod visszafogadod és kész. Hátha így kicsit változik.

2011. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!