Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 nagyobb gyerekem nem szereti...

2 nagyobb gyerekem nem szereti a kistesót, voltatok már ilyen helyzetben? Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves fiam, egy 19 éves lányom, meg egy kis 1,5 évesem. A kicsit nem szeretik, mindig bántják, hogy hülye, idegesítő, legutóbb a fiam azt mondta, hogy "legszívesebben kidobná az ablakon". Már megpróbáltam mindent, beszéltem velük, próbáltam őket bevonni a nevelésbe, de mindig összefognak ellene és kollektíven utálják az első perctől kezdve. Nagyon rossz ezt látni, ha egymást nem utálják, akkor a kicsit miért? Gondoltam, hogy elviszem őket ilyen gyereknevelési tanácsadásra vagy pszichológushoz, akárhova, mert ez így nem mehet tovább. Régen, ha sírt, mindig kiabáltak vele, hogy hagyja abba, nem tudnak aludni. Mostanában pedig azért utálják, mert hangoskodik (mint minden baba). MEg is mondják kereken, hogy utálják a kicsit. Fogalmam sincs, mit tehetnék, már próbálkoztam mindennel. Ha valaki volt már hasonló helyzetben, legyen szíves írja le, mi használhat ilyenkor, nagyon köszönöm.
2011. márc. 22. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
91%
Betolakodónak érzik. Felnőttek úgy, hogy együtt voltatok és ez a gyerek mindent megváltoztatott. Nem írtad, hogy az apuka ugyanaz -e mint a nagyoké vagy más párod van, de ha az utóbbi akkor ez rátesz még egy lapáttal.
2011. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
54%

Meg kell velük értetni, hogy azért, mert utálkoznak, ez a helyzet nem fog megváltozni.

Van egy kistestvérük, ha tetszik, ha nem, ő is családtag.

Lehet, hogy féltékenység is van a dologban, de a kamaszok amúgy sem lelkesednek a babákért.


Nem kell szeretniük, de fogadják el, hogy ott van, figyelmet igényel, és ne bántsák, mert nem tehet semmiről.

Nekik már lehetne annyi eszük, hogy egy babával hiába kiabálnak, nem fog megülni a sarokban, el kell fogadni, hogy hangos, nem lehet halkítani.

Őket se lehetett, mikor ennyi idősek voltak.


A nevelési tanácsadót csak javasolni tudom, ártani biztos nem fog, de kaphatsz pár jó tanácsot, ha mind oda mentek, még velük is elbeszélgetnek.

2011. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
90%

Nem mindenki szereti a gyerekeket, főleg nem az ő korukban. A nevelésbe ne próbáld őket bevonni, azzal csak még rosszabb lesz még jobban fogják utálni a kicsit. Nem sok mindent tudsz tenni, a szeretet nem lehet kierőszakolni, nem döntheted el helyettük, hogy kit fognak szeretni.

Ha nagyobb lesz a gyerek, akkor talán már jobban kijönnek vele, főleg ha nem fognak már együtt élni vele.

2011. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
16%

Hát nem tudom elég nagyok ahhoz hogy már ne lássák betolakodónak......

Lehet hogy az orvos jó ötlet....

2011. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
37%

Én ilyen idősen örültem volna, hogy ha születik egy kistesó akit babusgathatok, szerintem anyjaként viselkedtem volna vele. A másik meg hogy annyi eszük nincs hogy rájöjjenek hogy téged ezzel mennyire bántanak?!

Kérdezd meg tőlük, hogy mégis mit várnak tőled? Add örökbe a picit? mit gondolnak, ő nem voltak hangosak baba korukban? mit szóltak volna akkor ha te is legszívesebben kidobtad volna őket az ablakon?

Parancsolj rájuk! Mégis mit képzelnek magukról??!

Sajnállak!

Gonoszak a gyerekeid!

2011. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
77%

Attól mert testvérek, nem kötelező szeretni egymást. Látod, ezért nem jó a nagy korkülönbség. Nem hozhatsz be egy szinte felnőtt ember életébe egy másikat csak úgy. Még akkor is ha te vagy a szülő, ő meg a gyerek.

Lehet hogy ők nem szeretik a kisgyerekeket, mint sok más ember sem. Lehet hogy rajtuk csattant a te dolgaid amikor pl terhes voltál és dúltak benned a hormonok, lehet hogy nekik segiteni kell otthon a gyerek miatt és nincs idejük a saját életükre, lehet hogy a gyerek egész nap sír és ők nem tudják magukat kipihenni vagy tanulni de közben a nyomás is ott van hogy jól teljesitsenek, lehet hogy elkényeztetted a kicsit és nekik hisztizik, lehet hogy már a haverjaikat sem tudják áthivni a gyerek miatt. Stb, ezer oka lehet.

2011. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
77%
Ja és lehet hogy pszichológushoz viteted őket akkor lehet mégjobban utálni fognak, mert arra kényszerited őket, hogy betegnek érezzék magukat, csak mert nem szeretnek egy gyereket.
2011. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
26%
Úristen, 17 és 19 évesen ez kóros.. Még ha 10 és 12 évesek lennének, még akkor talán "normálisnak" lenne tekinthető. Hiszen itt már lassan két teljes felnőttről van szó. Szerintem írj egy nevelési tanácsadónak, és egyelőre on-line kérj tanácsot tőlük. Sajnállak benneteket nagyon. :(
2011. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
37%
Ranmao-val értek egyet. Nekem is furcsa volt ezt olvasni, hogy ennyi idősen így reagálnak kistesóra a fiatalok, de biztos vagyok benne, hogy van valami oka, amit figyelmen kívül hagysz. Egy 17 és 19 éves nem utál(hat) ok nélkül egy kisgyereket, még akkor sem, ha "nem szereti a kicsiket". Biztos van a háttérben valami komolyabb oka, amit velük kéne megbeszélned.
2011. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
34%

"Nem hozhatsz be egy szinte felnőtt ember életébe egy másikat csak úgy. Még akkor is ha te vagy a szülő, ő meg a gyerek."

Nehogymár felelősségre vonjuk a kedves Anyukát h hogyan mert szülni egy harmadik gyereket??!Azt azért nem a gyerek dönti el h hány testvére legyen.A testvéreinek el kellene fogadni ezt még ha nem is szeretik nem pedig így viselkedni szégyellhetik magukat!Mond meg nekik h ez van mit szóltak volna ha őket is ki akartad volna dobálni az ablakon stb...pff én lehet,hogy megmondanám ha nem tetszik akkor el lehet menni és gondoskodjanak magukról ha ilyen nagy szájuk van és ilyen okosak.Mindenesetre nem hagynám velük kettesben a picit.Szakember véleményét kérd ki de szerintem először a nagyok tudta nélkül.

2011. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!