Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy élete végéig beteg gyereke...

Egy élete végéig beteg gyerekem van. Miért nem kapunk semmit?! Még csak tartósbetegnek sem veszik! Voltatok már ilyen helyzetben? Tanács?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 19:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi baja?
2009. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Erről a linkről letölthető az a rendelet amely tételesen felsorolja azokat a betegségeket illetve állapotokat amelyek magasabb összegű családi pótlékra jogosítanak.

2009. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Epilepsziás.

És köszönöm a linket.

2009. júl. 16. 07:20
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Neked magasabb összegű csp. járna 12200 helyett 23300ft.
2009. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre simán jár a kiemelt családi pótlék. Irány az államkincstár kérj nyomtatványt 3 általuk lebélyegzett példány kell , karcoltasd alá a dokival és küld nekik vissza ki fogják fizetni visszamenőleg is.
2009. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Kiemeltem az ide vonatkozó részt a rendeletből.Ezeknek jár emelt csp.


H) Neurológiai betegségek

1. Gyermekközösségben elhelyezhető, de gyakori epilepsziás rohamok, magatartási zavar miatt gyakran hosszabb otthoni megfigyelést, pihenést igénylő epilepsziás betegek, akik felügyelete, ápolása miatt a családtagok kénytelenek a munkájuktól távol maradni.

2. Gyógyszerrel részben beállítható epilepsziások, akiknek havonta átlagosan legalább egy rohamuk van.

3. Progresszív degeneratív (neurometabolikus) folyamatok.

4. Incontinenciát okozó meningo-myelocele.

5. A központi és perifériás ideg- és izomrendszer recidiváló, súlyos betegségei, melyek maradványtünetekkel gyógyulnak, illetve csak remissioba kerülnek (pl. Sclerosis multiplex, polyneuritis, polymyositis).

6. Trauma, sérülés következtében elvesztett beszédképesség: aphasia, dysphasia.


Ha jár emelt csp,akkor jár utazási kedvezmény,közgyógy,és más egyebek is.Tankönyv-támogatás,stb.

2009. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
12.34-es vagyok. Megkérdezhetem, hogy milyen gyógyszert szed a gyereked az epilepsziára?
2009. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne járna rá kiemelt összegű díjazás, sőt mivel nem végezhet minden típusú munkát ezért valamilyen szinten le is százalékolhatják majd a későbbiekben.
2009. júl. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de sajnos a kezelőorvosa nem adja meg az igazolást,mert (hála istennek)nincs havonta egy rohama.Volt már,hogy hetente volt neki,de mégsem adja meg,mert megemelte a gyógyszerét és így nincs rosszul. De sajnos bármikor lehet neki és nem fogja kinőni,élete végéig gyógyszert szed.Van még más gond is a fejében.Van egy 2 centis cystája, de az orvosa szerint ez nem okozhat gondot,így nem adja meg az igazolást.De megnézném én,hogy neki nem okoz-e gondot,hogy a fejében van egy nem odaillő 2 centis valami.Érdekes módon,mindig ott fáj a feje,ahol a cysta van,és migrénes fejfájása van ettől.Egy 8 éves gyerek migrénnel!
2009. júl. 17. 07:12
 10/26 A kérdező kommentje:
Ja,Neurotop-ot és Frisium-ot szed.
2009. júl. 17. 07:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!