Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért dobálózik mindenki a...

Miért dobálózik mindenki a költözéssel egy esetleges családi konfliktus esetén?

Figyelt kérdés

Itt mindenki olyan könnyen írja h költözz el otthonról, több kérdésnél is.

De ezek az emberek nem gondolnak abba bele, hogy nem ez a megoldás, mert ez lehet csak jobban elmérgesítené a helyzetet.

Miért nem gondolnak abba bele, hogy jelen pillanatban nincs munka ebbe az országba.

Én is hiába szeretnék dolgozni fősuli mellett ha nincs hol..


Én a szüleimtől azt tanultam és azt láttam h a problémákat meg kell beszélni, mert csak úgy tudunk 1-2re haladni


2011. márc. 22. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ezt én sem értem, egyesek mintha nem látnák a középutat a kussolás, meghunyászkodás és a tiszteletlen visszapofázás között. A problémákat intelligensen is meg lehet beszélni, lehet kompromisszumokat kötni, én sem hiszem, hogy az a megoldás, hogy egy 18-20 körüli (vagy pár évvel idősebb) fiatal, főleg, ha nincs párja sem, albérletre költsön.
2011. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet - és NEM IS SZABAD - mindig minden problémát megbeszélni. Én azt láttam, amikor a heti rendszerességgel félholtra vert feleség akarta megbeszélni az őt verő férjével a problémáit, mert hát "mit szól a család, ha elválunk". Kitalálod, milyen sikerrel?


Vannak problémák, amelyek túl nagyok és túl mélyek ahhoz, hogy érdemes legyen tovább taglalni őket.

Tudom, a nagyszüleink idejében nem volt elköltözés "nem volt divat a gyereknek egyedül élni" - ez azt jelentette, hogy boldogtalanul szenvedett a családban. Felesleges.

2011. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

általában akkor javasolják a költözést ha olyan nagy a probléma(pl iszákkos férj, évek óta elhúzódó veszekedések,boldogtalan házasság) szerintem még mindig jobb új életet kezdeni mint egy boldoglalan rossz házasságban élni. sajnos inkább az a tapasztalat, hogy mindenki csak nyel és boldogtalan minthogy lépne.

és itt persze nem az esetleges konfliktusokról beszélünk hanem már a komoly bajokról.

2011. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én gyerek-szülő konfliktusban gondolkodtam a válasz megírásakor!

első

2011. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Könnyű a válasz: Akinek rendezett az élete, az mindig könnyen osztja a tanácsokat. Könnyű azt írni, hogy költözz el, ha azt a saját, hitelmentes házadból írod, vagy egy jól fizető munkahelyről. De aki 17 éves, szülei alkoholisták, esélye sincsen rendesen tanulni, vagy dolgozni, az máshogy látja ezt. Még ha van is munkája, és keres 40-et, abból nem tud egy albérletet sem fizetni. Ha megpróbálja, csúfosan leég, és vissza se mehet a szülői házba. Gyakorlatilag mehet otthonba, vagy hajléktalannak. Mások könnyen adják a tanácsokat, nem az ő életükről van szó. Valószínűleg felsóhajtanak, hogy az ő sorsuk jobban alakult, és firkantanak valami életbölcsességet egy olyan dologról, amiről fogalmuk sincsen. Mint írtam, mindegy, nem az ő életük...
2011. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Azért mondjuk itt ezt sokan, mert eleve úgy van feltéve a kérdés, hogy a szülőt lehordja mindennek, Ő meg szent.Ha így gondolja, hogy pl:" AZ anyám egy bunkó, nem hagy délig aludni, nem azt főzi, amit szeretnék, nem hagy éjszakákat átdorbézolni, nem töm tele lóvéval, és még ő parancsol a saját házában, nem mellesleg van egy barátja is..."Na ilyenkor én is azt mondom, hogy igen is el lehet költözni, ha nem tetszik.Én is ilyen szabad szellemű voltam a 90'-es években, de léptem is.És megálltam a helyem, kibuliztam magam a saját kontómra, ha akartam délig aludtam, vagy volt pénzünk a barátommal, vagy nem, de nem élősködtem, és főleg nem szidtam az anyámat.Örültem már annak is, hogy egyedül felnevelt 18 éves koromig.És igen is lehet most is munkát találni egyetem, főiskola mellett, csak sokaknak derogál, ha a tescóba kell menni, vagy nem álmaik állását találják meg rögtön.Tömören ennyi.
2011. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Vannak esetek, mikor tényleg ez a legjobb megoldás - családon belüli erőszak pl. - de tényleg mindenki könnyen dobálózik a "költözz el" szavakkal.. Ez tényleg nem megoldás, ezt csak akkor szabad tenni, ha az illető maga mögött akarja hagyni a teljes addigi életét, és önállóan új életet kezdeni valahol máshol.

18 éves fiataloknak szokták ezt tanácsolni, mikor mondjuk túlzott szülői szigornak vannak kitéve, pedig szerintem ilyen esetben nevetséges ilyet mondani egy fiatalnak. Együtt élni nem könnyű, alkalmazkodni kell, de még mindig jobb, mint kilépni a nagy semmibe, minden segítség és alap nélkül.

Szerintem aki ilyeneket tanácsol, annak nem lehet túl jó a családja, ha csak úgy szó nélkül megszakítana velük minden kapcsolatot - mert a problémákat követő szó nélkül költözés soha nem eredményez jobb kapcsolatot, csak sértettséget, haragot, viszályt. Arról nem is beszélve, hogyha a fiatalnak mondjuk lenne lehetősége elköltözni, valószínűleg már régen megtette volna.

2011. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A válaszok nagy részével egyetértek. Anno nekem is mindig csak ezt javasolták (sajnos azóta sem tudtam még elköltözni, mert gyakorlatilag sokszor ételre nincs pénz, így az albérlet fel sem merül bennem... mielőtt a nagyokosok beszólnának az internet alig pár ezer forint havonta, ráadásul kell a munkámhoz!!!!).


Nálunk is komolyabb jellegű a probléma, apám erősen iszik és emiatt mindennapos a veszekedés, csapkodás, és anyám részéről tányér dobálás. Régebben a verés is mindennapos volt, csak amióta már így jobban felnőttem megfogadtam, hogy nem hagyom magam.

Nekem se esett jól amikor egyedüli lehetőségként (sokszor több száz válasz közül) a költözést tudták csak javasolni. De ha belegondolok én sem tudtam volna mást mondani. Szóval annak ellenére, hogy hálás vagyok a válaszokért úgy gondolom csodát nem kell várni itt sem.



A kis dolgokat valóban meg kellene beszélni és nem mindjárt felháborodni és elköltözni és aztán 10 évekig nem beszélni.

De pl. nálunk a beszélgetés semmit sem ért. Amióta nagykorú vagyok (több éve már), illetve előtte is amióta jobban átlátom a dolgokat azóta folyamatosan próbálom megbeszélni a helyzetet és megoldást találni. De apámmal amikor részeg felesleges beszélni. Amikor nem az (kevés ilyen pillanat van, munka közben pedig nem hívhatom fel...) akkor is elengedi a füle mellett, kicsit sem érdekli. Anyám még mindig tagadja, hogy itt komoly baj lenne szerinte apám nem alkoholista. Természetesen ez nem igaz, sőt mostanra már anyám is egyre gyakrabban iszik (mindennap megiszik egy-két sört, bort ilyesmit. Szerintem ez igenis számít.)

Már nagymamámnak is szóltam régebben, hogy beszélgessen el velük de nem ért semmit. Sőt az egész család nekem támadt, hogy ne merjek mamámnak ilyeneket elmondani mert felmegy a vérnyomása (hát az enyém is az egekben van!!!). Ráadásul mamám csak sírt, szóval tényleg inkább nem szólok neki.

Próbáltam rávenni szüleimet, hogy menjünk pszichológushoz vagy valami. Mert ők nem ismerik el, hogy hibásak szerintük mindenről én tehetek. Ennek többször is hangot adtak.

Többször leültem anyukámmal is beszélni, de nem jut el az agyáig. Időnként megfogadja, hogy elválik de ez megy évek óta. Na mondjuk tényleg nem tudna hová menni ő sem.


Szóval szerintem ilyen esetekben csak a költözés marad, menekülni ebből a közegből mielőbb!

Csak azt remélem, hogy egyszer sikerül is. De munkát én se nagyon találok, nálunk még takarítani se vesznek fel vagy árufeltöltőnek. Egy az, hogy már ott vannak rá ezren másrészt üzlet is alig van nálunk, vidéken...


Elnézést, hogy sok lett csak próbáltam kifejteni, hogy mikor nem megoldás szerintem a beszélgetés.

2011. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg nem lehet mindent költözéssel megoldani, de szerintem gyakran azért írják ezt, hogy felnyissák a válaszoló szemét, hogy azért ő is tehetne a sorsáért. Nem szeretnék senkit megbántani, de millió olyan kérdés van itt, hogy "Utálom az anyósomat, mert azt akarja, hogy segítsek a háztartásban." meg a szülőkkel kapcsolatban is ilyen szintű problémák, amikre tényleg nem lehet mást válaszolni, hogy ha nem tetszik a rendszer, lehet csomagolni.

Természetesen nem a heti rendszerességgel vert nőkre gondolok.

2011. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem lehet összehasonlítani azt ami 10 évvel ezelőtt volt, meg ami most van.

Én a gyerek-szülő konfliktusra gondolok, mert van ahol a gyerek mindent megpróbál megtenni hogy a szülő kedvébe járjon, de az is kevés a szülőnek

2011. márc. 23. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!