Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem, a költözés...

Mit kellene tennem, a költözéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyunk együtt a párommal. Ő 28, én 20. Nemrégen becsúszott egy baba. Közös döntés alapján megtartjuk. Én édesanyámmal lakom albérletben, ő is a szüleivel lakik, de inkább nálunk. Most, hogy lett a baba, össze fogunk költözni. Tartok attől,hogy édesanyámat egyedül hagyjam, ígyis nagyon nehéz helyzetben van és egyedül. Mit kellene tennem? Nem vagyok az anya szoknyája mögé bújó, nem kell félreérteni.
2010. febr. 10. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
meghoztatok egy döntést most már eszerint kell cselekedned. külön család lesztek. annyit tudsz tenni hogy ahol tudsz ott segítesz anyukádnak.
2010. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát azzal kéne kezdeni, hogy leültök anyukáddal és kiszámoljátok, hogy meg tud-e élni egyedül. Gondolom dolgozik, szóval valamennyi jövedelme van. Keressetek neki egy kisebb albérletet. Te meg költözz össze a pároddal, ha más nem ,egy albérletben, és ha néha anyukád nagyon megszorul és ki tudjátok segíteni, akkor segítsetek.

De ha nem ódzkodtok attól, hogy anyukáddal lakjatok, és el is fértek, akkor lakjatok ott még egy darabig. Gyűjtögessetek, amennyit tudtok, és talán pár éven belül összejön egy lakás kezdőrészlete. Így legalább a bérleti díj is megoszlik.

2010. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval!

Nem tudtok ottmaradni édesanyádnál?Legalább 1-2 évig?

Így neki is tudnátok segíteni,meg szerintem neked is nagyon jól jönne a segítség a baba körül!Hidd el,ennek örülnél a legjobban!

Én is most várom az első babámat,27 évesen.Külön lakunk a párommal,de az én édesanyám,és párom anyukája is mondta,hogy az első időben majd mindennap itt lesznek segíteni!

2010. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Hát én semmiképp nem maradnék anyukámmal. Nem láttam eddig olyan nagymamát, aki az első unoka születésekor ne vált volna minden lében kanállá. Ez pedig veszekedéseket szülhet, ami nem biztos, hogy szerencsés ebben az amúgy is nehéz időszakban.

Nincs valaki, aki odaköltözhetne hozzá, hogy ne legyen egyedül? Testvére például. Az sokat segítene neki. De ha nem költöztök túl messzire, akkor talán nem olyan nagy gond, ha egyedül él, mert akár minden nap találkozhattok.

2010. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3.válaszoló!

Nem kell általánosítani!Honnan tudod,hogy MINDEGYIK nagymama olyan lesz??

Nem tudhatjuk,hogy milyen kapcsolatban van az anyukájával..

Egyébként az én anyukám tipikusan mindenlébenkanál típus,unoka nélkül is!Össze is szólalkozunk néha,de még így is tudom,hogy nagyon sokat fog számítani a segítsége..habár néha biztos az agyamra fog menni..:P

De nem vagyunk egyformák!

2010. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Becsúszott egy baba? Hm, ezek a babák már csak ilyenek.

De tényleg. Ez a gondolkodás az áldozat szerep.

Egy gyerek nem becsúszik hanem számtalan döntés eredménye.

Ez viszont a felelős gondolkodás.

Nagyszerű, hogy elválaltad! Egy gyerek csodálatos.

Ne csak anyagilag hanem szellemileg is készülj rá! Még egy felnőtnek is fel kel nőnie hozzá. Szülővé kell válnia.

Ha pedig agyilag gyerek vagy akkor messzebről kezdesz és kevés az időd. (Most nem a korodat firtatom. Semmi bajom vele. Hollandiában,vagy a húsz évvel ezelőtti Magyarországon átlagos lenne. )

Nem tudom milyenek a családi viszonyaitok, és hagyományaitok, de gondolom szorosak.

Vigyázz magadra. Attól a pillanattól kezdve amikortól elválaltad a gyermekedet, már három életért felelsz. A sajátodéért, a párodéért és a gyereketekéért.

Ha erre képes vagy még édesanyádat is felválalni az remek. De utóbbit csak addig, amíg az előző hármat nem veszélyezteti. EGGYÁLTALÁN NEM VESZÉLYEZTETI. Sőt emiatt semmiben sem szenvedhetnek hiányt. SEMMIBEN. Sem érzelmileg, sem anyagilag.

Bármi történnyen, bármit csináljon az édesanyád, akkor is csak addig a pontig és nem tovább.

Végletesen szolva. ez kemény kegyetlen önző dolog, ha úgy tetszik. Viszont életképes. Máskülönben "halottak" vagytok. Mind hárman egy miatt. Ilyen egyszerű.

Nem tudom, miért nem tud önnállóan megélni az édesanyád. Ugyanakkor az egyetlen jó dolog amit tehetsz érte, az az ha hozzásegíted, hogy önnellátóvá váljon. Feltéve ha ez lehetséges. Ha nem akkor a lehetőségeidhez mérten segíthetsz rajta, ha úgy érzed de nem vagy felelős az ő életéért.

Az eltartást pedig hosszútávon mindenképpen ígyekezz elkerülni.

Nagyon ügyelj arra, ha bizonyítható anyagi támogatást kapsz tőle, akkor a magyar jog szerint akár az életed élete végéig is köteles lehetsz róla gondoskodni. Ezért is érdemes olykor egy egy örökség elfogadását kétszer is megggondolni.

Rabbszolgának lenni önromboló.

2010. febr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak, mi az, hogy nem vagy felelős az édesanyádért?

Szerintem téged is ő nevelt fel és akár ki is tehetett volna az utcára és akkro nem tudnál f*szságokat írni a gyakori kérdések.hu-ra.

Kérdezőnek: valóban az lenne a legjobb megoldás, hogy maradjatok édesanyáddal 1-2 évig és így az ő segítségét is igénybe tudjátok venni a baba körül és neki is könnyebb lesz a megélhetés és talán ennyi idő alatt rendeződik mindannyiótok élete.

2010. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Így van!Csatlakozok az előttem szólóhoz!

Mielőtt ez az "önromboló rabbszolga" halottnak mer nevezni egy leendő kis családot,inkább gondolkodjon el!(Meg tanuljon meg helyesen írni!)

Nemtudom te milyen családban nőttél fel,de ez lehet,hogy egy szerető,meleg otthon..még ha albérlet is!

2010. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Látom egyesek félreértik. Nem arról van szó, hogy édesanyám nem tudja eltartani, ellátni önmagát vagy hogy egyedül elveszik. Hanem arról, hogy 3 szakmával nagyon kevés pénzért nagyon sokat dolgozik, eléggé beteges és albérletben is lakunk. Pénzzel nem járulok hozzá az itthoni dolgokhoz és ha elmegyek akkor így csak magára kell majd költenie. Attól tartok, hogy idegileg nem fogja azt kibírni, hogy egyedül van. Mert edig ha másért nem is, értem gürizett folyton, de magáért nem sok mindent tesz. Nem ez lesz az első unoka, mert már van másik 2 tesóméknál. A 'mindenbe beleszólok' dolog rá nem szokott vonatkozni.
2010. febr. 11. 13:57
 10/15 A kérdező kommentje:

*eddig

Köszönöm a bíztató szavakat. A közös lakást, csak úgy lehetne megoldani, ha találnánk egy olyan házat, ami 2 részből áll (pl.lakható alsóépület) Akkor mindenkinek meglenne a maga kis helye, de mégis szem előtt tudnánk egymást tartani. Ha nem sikerül is egy településen maradunk, igyekszem minél közelebb, hogy sűrűn tudjam majd őt látogatni.

2010. febr. 11. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!