Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandó konfliktus anyós-meny...

Állandó konfliktus anyós-meny között hova vezet?

Figyelt kérdés
Mama mindent jobban tud. Ragaszkodik az általa kitalált dolgokhoz. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor megsértődik, nem szól a menyhez, sőt, levegőnek nézi. Mérgezi a kapcsolatot a menye és a fia között. A fia nem veszi észre az anyja igazi természetét, mert vele természetesen borzasztóan kedves. A fia nem áll sem az anyja, sem a felesége oldalára. Hova vezet ez???
2011. aug. 31. 22:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
szerintem semmi jora...
2011. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Váláshoz. Pont egy ilyen zajlott le a szemem előtt (nagynéném házassága)

Ha pedig a férj nem áll a feleség mellé, az régen rossz. Esetleg a jó messzire költözés segíthet.

2011. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Idegbajhoz,nyugtatókhoz,sírógörcshöz...

Messze költözni és csak ünnepekkor találkozni ez a megoldás.De ha a pasi anyuka mellett áll akkor még időben ki kell dobni.

2011. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Ne találkozzanak, a férfi mehet az anyjához, ha akar, a meny meg kerülje el, jobban jár. Megnevelni úgysem tudja a drága mamát.
2011. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
Azért jó lenne bővebben ismerni a szitut, ha te költöztél az anyós házába, akkor természetes, hogy ragaszkodik a megszokott dolgaihoz.
2011. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
váláshoz.
2011. aug. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Szüleim esetében pontosan ugyanez történt. A vége az lett h kb egy évig birták egy háztartásban, majd mamám nagyon nagyon megbántotta anyukámat, és szuleim elköltöztek...költözhettek volna szép házba, 2 utcával arréb, de ök inkább kezdték a nullárol a semmibol 2O km.rel arréb....

anyu és mama egészen a testvérem szuletéséig nem találkoztak. Tehát 9 évig tartott a csend. Mama belátta h ő volt a hulye, igy ő lépett.. Apuval kiskoromban persze meglátogattuk éket, de anyu sosem jott és mama sem hozzánk. És jo volt, nyugalom volt. Ünnepekkor pdg pap jött hozzánk, tehát minden ment tovább csak anyu s mama nélkul...és rendben volt :)

2011. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
A feleség beszéljen először is a férjével, hogy a kedves anyuka viselkedése sokszor már több, mint kellemetlen, hozzá viszont kedves, hisz a fia és ezt meg is érti, de ő is a fiához tartozik, úgyhogy a jó házasság érdekében beszéljen az anyjával.Ezután a férj beszél az anyjával és megkéri, hogy legyen kedvesebb. Ha nem vezet eredményre, akkor tudatni kell a férjjel, hogy álljon ki mellette a konfliktusokban és ez talán észhez téríti az anyóst.
2011. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem lakunk egy háztartásban, csak túl közel, 2 utcányira.

Gyerekek már vannak, így nehezebb a szitu.

Pl.: Régebben, ha főztem, de közben az anyósom is, akkor anyósomhoz kellett menni, nehogy ő megbántódjon.(Én nyugodtan megbántódhatok, hogy az én főztöm parlagon marad.)

Amikor együtt vagyunk és a gyerekekre ő figyel, mert én pl. vasalok, mosok, mosogatok stb., akkor rendszeresen megcsinálja, hogy a nagyobb gyerekre nem szól rá, amikor kiveszi a kicsi kezéből a játékot. Elsomfordál valamerre, és röhög a markába, amikor én megpróbálok beszélni a gyerekkel, hogy ilyet nem csinálunk.

Ő akarja megmondani, mikor mit egyenek a gyerekek, milyen ruhát adjak rájuk, stb. Ha nem úgy csinálom, ahogy ő mondja, akkor sértődés van.

Amikor megbetegedtünk mind, és hazajöttünk a családi nyaralóból, oltári botrányt csinált. Mi az, hogy hazajövünk, amikor ő is jön másnap, betegen nem kell hazamenni.

Szóval ilyen dolgok.

2011. szept. 6. 15:42
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérd meg , hogy vigyázzon a gyerekekre, old meg egyedül. Csak vendégségbe jöjjön át, és ne kérj tőle semmit.
2011. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!