Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember csak úgy lehet...

Az ember csak úgy lehet igazán szerelmes, ha közelről ismeri a másikat? (Tehát nem csak számítógépen keresztül? ) És mit gondoltok,20 év korkülönbség soknak számít egy házasságban, párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerelmes lehet, hiszen van még plátói szerelem is, de tény és való, hogy ez azért egész más mint az a fajta szerelem, amikor közelről ismered a másikat. Számítógépen keresztül sok tulajdonságát idealizálhatja az ember önkéntelenül, beleképzel olyasmiket ami a másikra nem is jellemző és ezekbe a képzeld tulajdonságokba lesz szerelmes. Aztán amikor tényleg megismeri közelről személyesen, akkor jön a csalódás.

Sok embertől hallottam már ezt a történetet és velem is megesett már.

2011. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.Én számítógépen keresztül lettem szerelmes,ami elég fura és lehet h. ki is röhögtök meg lehurrogtok.Még nem taliztunk.Lehet élőben ezek az érzések teljesen másak:)De meg kell próbálni és meg kell tapasztalni.Ha a korkülönbséget nézem akkor szerintem igen.Bőven elég lenne a 10-15 év :) De ha boldogok vagytok akkor nem számít.
2011. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagy, még a korkülönbségről annyit, hogy a 20 év szerintem sok. Egész más világban nőtt fel a másik, másmilyenek a barátai, mások a prioritások. Talán működhet, talán nem és ez a gyakoribb eset. De ha működik is, sokkal nehezebb.
2011. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerelmes lehet lenni egy sztárba, egy színészbe, egy hírességbe képernyőn keresztül, de véleményem szerint egy számítógépes szerelem sem lehet ennél több...

Ha valakit szeretek, akkor azért szeretem mert ismerem a rezdüléseit, lelkét, gondolatait, tetteit. Ezeket aligha lehet ismerni számítógépen keresztül.

Nekem 2 évig volt egy ilyen "kapcsolatom" már azt is leképzeltem, hogy a felesége leszek, viszont soha nem jutottunk el az első találkozóig. Ez ma nekem elég betegesnek hangzik. Főleg mert most már tudom, hogy milyen egy "jó kapcsolat", milyen mikor ismersz valakit kívül-belül...teljesen elképzelhetetlennek tartanám így a netes-számítógépes dolgot...

A 20 év korkülönbség pedig nem sok, hanem rengeteg!

szerintem...

2011. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Beleszeretni" lehet akár egy hangba, egy pillantásba, egy fényképbe, egy kapott üzenetbe, stb.

De igazán mély, teljes szerelmet úgy gondolom akkor él át az ember ha már jobban ismeri a másik lelkét, és a hibáival jó tulajdonságaival együtt mindenestül beleszeretünk.

Én tanúsíthatom, hogy számítógépen keresztül is igencsak bele lehet bolondulni valakibe. De azért kell a személyes találkozó, mert az sok mindent meghatároz.

20 év elég sok, de nem áthidalhatatlan két egymáshoz illő ember között. Vannak persze hátrányai, mindenki maga dönti el, bevállalja-e ezeket.

2011. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a férjem tiszta lila köd volt, teljesen meg volt bolondulva mire találkoztunk annak idején. :)

Szép volt, jó volt...

Most újra a neten lett szerelmes egy nálamnál idősebb, csúnyább, két nagy tini fiúval rendelkező anyukába...sajnos én nem tudok úgy negédeskedni, de sose nem is tudtam.

Látom rajta, hogy meg van őrülve, lila köd leszállt. Sajnos bármit teszek nem elég jó, nem elég szép...a nő elszédítette.


Így eldobta a családját, fiatal kedves csinos feleségét, és másfél éves kislányát 6 év után...egy ábrándért.


Úgyhogy vannak olyanok akiknek teljesen mindegy, hogy hány dimenziós a személy, teljesen bele tudnak gabalyodni...az már más kérdés, hogy a való életben, ha elmúlik a szenvedély vajon működni fog-e. (szerintem nem már a nagy fiúk miatt sem)

2011. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet, h nem leszek népszerű, de egy netes ismerettség esetén a szerelembe leszünk szerintem szerelmesek, felépítünk a másikról egy képet és ebbe az álomképbe bolondulnak bele. ahogy a tinik is a sztárok kapcsán.

ritka és értékes, mikor kiderül, hogy a kép, amit a netező álmodozó kialakít magában a másikról igaz, vagy legalább megközelíti azt. ilyenkor sok-sok találkozás után kialakul a valódi kapcsolat.

A szerelem valós, fizikai vonzalomról, valós barátságról és valós intimitásról szól. neten azt mondok és úgy viselkedek, ahogy akarok. persze, persze tudom itt mindenki igazat mond, és mindenkinek a netes szerelme igazat mond, nem szépít, nem ámít, igazi szőke herceg.

Próbáljátok ki élőben. Egyrészről sokkal izgalmasabb, másrészről az a VAlóság!

2011. márc. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megismertél valakit a sztámítógépen, és felkeltette az érdeklődésedet, akkor meg kell beszélni egy találkozót. Majd akkor, a találkozáskor, elválik, hogy beleszeretsz-e igazából, vagy nem.
2011. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!