Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány Ft-bol lehet kijönni...

Hány Ft-bol lehet kijönni havonta? Rezsi és kajával együtt?

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 18:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy hány személyes a háztartás. Minél több személyes, annál kevesebb pénz kell egy főnek.

A legrosszabb az egyedül élőknek, szerintem nekik minimum havi 100e Ft kell ahhoz, hogy valahogy ellavírozzanak.

Mi 5 fős háztartás vagyunk, és fejenként 45e Ft-ból élünk, és ez szerintem nem rossz.

2008. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaza van az előttem szólónak, függ attól, hogy hányan laknak együtt és milyen méretű a lakás.

A mi példánk: 3 fő (én+párom+anyukám)lakik együtt egy 110 nm-es házban. Havi 45000-et ad mindenki a közösbe, ebből fizetem a csekkeket, a kaját és a kocsit, illetve minden olyat, ami közös.

így mindenkinek marad pénze, amiből azt vesz amit akar(ruha, műszaki cikk, édesség, stb.).

2008. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy milyen lakásban laktok, panel, társasház, családi ház, stb. Milyen fűtés van, egyedi, központi, távfűtés stb.

Két éve költöztem panelból vidéki kertesbe, most kisebb a rezsim, 12 hó átlaga 50 e Ft/hó. ebben minden benne van a telefonon és a kábeltévén kívül.

Amúgy hárman vagyunk, 200-ból ki lehet jönni (nyaralásra azért ne gondolj!)

2008. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
ez elég érdekes!mi kertes házban lakunk és 3 man vagyunk mivel 3 honapos pici babának van,és 70 nm -es a családi háznuk. gázzal fütünk ,és kandaloval.és havi 80.000ft bol kijövünk. ebben benne van a kaja a férjem regelije,a rezsi,. és plusz 10.000ft a pelenka havonta.szoval 80-90 ből simán kijövünk. persze mi nem cigizünk meg ilyesmi,meg kábeltv nk sincs meg internet is csak anyuméknál.a gázunk 6000 havonta a viz8000 2 havonta,a villany 5000ft szemétszálitás 1700 2 havontaja és a telefon havi 5000ft.
2008. okt. 22. 14:03
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elég jól csináljátok, hogy a pici mellett is ennyiből kijöttök.
2008. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
muszály:)mondjuk nekünk a házunk se nagy hiába kertes ház.
2008. okt. 22. 16:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

De gondolom abban a 6e Ft-ban gázban nincs benne a fűtés? Mi is 70 m2-en lakunk, kertes házban, és fával fűtünk, és az úgy 30e Ft havonta. Bocs, de valahogy nehezen hiszem el, hogy gázzal 6e Ft...

Meg hát az, hogy ti 80-ból kijöttök, az azért csak félig-meddig igaz. Amit felsorolták kiadások, az oké, de azért csak venni kell ruhákat, vannak rendkívüli kiadások is, meg vágyik az ember néha erre-arra, nem?

2008. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a gázunk fütéssel eggyütt 6.000ft.mert mi átalányt fizetünk nemcsak télen hanem nyáron is fizetjük a havi 6000ft ot. és + a fatüzelés.de az nemsok egy télira 10 e. ft ért veszünk fát + a gáz. de pedig kijövünk 80 e. ft bol havonta mert nekem a kaja szinte ingyen van mert hátul a kertünk bevan vetve mindennel igy a leves ingyen van. és van tyukunk amit minden évben veszünk tavasszal kicsiket és télira meg lavágjuk őket. szoval igy igenis lkilehet jönni ennyi pénzből. meg én teszek zöldséget sárgarépát a fagyasztoba meg soskát meg borsot és télen is van a hütöben kaja és nemkell ilyeneket venni.
2008. okt. 23. 18:43
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Ehhez kell mondanom, mivel az én anyagi helyzetem volt már sokkal jobb is, de nagyban függ attól, hogy ad1. miket veszel bele, ad2. mennyire van költséges életed. Bocsánat, most sokan utálni fognak, de pl amikor a Porschét tankoltam, mert naponta jártam vele, akkor havi 80-85ezerrel is megdobta a költségvetést. Akkor még egy nagy házban laktam (>200m2), ahol a fűtés költsége magasabb volt. Sokszor ettem garnélát és homárt, ez megint csak másfajta árfekvés, mint a paprikás krumpli. Most nehezebb időket élek. Kisebb házban lakom, szerényebben étkezem, de a legnagyobb megtakarítást azzal érem el, hogy a sportkocsit ritkábban használom, ruhára és mozira kevesebbet költünk. Illetve kevésbé vagyok válogatós és próbálom a piszlicsárébb melókat is elvállalni. Ez az egész nem fake, hanem színtiszta igaz.

Amúgy egy 2 személyes háztartás elvileg 140-160ezerből kijön egy hónapban.

2008. okt. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
:)azért mi nemszoktunk moziba menni és nekem nem is az a kikapcsolodás. meg sem rákot sem ilyeneket nem eszünk,én fözök és még éteremben sem megyünk. nem azért mert nemtehetjük meg hanem nincs semmi kedvünk nekünk nemez a kikapcsolodás.lehet ezért is jbirunki ennyire sporolni.és nekünk jobb érzés ha a bankban ül az a pénz is ami pl. étteremre vagy mozira menne el.
2008. okt. 24. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!