Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segítettek a szülők?

Mennyit segítettek a szülők?

Figyelt kérdés
Az esküvőben, a lakás/ház vásárlásban, a jövőtök megalapozásában mennyire támogattak a szülők? Leginkább pénz-, tárgybeli támogatásokra célzok.
2011. márc. 22. 20:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nálunk meg szokás egymásnak segíteni a családban oda-vissza. Mikor ki mikor kinek. De hát nem vagyunk egyformák. :)
2011. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Vagyis utolsó előttinek szólt. :)
2011. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
35%
Második vagyok, csak meg szeretném kérdezni attól, aki lepontozott, hogy mi nem tetszik neki abban, hogy segítem anyukámat, aki felnevelt. Tessék, nyugodtan meg lehet mondani. Nem csak lepontozni láthatatlanban.
2011. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
58%
23 évesen itt szívok, az hagyjál, hogy még nem is akarnak segíteni, de még nekem kell nekik fizetnem, hogy itt lakok, a helyett, hogy magamnak tudnám pakolni azt a pénzt az én jövőmre.
2011. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Azert pontoznak le,mert faj nekik az igazsag,hogy valakinek jo is volt az eleteben.

En kaptam egy lakast 18 evesen teljesen berendezve, mert tudtak segiteni. Azota mar sajat kerteshazam van.

Szerencses vagyok.

2011. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Jaj, akkor félre lettem értve :D

A házat úgy kaptam, hogy anyué, és ebben csak egy szobában vagyunk mi férjemmel a 3 szobából, itt van minden cuccunk összetömörítve, de ennek is örülök, hogy anyu mondta, hogy ellehetünk itt. Cserében mi fizetjük az egész ház rezsijét, mert anyukám már nem tud dolgozni, és nagyon kevés pénze van havonta. Nem házat kaptam :)

2011. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
21 éves sem voltam még, amikor meghaltak a szüleim, úgyhogy nem sokat segítettek nekem. Később, amikor megismertem a férjemet, az ő apukája sem élt már. Az anyukája meg élte a saját életét, sosem segített, és ebből nem is csinált problémát. Főzött, sütött ő életében eleget, amíg élt a férjem édesapja, nem fog a kedvünkért is sütögetni.
2011. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

5 évig albérleti díjat fizettünk anyóséknak, majd ezt visszakaptuk. 3 M ft!

Alig van így hitel a házunkon, van 2 autónk DE minden önerőből. Az esküvőnket is minden forintig mi fizettük.

Igaz elég jó árban vásároltuk a házunkat és csak 3 M van rajta, de néha annyira tud fájni, hogy még egy rendes konyhaasztalom sincs, mert nekünk mindenre gyűjteni kell. A sógorom meg csili vili telókat vesz 100 e törlesztő mellett mert ő a kis szegény, mi meg "a neked nem kell mert úgyis megoldod".

Nehéz igazságot tenni, de gáz egy szitu!!!

2011. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Az én szüleim annyiban segítettek, hogy támogatták az egyetemi tanulmányaimat, hogy jó szakmám lehessen. De ezt meg is mondták előre és tulajdonképpen egyet is értek velük. Bibliai hasonlattal élve halászni tanítottak ahelyett, hogy halat adtak volna.

Persze néha irigylem egy kicsit azokat, akiknek többet tudtak adni, de ők is ennyit kaptak a szüleiktől és mégis meg tudnak élni :)

2011. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
60%

Az eskuvot fizettek. Kb. 1,7 millio korul volt. De en akkor meg tanultam, sok meghivottat nem is ismertem, a szuleim baratai, rokonai voltak. Ugy voltam vele, hogyha ok fizetik, azt hivnak, akit akarnak (meg persze en is).


Lakast, hazat, kocsit nem vettek, mert a ferjemmel mindig koltozunk. Nincs sajat lakasunk, alberletben szoktunk lakni, mert ugyis koltozunk eleg gyakran.


A batyamnak is fizettek az eskuvot, neki 2 kocsit, 1 lakast vettek. Mondtam a szuleimnek, hogy ot segitsek, mert mi jol elunk, nem kell segitseg. Nem szivesen fogadok el toluk penzt, de szoktak kuldeni. Aposomek is most mar tamogatnak minket (amugy gazdagok, szoval megtehetik ok is), mert azt mondtak, hogy latszik, hogy az en csaladom milyen osszetarto meg segitokesz, igy ok is sokat valtoztak.

2011. márc. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!