Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy a...

Hogy tudnám elérni, hogy a húgom hozzám költözzön? Még kiskorú

Figyelt kérdés
Én 25 éves srác vagyok, van egy 17 éves húgom. Szüleink elváltak, apánk azt sem tudjuk, hol van, anyánk meg összeállt egy hülye pasassal. Én örülök, hogy nem élek velük, de a húgomat nagyon féltem attól az embertől. Tönkreteszi a kamaszkorát, kezd lelkisérültté válni miatta. Nem tud vele együtt élni, a pasi csomószor kiabál, a húgom egyszerűen utálja. Anyám semmit nem tesz, mert hogy ő szereti azt az embert. Már el akartam vinni őt, anyámmal próbáltam beszélni, de először nem vett komolyan, majd mikor leesett neki, hogy komolyan gondolom, elhajtott otthonról, hogy mit képzelek. Húgommal napi szinten beszélek, tönkremegy mellettük, leromlott a tanulása, nem fejlődik semmit, pedig nagyon tehetséges lenne dolgokban. Tudom, hogy ha velem lakna, ki tudna bontakozni, elvinném kiállításokra, olyanokkal barátkozhatna, akik inspiráló hatással bírnak rá. Ha anyám nem engedi, akkor mit tehetnék? Neki csak jobb lenne, de nem vihetem el csak úgy.
2011. márc. 23. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keresd fel a helyi gyámügyi hivatalt vagy a családsegítőt és őket kérdezd meg hogy mit tehetsz.
2011. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha egyszer megint eltörik a mécses, menj át hozzájuk, beszélj anyáddal négyszemközt, hogy neki szeretnél segíteni, mivel hálás vagy hogy felnevelt, hogy tudjon "pasizni", ezért szeretnéd ha a húgod ott lakna veled, hogy több időt tudjanak kettesben tölteni...


Tudod, ha kellőképpen becsomagolod a mondanivalódat akkor nyert ügyed van...


vagy kettes verzió:

Fogadd magadhoz egy hétre a húgodat (így beszéld meg az anyáddal). Aztán anyád rájön milyen ha "egy gonddal kevesebb" és már ő fogja kérni :)))) hogy vidd :)))

2011. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az előttem szólókkal. Remélem sikerülni fog!

De legrosszabb esetben is csak egy évet kell várnotok, aztán anyukád nem szólhat bele, hogy hol lakik a lánya.

Bár nekem is lenne egy ilyen bátyám..

2011. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen a gond akkor el kell menni a gyámügyesekhez,és kérni hogy nálad helyezzék el..Mivel 17 éves így már megvan a lehetősége,hogy ő maga is kérjen más lehetőséget..De ez nem ilyen egyszerű..

Ha magadhoz akarod venni,be kell bizonyítani,hogy a húgod megfelelő helyre kerül,a tanulmányait nem akarja abba hagyni stb..Kell egy otthon ahol ugyanazt a körülményt biztosítod neki..Ha anyudnál külön szobája volt,akkor neked is meg kell adni ezt.Ha fürdőszoba volt,akkor nálad is kell hogy legyen ( sok lakásban még ma sincs fürdőszoba)

-anyagi háttérrel kell rendelkezned

-munkahellyel kell rendelkezned.

-otthonnal kell rendelkezned.

Nehéz ügy lesz de nem lehetetlen..

2011. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Van egy lakásom, de itt él a legjobb haverom is, aki fizet nekem lakbért. De ettől még lenne külön szobája, meg szereti itt lenni, hát eléggé legénylakás, de minden van, ami kell, szóval tuti ellenne itt. Munkám 2 van, egyrészt fotós vagyok, másrészt meg zenélek. Ha magamhoz venném, akkor anyámnak kéne valamit fizetnie (gyerektartás, ilyesmi)?
2011. márc. 23. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 11:22 vagyok

-van lakásod

-van munkád

-van állandó anyagi bevételed..

Ez így jó..Evvel már mehettek a gyámügyhöz..

Azt,hogy van egy barátod aki a lakótársad,ez csak akkor hátrány ha a lakás mérete nem megfelelő 3 ember számára..

De azért mert a húgod nem jön aki a nevelt apjával ,és hozzád szeretne költözni,az nem azt jelenti,hogy anyukádnak gyerektartást kelljen fizetnie..Nem kell neki,mert nem az anyád üldözi el,és nem ő mond le a lányáról..Akár be is adhatja a fellebbezést a gyámügy felé,hogy nem ért veletek egyet.Ebben az esetben addig a szülővel marad a lány amíg ki nem vizsgálják a körülményeit.(ez akár 1 évet is igénybe vehet)

Viszont ha 18 év előtt mégis veled lakik a húgod a családi pótlékot kérheti,hogy neki utalják..De azt sem te kapod hanem a húgod..

Anyagi forrást ne nagyon várj ebben az esetben.

2011. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az lenne a legjobb, ha minden ilyen törvényes cucc nélkül anyánk elpasszolná hozzám és nem ellenkezne. Nem tudom, mit gondol, mikor a hugi utálja a kis újdonsült pasiját, állandó veszekedések közt éli mindennapjait, nem fejlődik semmit, nem érzi jól magát otthon. Ha van más lehetősége (én), akkor úgy kéne történnie mindennek, ami számára a legjobb lehet.
2011. márc. 23. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!