Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mettől meddig tart a közép...

Mettől meddig tart a közép osztály?

Figyelt kérdés
Havi netto hány Forint bevételtől/ig lehet valakit ide sorolni?
2011. márc. 23. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálam ez havi nettó 250 ezer és 400 ezer/fő között van.
2011. márc. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
bocsi, de szerintem az már felső középosztály. és van alsó középosztály, akik olyan 150-250 ezer nettót keresnek.
2011. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
És a középosztály alatt mi van? A szégények? Mert én ezek szerint oda tarozom :(
2011. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Igen, alatta a szegények vannak. :( Most mi is ide tartozunk már, mert gyesen vagyok, + ugye lett egy fő a családban, és az én havi 250 ezres fizum + egyéb juttatás kiesik... SŐt, végleg, mert a m.helyem is megszünt. :(
2011. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a "középosztályság" nem feltétlen csak a jövedelem függvénye, inkább valamiféle életmód.

Nagy jövedelemmel is lehet valaki lecsúszott (alkoholista pl.) és kicsivel is biztosíthatja a "középosztálybeli" életet.

2011. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Hurrá, akkor mi is szegények vagyunk a kettőnk össz.90ezrével, de eszerint a mamám is szegény, aki 30 éve tanítónő és alig keres többet netto 100-nál.

Sőt, szerintem akkor itt nálunk Borsodban mindenki szegény.

2011. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
annyiban nics igazad utolsó, hogy a gazdag, az részegen és alkhololistán is gazdag felsőtízerbeli lesz. Ha valaki 2 milliót keres havonta, akkor tök mindegy, hogy alkoholista-e vagy sem!
2011. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

14:41 jól írja!

Ez nem csak kereset függvénye, hanem azé is, hogy a keresetet valaki mire/mikre/kikre költi el.

Tehát: autó(k) száma, ingatlan(ok) száma, ingóságok (értek ez alatt akár festményeket is), megy-e az illető nyaralni/síelni (hányszor egy évben, hová stb.). Ezen felül is meghatározó lehet pl.: lapostévé, internet, mobiltelefon..., aztán gyerekek milyen iskolába - külön foglalkozásokra vannak járatva stb.

Nagyon sokrétű!

2011. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A középosztály az, amelyik rétegből a legkevesebb van jelenleg M-on. A nettó 70-110 ezres fizuból van a legtöbb, majd van egy nagy szünet, és utána jön a többszázezres fizu.
2011. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még mindig első vagyok. Nálam a fizu erősen összefügg más anyagi javakkal + nyaralásokkal, és egyébbel. Mindenünkért megdolgoztam amink van, és egy fillért nem kértünk a szülőktől.
2011. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!