Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van e joga a szülőnek, hogy...

Van e joga a szülőnek, hogy megtiltsa a kapcsolattartást unoka és nagyszülő között? Van e valamilyen jogi lehetőség, hogy tarthassam a kapcsolatot velük?

Figyelt kérdés
Sajnos a fiammal hosszú ideje rossz a kapcsolatunk, viszont három unokám van tőle. Évek óta nem láttam az unokáimat, mert nem engedték meg.Én nem iszom,és világ életemben tisztességesen éltem. Fiamat nagy szeretettel neveltem fel. Lakást, mindent biztosítottam neki az élethez. Élettársa elidegenítette tőlem, mert más értérendben gondolkodunk. Most ők is külön élnek, a gyerekek az anyjuknál vannak.Szeretnék résztvenni az unokák életében, de nem engedik.
2011. márc. 24. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A bíróságon van panasznap. Ott kérheted a láthatás elintézését.
2011. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen, nagyszülőnek is van láthatási joga. De ha már régen is ellened nevelték, elidegenítették a gyerekeket, akkor nem hiszem, hogy sok örömed lenne bennük. Találkozhattok, hisztiznek, visítoznak két órát, és már nem is akarod látni őket. Sajnos a régi értékrend lassan kiveszik az emberekből. Tisztelet a kivételnek.
2011. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy hallottam,hogy a nagyszülő csak akkor tarthat erre igényt,ha a fizetésképtelen (fia,lánya)után fizeti a gyermektartást helyette.
2011. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Én is úgy tudom, hogy van láthatási joga a nagyszülőnek.


Viszont ha a fiad ennyire nem kíváncsi Rád, akkor erősen kétlem, hogy nagy szeretetben nevelted fel. Sokkal jobb megoldás, ha végiggondolod miért fordult ellened és megpróbálod megbeszélni vele. Akkor nem kell a bírósághoz rohangálni, hanem "családon belül" el lehet intézni.


Első lépésként, ne hidd hogy tökéletes Anya voltál. Olyan nincs, miért Te lennél az?

2011. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Jaj, persze, hogy nincsen tökéletes anya, de ha egy gyerek felnőttként az anyja ellen fordul, az nem feltétlenül nevelési hiba! Meg csak némi olvasási készség: az élettárs idegenítette el a fiút! És bár számodra hihetetlen, de ilyen létezik, kedves miau.... Miért érzed magad feljogosítva, hogy ilyen ordináré módon ráronts egy amúgy is szenvedő anyára?


Kérdező, valóban van láthatási jogod, de érdemes lenne a fiaddal is közelednetek, most hogy kikerült az élettárs hatóköréből talán helyrehozhatnátok a kapcsolatot.

2011. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Nézd, ha valaki évek óta nem kíváncsi az anyjára, akkor számomra elképzelhetetlen hogy tényleg szeretetben nevelte. A kérdezőnek gondolom kevésbé fájdalmas a menyére kenni a dolgokat, mint magába nézni.


Különben mehet a bíróságra a kérdező, lehet hogy el is érne valamit, de abba nem lenne sok köszönet. A gyerekek a szüleikhez kötődnek, a nagymama csak egy idegen lenne számukra. A kérdezőnek az lenne a legjobb hogyha önvizsgálatot tartana, rájönne hol hibázott és ezt megpróbálná megbeszélni a fiával.


Felhatalmazva azért érzem magamat, mert a kérdező egy nyilvános fórumon írt, aho9l bárki válaszolhat neki. Mari nénihez a második szomszédból nem szoktam átkopogni, hoyg osszam az észt.


Az utolsó mondatodhoz gratulálok! Három gyerek szüleit szeretnéd szétszedni! (Vagyis szétszedetni a kérdezővel.)

2011. márc. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Értő olvasás?


A kérdező ezt írta: "Most ők is külön élnek, a gyerekek az anyjuknál vannak."

Vagyis nem én szedetem szét, már külön vannak.


Mindegy, nem vitázom veled, nyilvánvaló, hogy csak a magad igazát hallod, és elképzelni sem tudsz más helyes választ az adott kérdésre.

Nem mellesleg a kérdező nem észosztást kért, hanem arra volt kiváncsi, hogy milyen jogai vannak...


És köszi a gratulációt, én is szívből gratulálok a szűklátókörűségedhez, és ahhoz, hogy te aztán mindent tudsz, és azonnal megmondod a frankót, magasról téve arra, kin taposol át.

Ha neked megéri ez, csak azért, hogy okosnak tűnj, az téged minősít. Erről ennyit.

2011. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát, miaju, nem szoktam ide kérdéseket írni, de ha egyszer megteszem, külön kiírom, hogy Te légyszi ne válaszolj rá! :)
2011. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy ekkora vihart kavartam. Én egyébként a nagyapa vagyok. A fiam még egész pici volt,amikor elváltunk az anyjával és nekem ítélte a bíroság a gyereket. Egyedül, illetve második feleségemmel neveltük fel, még egyszer hangsúlyozom nagy szeretetben. A harag oka az volt, hogy miután lakást vettünk nekik, mikor az első gyerek született, ők azt eladták, az árát felélték és albérletbe költöztek.Ezt én nem néztem jó szemmel. Ezután lett ismét állapotos a menyem. Ikerterhes. Ekkor én azt mondtam, hogy albérletbe én nem vállalnék be még két gyereket, de, ha ők mégis így döntenek én továbbra is támogatni fogom őket.Ezen ők megsértődtek és menyem nyomdafestéket nem tűrő módon beszélt velem. Nem is tájékoztattak, mikor a gyerekek megszülettek. Ezen viszont én sértődtem meg. Azóta többször jelentkeztem, de minden közeledésemet elutasították. Ennél azonban a helyzet kissé bonyolultabb, de dióhélyban ennyi.
2011. márc. 28. 11:47
 10/16 anonim ***** válasza:
Az éremnek mindig két oldala van.
2011. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!