Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőség van ilyen...

Milyen lehetőség van ilyen esetben? (névadás)

Figyelt kérdés

A párommal Franciaországban élünk,de mindketten magyarok vagyunk.Volt egy nagyon jó közös barátunk,aki rengeteget tett értünk,nagyon sokat segített.1 hónappal ezelőtt sajnos meghalt egy balesetben.

A párommal megbeszéltük,hogy ha megszületik a kisfiunk,róla szeretnénk elnevezni,mert tényleg nagyon szerettük ezt a barátot.A probléma az,hogy a barátunkat Gerard-nak hívták,ami ugye nem magyar név.Utánanéztem több helyen,és a név magyar(osabb) változata a Gerhárd,ami viszont kicsit érdekesen hangzik,és ugye a jó név fontos,mert egy életen át elkíséri az embert...Nem tudtok valami jó alternatívát?Előre is köszönöm.


2011. aug. 18. 11:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha Franciaországban éltek, akkor szerintem kaphatja a fiad a Gerard nevet.


Részvétem a barátotok miatt :(

2011. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:(


Igen,én is gondoltam erre,csak egy magyar vezetéknévvel nem tudom mennyire hangzana hülyén...

2011. aug. 18. 11:55
 3/18 anonim ***** válasza:

Én nem adnám. Amellett, hogy értem, miért akarjátok így, de:


1. Ez a gyerek saját, önálló kis egyéniség. Magyar vezetéknévvel.

2. Mindig egy idő előtt, tragikus balesetben meghalt barátra akartok róla emlékezni...?


Gyászoljátok meg a barátot külön, legyen egy fényképe gyertyával a kandallópárkányon egész életetekben, de a fiatok legyen más...

2011. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

ennyi az egész:

vezetéknév keresztnév Gerard

nem nagy cucc, nekem hasonló okok miatt a második keresztnevem szintén nem magyar.

2011. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mo.-n anyakönyvezni fogják Gerard névvel?

LEhet, hogy előtte az MTA jóváhyagyását kell kérnetek, ami nem kis pénz.

Más: Szegény gyerek egy életen át magyarázkodhat minden bemutatkozás után, hogy miért ez a neve.

Az én férjem sem magyar, és bár szerettem volna a gyerekeimnek magyar keresztnevet adni, végülis lebeszéltem magam róla. Mert akkor Mo.- a vezetékneve miatt kell magyarázkodni, itt meg a keresztneve miatt. Akkor legyen már "egységes" a v. és k.neve.

2011. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

legyen ez a 3. neve ahogy már írták előttem

pl: Nagy Botond Gerard (ez csak egy példa)

:)

2011. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó lenne második keresztnévnek. Az első meg lehetne magyar.
2011. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ha akarjátok, adjátok neki második keresztnévnek:) szerintem ezzel tisztelegtek előtte is, magyarul így még elviselhető, és a kisfiú sem fogja furán érezni magát a neve miatt. Én így csinálnám legalább is.
2011. aug. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ez a második keresztneves ötlet nagyon tetszik.:)

Megbeszélem a párommal,és ha neki is megfelel így,akkor ez a megoldás lesz:)

Köszi a tippet,nem tudom,nekem miért nem jutott eszembe.

Ebben az is a jó,hogy így tisztelgünk a barátunk emléke előtt is,viszont a második nevét az ember annyira nem használja,pl én sem mondom bemutatkozásnál,csak az irataimon szerepel.

2011. aug. 18. 12:32
 10/18 A kérdező kommentje:
Viszont még egy kérdés.Ti ilyen esetben az első névnek is valami viszonylag ritkább,de Magyarországon is létező nevet választanátok,vagy valami egyszerű,tipikus magyar nevet?
2011. aug. 18. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!