Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Másoknál is...

Mit tegyünk? Másoknál is ilyenek a nagymamák?

Figyelt kérdés

A lányunk 7 hós,nagyon csendes baba.Amikor hazajöttünk a kórházból,még örültem is,hogy a párom anyukája jött segíteni,mert az én szüleim vidéken laknak,elég messze,a párom meg csak 2 hetet volt itthon.De most már kezd fárasztó lenni a nagyi...Otthon van,ezért mindig akar hozzánk jönni és egy kicsit elviselhetetlen.Mindenbe beleszól,hogy altassam a babám,miket adjak neki enni,miket vegyek neki stb...A babát nem nagyon merem otthagyni vele,mert amikor én felveszem ha sír,mindig mondja,hogy hagyjam már a kiságyban,majd abba hagyja a sírást.Szerintem ilyenkor fel kell venni,én sosem hagynám,hogy sírjon.Félek,hogyha vele hagyom és majd sír a babám,nem veszi fel,hanem hagyja,had sírjon.Szeretnénk felvenni egy bébiszittert,heti 2-3 alkalommal,hogy letudjak menni kozmetikushoz,fodrászhoz,a barátnőimmel beszélgetni,nézelődni.

Meg minden este felhív minket 9 körül,amikor a baba már alszik.Mondtuk neki,hogy vagy hívjon hamarabb vagy ne hívjon,de nm érti meg,hogy a baba szinte mindenre felriad.

A keresztelőt is erőlteti,pedig tudja,hogy sem a párom,sem én nem vagyunk vallásosak,és nem is akarjuk megkeresztelni a picit.De Ő köti az ebet a karóhoz.

Nem tudom,mit tegyek...Beszéljünk vele?Mert eddig csak célozgattunk,hogy nem kell minden nap jönnie.


2011. márc. 24. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Bébiszittert amikor ő önként vigyázna rá?hülyeség...


párod rendes ember lett? csak ő nevelte fel...

hogy nem veszi fel? és? nem árt vele,abbahagyja 10 percen belül a sirást,legalább nem lesz kényes...

2011. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ne félj, ha több a soknál a sírás úgyis felvenné, vagy szórakoztatná, nem hagyná megfulladni a sírásba. Ha jól álltok anyagilag,akkor nyugodtan legyen bébiszitteretek,ha téged ez megnyugtat, hogy idegen van a gyereketekkel. Sokmindent magyaráznak a nagyik igen előfordul nem kioktatásnak szánják különben, csak ötletnek, csak valahogy már a hanghordozásuk sok esetben másképp jön le, de azért a gyereküket is felnevelték,akit viszont szeretsz. Persze azért nem ugyanaz, a nagyinak más lenni, mint szülőnek. Nem kell komolyan bántásnak felfogni amiket mondd. A telefon egyedül ami az írottaid alapján zavarna engem, de megmondanám neki, hogy 8 után kikapcsoljuk a telefont, és ki is kapcsolnám, akkor már ne hívjon senki. Rájönne egyből, hogy előbb kell hívjon. Mondhatod, hogy más is hív, meg téves hívások vannak, nem kell neked az ezzel járó idegesség, 8 előtt hívhat nyugodtan, vagy amikor nálatok jó.
2011. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

A bébiszitter is hagyni fogja, hogy sírjon, mert ha folyton felkapod, azzal sem teszel jót. Barátnőidnek nincsenek babái? Mi mindig babástul megyünk találkozni, elvégre is, ha valakinek gyereke van, akkor már nem szingli nő módban él. A későn hívással, keresztelő erőltetéssel nekem is gondom lenne, ha nem akarnám, akkor ne erőltesse. (Mondjuk az enyém meg van keresztelve, mi közösen akartuk)

Egy szavammal sem akartalak megbántani, remélem, nem fogod annak venni.

2011. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem egyértelműen inkább egy megbízható bébiszitter. Én se hagynám olyasvalakire a gyerekemet, aki nem azt teszi, amit kérek tőle. Van egy kisfiam, lassan 5 éves, nyilvánvaló, hogy én vagyok érte a felelős, mint ahogy Te is a kicsidért. És igenis, a sírni hagyásnak lehetnek következményei. Nem feltétlenül azonnal, de később igen (pl. negatív önértékelés).

Pedagógus vagyok, és szoktam gyerekekre vigyázni, mindig az anyuka igényei szerint.

A nagymama nyilván jót akar, ezért szól bele mindenbe, de meg kéne értetni vele, hogy más elvek szerint nevelitek a gyermeketeket. (lehet, nem lesz könnyű, mivel ő tényleg hisz abban, amit mond, mert régen ezek a dolgok, amiket mond, "normálisak" voltak -lásd sírni hagyás... :s)

Legjobb, ha van, amiben a segítségét/véleményét kéred (valami kevésbé fajsúlyos dologban, h érezze, van, amiben számítasz rá), de célozgatás helyett inkább nyugodtan, egyenesen beszéljétek meg vele, hogy a saját elképzelésetek szerint kívánjátok a babátokat gondozni, nevelni.

Sok sikert!

2011. márc. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk, én azért vagyok "hülye" mert nem akarom átlövetni a kicsi fülét, és, hogy az milyen dolog, hogy egy lánynak nincs fülbevalója már 3 hónaposan :D Nonszensz.. Vagy átjött és a behajtogatott babacuccokat átpakolta újra hajtogatta, és más rendszerben elrakta :D ... Nonszensz.. Szóval nem egy ilyen van. Nálunk már leszokott! Mert leményen megmondtam hogy ő se szeretné, hogy bemenjek a szobájába és átpakoljak mindent, és ha átlöveti az gyerekem fülét, akkor többet nem látja.

Azóta csak tanácsot ad, amit megköszönök neki:) Aztán vagy megfogadom vagy nem, de onnantól, hogy látta itt nem szólhat bele a dolgokba, nem is teszi. És mindenki boldog..

2011. márc. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

En is bekemenyitenek,persze nem veszekedve.

A Te gyerekedet a sajat elveid szerint kell nevelni. Semmi beleszolasa nincs! Mar most az elejen tisztazd le vele a dolgokat,amig a baba pici.

2011. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel,hogyha kényes lesz,de sírni még sosem hagytam és nem is fogom.A barátnőimnek is vannak babái,a legidősebb másfél éves,általában ha megyünk valahova visszük a piciket is,de néha jó lenne csapni egy csajos bulit.Elhiszem én,hogy szerinte a tanácsai legjobbak,de néha már kibírhatatlan :S

A fülbevalóval neki is voltak gondjai,de azért,mert én 2 hónaposan kilövettem a fülét és ezen kiakadt,hogy miért nem kérdeztük meg erről...Nem érte,mi köze lett volna hozzá?

De a legeslegjobb az volt,amikor az első pár hétben minden nap hallgathattam,hogy biztos azért nincs tejem,mert az alakom fontosabb és nem ettem olyan ételeket,amiket kellett volna.Meg folyton mondta,hogy minek nekem terhesen is tornázni,Őt nem érdekelte,amikor terhes volt,hogy hogyan néz ki,evett,ami jól esett neki...

Mintha én tehetnék arról,hogy nem tudok szoptatni.

2011. márc. 24. 19:21
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha van ingyenes felvigyázó aki ráadásul családtag kár mást hivni. Hidd el ha már fél órája a fülébe üvölt a kicsi fel fogja venni. A keresztelő meg egy családi ünnep lenne ahol megcsodálják a babát ha nem vagytok vallásosak késöbb nem fog sokat számitani. A kagylót rakjátok félre 8 után rá fog szokni hogy időben hívjon.
2011. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
(Nem is lehet megkeresztelni! Min. az egyik szülőnek kereszténynek kell lennie.)
2011. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én még 5 percnél tovább sosem hagytam sírni és szerintem sem tesz jót neki,ha sírni hagyjuk.

Keresztelőt egyáltalán nem szeretnénk,szerintem a párom is akkor volt utoljára templomba,amikor megkeresztelték...

Úgy meg nem tudnék elmenni valahova,hogy azon izgulok,hogy vajon a picim nem sír-e,jól érzi-e magát stb...

2011. márc. 25. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!