Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Másoknál is...

Mit tegyünk? Másoknál is ilyenek a nagymamák?

Figyelt kérdés

A lányunk 7 hós,nagyon csendes baba.Amikor hazajöttünk a kórházból,még örültem is,hogy a párom anyukája jött segíteni,mert az én szüleim vidéken laknak,elég messze,a párom meg csak 2 hetet volt itthon.De most már kezd fárasztó lenni a nagyi...Otthon van,ezért mindig akar hozzánk jönni és egy kicsit elviselhetetlen.Mindenbe beleszól,hogy altassam a babám,miket adjak neki enni,miket vegyek neki stb...A babát nem nagyon merem otthagyni vele,mert amikor én felveszem ha sír,mindig mondja,hogy hagyjam már a kiságyban,majd abba hagyja a sírást.Szerintem ilyenkor fel kell venni,én sosem hagynám,hogy sírjon.Félek,hogyha vele hagyom és majd sír a babám,nem veszi fel,hanem hagyja,had sírjon.Szeretnénk felvenni egy bébiszittert,heti 2-3 alkalommal,hogy letudjak menni kozmetikushoz,fodrászhoz,a barátnőimmel beszélgetni,nézelődni.

Meg minden este felhív minket 9 körül,amikor a baba már alszik.Mondtuk neki,hogy vagy hívjon hamarabb vagy ne hívjon,de nm érti meg,hogy a baba szinte mindenre felriad.

A keresztelőt is erőlteti,pedig tudja,hogy sem a párom,sem én nem vagyunk vallásosak,és nem is akarjuk megkeresztelni a picit.De Ő köti az ebet a karóhoz.

Nem tudom,mit tegyek...Beszéljünk vele?Mert eddig csak célozgattunk,hogy nem kell minden nap jönnie.


2011. márc. 24. 18:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

De eltudsz menni úgy bárhova. Feltételezem nem otthon vagytok egész nap. Egy babára akárhol, akármikor, akármiért rájöhet a sírás. Emiatt nem lehet, hogy az ember ne mozduljon ki. Egyébként a keresztelést ha ti nem látjátok előnyét az ő kedvéért ne csináljátok ! Semmit nem kell azért csinálni, mert más azt mondja. Tietek, ti elveitek alapján nevelgessétek. Azért nem kell a tanácsokat sértésnek, piszkálásnak venni minden esetben. Éppen jó, hasznos dolgokat is ki lehet belőlük szűrni időnként.

Ja, még annyit, hogy az ha kényes lesz a babád, majd fog érdekelni később !

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy hagyd sírni súlyos ideig ! Még kicsi kellhet neki, de azért hidd el,hogy egy kis sírás nem árt meg neki. Érezni lehet a sírásból, hogy miért van, van amit persze nem lehet hagyni. Viszont elérheted, ha mindig felkapkodod, hogy egy idő után nem fogod tudni lerakni mert sír. Szóval csak figyelmesen ésszerűen próbálkozz !

Igen, beszéljetek anyóssal, hátha lesz rá hatással, ha pedig nem, akkor dolgozz magadon, hogy ne menjen az agyadra, eltudd engedni a füled mellett amiket mondd, a telefont meg kikapcsolni miután már zavar titeket.

2011. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!