Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettegek, hogy még jobban a...

Rettegek, hogy még jobban a padlóra kerülök. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szakított velem a barátom, már több hónapja. Én negyo megsérültem, az önértékelésem nulla. Rettegek, hogy szembejön az utcán egy másik lánnyal, egyszerűen rettegek...így nem lehet éni. Annyira fáj ez az egész és annyira szeretnék megszabadulni a félelemtől...de úgy érzem nem bírok ki több fájdalmat. Azóta nem is beszéltünk.Csak menekülnék el innen, ahol vagyok, de nem biztos, hogy az megoldás lenne.

Tapasztalatok? Tanácsok?


2011. márc. 24. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemelt meg. Ne érezd miatta rosszul magad. Csak fel a fejjel, sokkal értelemesebbet is fogsz találni, ne félj!

Az első barátod volt, hogy így érzel???

2011. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, de az első szerelmem. Köszönöm a választ.
2011. márc. 24. 21:39
 3/14 anonim ***** válasza:

Haraggal váltatok el vagy miért nem kerestétek egymást utána? Ha neked ennyire fájt az egész akkor nem is értem, hogy miért nem próbáltad lassabban megemészteni a szakítást...

Amúgy pedig nekem könnyű mondani azt, hogy próbáld meg elterelni a figyelmedet. Kezdj bele új dolgokba, nyugtatgasd magad sokszor illetve beszéld ki magadból minél többször! Ezek sokat tudnak segíteni ilyen helyzetben. Gondold át a szakítás okát, találj rá megoldást és könyveld el, hogy legközelebb nem esel ugyan ebbe a hibába. Ha megcsalt akkor pedig azt, hogy legközelebb sokkal óvatosabb leszel illetve résen is...

Az, hogy féled az utcán való véletlenszerű találkozást, szerintem teljesen normális ilyen esetben, ha valaki szerelmes (volt)... Bár velem még nem fordult elő illetve nekem hatalmas önbizalmam van, de már sok embertől hallottam ezt, hogy utálná ha az utcán összefutna a volt párjával ráadásul úgy, hogy mellette ott mosolyog a "következő".

2011. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem szabad ilyen komolyan venni az életet. Sza*jál rá. Velem négy év után szakított a barátom, első komoly kapcsolatom volt, akkor én is ugyanígy éreztem magam, nem láttam semmi kilátást a jövőmet illetően. Azóta rájöttem, hogy abszolút, bolond voltam, az élet ugyanúgy megy tovább szakítás után is. Persze, tudom, beszélni könnyű:)

Először is szedd össze magad, holnap reggel húzz fel egy csini ruhát, egy laza sminket, és mosolyogj bele a tükörbe.:) Hallgass sok vidám zenét, és hidd el, a barátok csodákra képesek! Engem annó ők segítettek át, ha ők nem lettek volna nem tudom mihez kezdek.. Próbáld ismételni magadban, hogy az élet nélküle is szép lehet, és hogy majd jön egy másik, akivel ugyanolyan boldog leszel, talán még boldogabb. Legyél nyitott, járj el ide oda, ismerkedj.:)

Fel a fejjel!:)

2011. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
úgy szakított velem, hogy egyszerűen csak nem vette fel a telefont, nem válaszolt az sms-ekre. Tehát igen, haraggal. sajnos hiába tudom az okát, akkor is rettegek, mert nagyon közel állt hozzám, valószínűleg ezért esik olyan rosszul, hogy nem kellettem neki.
2011. márc. 24. 21:51
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm...bár úgy lenne, bár jönne valaki, aki ezt elfelejtetné.
2011. márc. 24. 21:53
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak akkor fog jönni, ha elhiszed, hogy jöhet! És lezártad az előző kapcsolatodat. Ez fontos. Az agyadban ezt teljesen le kell zárni, hogy tudjad fogadni következőt.

Azt szokták mondani, hogy az idő mindent megold. Ez szerintem is így van. Csak az nem mindegy, hogy mennyi ez az idő. Rajtad múlik.

2011. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szakítani úgy, hogy nem beszéljük meg, hanem egyszerűen nem venni fel a telefont, szerintem taplóság. Akármit is követtél esetleg el, amiért szakított veled (ha egyáltalán te követtél el és valójában nem ő), akkor is az lenne a korrekt, ha közli veled, hogy vége ezért és ezért.

Ráadásul, úgy látom, te egyfajta szégyenféleséget érzel, amiért szakított veled.

Ez esetben neki van szégyellni valója, hidd el. Az egyik legsunyibb lerázási módszer, ha magyarázat vagy figyelmeztetés nélkül megszakítjuk a kommunikációt valakivel. Pláne, ha az a szerelmünk volt.

Én a helyedben, ha összetalálkoznék az utcán vele, max. odabiccentenék egy sziát, majd néznék tovább és elmennék mellette. Ha ő így, akkor te is úgy.

Talán ez meg is erősíti önbizalmadat.

2011. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is.AZ a baj, hogy én annyira a saját hibámnak érzem az egészet, már a rögeszmémmé vált, hogy majd összefutok vele a barátnője oldalán. Ezzzel bántom magam és hátráltatom magam a továbblépésben. Abban sem bízom, hogy kezelni tudnék egy ilyen helyzetet. Szörnyű, mennyire megfosztott ez a dolog az önbizalmamtól.
2011. márc. 24. 22:26
 10/14 A kérdező kommentje:
és egyébként valószínűleg azért szakított így,mert elkövetett valamit.Amikor mégis sikerült elérnem, persze csak rejtett számról, mert nekem nem vette fel, akkor még ő volt megsértődve.
2011. márc. 24. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!