Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik alacsonyabb végzettségű...

Akik alacsonyabb végzettségű személlyel házasodtak, nem bánták meg a választásukat?

Figyelt kérdés

Nálunk az a helyzet áll fenn, hogy én egyetemet végeztem, a párom szakmunkás kőműves. Nem támadni akarom, mert belátom, hogy sokkal intelligensebb és fogékonyabb nálam, másodsorban pedig én a lényébe szerettem bele, szóval eszemben sincs elhagyni.

DE!! A környezetemben jönnek s sugdolózások, hogy mit keresek egy szakmunkás mellett... :(

Azoktól kérdem, akik a helyzetemben vannak. TISZTA ŐSZINTÉN: megbántátok valaha egy kicsit is a választást ez ok miatt?


2011. márc. 25. 09:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Igaz, én nem vagyok ilyen helyzetben, de: hogy jön bárki ahhoz, hogy bírálja őt/titeket? Másrészt pedig becsületes munkát végez, ami sokkal megerőltetőbb, mint diplomával csücsülni egy irodában. Ne törődj velük! Ez tiszta rosszindulat, nem érdemlik meg, hogy egyáltalán meghalld, amit sugdosnak!
2011. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

NEM az iskolai végzerttség számít! Sok diplomást ismerek,aki műveletlenebb,bunkóbb,mint egy szakmunkás.

Én sem bántam meg,pedig már 30 éve vagyunk együtt.

Ne törődj a sok ostoba emberrel,akik szerint csak a diplomás számít.

2011. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
77%

Ha szereted és jó ember, te nem fogod megbánni.

A hasonló történetekben sosem a nő bánja meg, hanem sokszor a férfiben alakul ki egy kisebbrendűségi érzés, ha a párja többet keres, magasabb a végzettsége vagy a beosztása.

Ha ezt tudjátok ti kezelni, akkor a környezetedben lévő huhogókat kell csendre inteni.

2011. márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

Ha teged nem zavar,hogy koszosan jon haza a munkabol es nem irodaban, szepen feloltozve dolgozik.

En nem tudom,mert a parom irodaban dolgozik magas vegzettseggel, atlagon felul keres. Nem tuom elkepzelni mostmar,hogy a parom szakmunkas es iszik,cigizik mint az nagy atlag.

2011. márc. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Én főiskolát végeztem a férjem szakmunkást. Hat éve vagyunk együtt. Soha nem bántam hogy összeházasodtunk, és a végzettségből még soha nem volt problémánk. Ő egy nagyon értelmes intelligens ember és sokkal jobb munkája van mint nekem.
2011. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Annyira rossz, hogy az embert korlátok közé szorítják mások ítélkezései. Pedig nem szabadna erre adni.

De már maga édesapám is így kezdte a dolgokat annakidején, pedig ő egy tiszteletreméltó, intelligens ember. Még első együtt töltött hónapjaink idejére esett az egyetemkezdés, és édesapám folyton hangoztatta, hogy "majd találsz egy doktort" stb stb. Még indirekten a páromnak is megemlítette, hogy vigyázzon rám, mert még kapok valakit ott. Azóta persze ez elmúlt, mert megismerte a páromat s nagyon kedveli, de még mindig bennem settenkedik az érzés, hogy nem őt szánta nekem, és még mindig gondol ilyesmire, csak nem mutatja ki :(

2011. márc. 25. 09:27
 7/22 anonim ***** válasza:
Én két éve házasodtam a szakmunkás végzettségű férjemmel, (igaz mellég letette az érettségit) nekem diplomám van, de nagyon nagyon jól megvagyunk! Sose törődj másokkal, csak azzal, hogy te jól érezd magad! Egyébként műveltségi játékban általában a férjem szokott nyerni ha egymás ellen játszunk. Na ezzel nem magamat akarom lehúzni :), csak azért írtam, hogy az ilyesmi nem a diplomán múlik. A boldogság meg főleg nem. Magyarán, egy pillanatig nem bántam meg!
2011. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Én néha úgy érzem, megbántam. Bár nincs egyetemi végzettségem, érdeklődési köröm meglehetősen széleskörű, míg páromé csupán a Való világ c. műsor előtti körömrágásig terjed. Ez csak egy példa volt a különbözőségünkre, de még millió más dolgot is feltudnék hozni, és mindnek ugyanaz az oka. Nem állunk szellemileg egy szinten. Aki azt állítja, hogy ez nem állhat két ember közé, az hazudik, vagy mégsem olyan nagy kettejük értelmi képességei közt a diferencia.

Néha jó lenne elgondolkodtató kérdésekről eszmét cserélni a párommal, de ezt csak azzal teheti meg az ember, akinek vannak mély gondolatai. Ettől persze ő még lehet, értelmes, szorgalmas, családszerető ember, de valami mindig hiányozni fog, amit esetleg máshol keresek majd...

2011. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem,hogy az "egyszerű" munkást miért kell lebecsülni.Bár én nem végeztem egyetemet(MÉG),a párom asztalos szakmunkás,de az építőiparban dolgozott 10 évig.A legjobb szakember vált belőle.30 évesen hagyta ott,mert csak idegeskedett mások hülyesége/nemértése miatt,pedig ő szívét lelkét beleadta mindig.Most valamivel nyugodtabb munkája van,de nem irodai.Az írástudásán lehetne csiszolni,na meg az olvasásán...de ki merem mondani,hogy okosabb nálam.És amihez hozzányúl,az működik vagy jobb lesz.Ha elromlik a TV,a kocsi vagy bármi,akkor nem kell szerelőt hívni,mert megcsinálja.

Hiába érettségiztem,hiába értek a számítógéphez,hiába olvasok,művelődök,hiába vezetem a háztartást,nevelem a gyereket,akkor se érzem,hogy én értelmesebb lennék.

Számára nincs lehetetlen.Emellett minta apa és minta férj.És én rettentően büszke vagyok rá.

Azt se nézem le,aki irodában dolgozik,mert mindenki azt csinálja amihez ért.Csak azért mert valaki munkásruhában tölti a napját és tiszta malterosan,olajosan,festékesen jön haza,attól még értelmes és okos lehet valaki.Hazajön,megfürdik és tiszta ruhát vesz fel és kész!

2011. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Exem diplomás tanár, de olyan ordenáré, gusztustalan stílusban volt képes kommunikálni velem és másokkal, ha éppen ilyen hangulata volt, hogy elképesztő. Az ágyban csapnivalóan rossz volt. Mellesleg - mint később kiderült -, hajkurászta a fiatal lányokat.... ááááááááá!!!

A párom szakmunkás végzettségű, udvarias, kedves, nemcsak velem, mindenkivel. Törődik velem, odafigyel rám és nagyon jó az ágyban is, nem nőzik.

2011. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!