Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfinál tényleg "hátrányt...

Egy férfinál tényleg "hátrányt" jelent, ha a nő magasabb végzettségű? Mondjuk a nő főiskolát végzett, a pasinak "csak" érettségije van.

Figyelt kérdés

Itt olvastam egy hasonló kérdést, csak nem egészen ez volt a téma.

Szóval most alakulóban van a dolog egy pasival, régóta nincs senkim. Főiskolás vagyok, de nem tartom magam egyáltalán emiatt felsőbbrendűnek, vagy valami. És nem nézem le azt, akinek szakmája van, illetve mondjuk kétkezi munkából él. Persze fontos, hogy intelligens legyen, de úgy gondolom, hogy az intelligencia nem feltétlenül felsőfokú végzettség függvénye. :)

Ennek ellenére találkoztam olyan férfiakkal is, akik nem végeztek főiskolát és szerintem alapból egy kisebbségi komplexussal indulnak, mivel (még ha nem is viselkedsz úgy, hogy azt sugalld, hogy neked fontos a felsőfokú végzettség egy pasinál, mégis) úgy viselkednek, hogy ha elutasítással szembesülnek, akkor azt mondják "persze, mert én nem végeztem főiskolát"...


2011. júl. 6. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
ha a pasinak problémát jelent, akkor igen. Nekem volt ilyen pasim, állandóan azt akarta bebizonyítani, hogy én vagyok a buta. Szerencsére otthagytam.
2011. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Valahogy nekem az egész családomban a nőknek diplomája, a pasiknak érettségije van. Miért lenne ez gond? Mellesleg egy szakmából sok esetben jobban meg lehet élni.
2011. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Draug válasza:
74%

Ha te nem érzed magad felsőbbrendűnek és a pasi alacsonyabbrendűnek emiatt, akkor nem hátrány, ez egyértelmű... de hogy ki hogy gondolkodik ezen a téren, azt már embere válogatja. Nekem pl csak szakképzésem van, de nem zavarna, ha a páromnak diplomája lenne.

21/f

2011. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem főiskolám van, angoltanárként dolgozom, férjem "csak" asztalos.

Semmi probléma nincs ezzel, felnézünk a másikra, ő az eszemért, én a két kezéért :-D

Amúgy meg észt nem osztanak a főiskolán sem - ha az ismeretségi körömben szétnézek, több NORMÁLIS kétkezi munkást találok, mint egyetemet végzettet!

Szóval ha bármiféle komplexus van, hagyd a fenébe, ha nincs, akkor meg nem is kérdéses...

2011. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Stojkovic válasza:
38%

Egy férfinak általában éreznie kell, hogy okosabb, erősebb, magasabb stb, mint a nő. És a nőkben is benne van, hogy fel akarnak nézni arra akivel együtt vannak.

A férfiak pedig az előbbiek miatt sokszor azt érzik, hogy ha kevesebbet tudnak mint a nő, akkor sosem lehet meg a "férfiszerepük", akármit is csinálnak. Meg hogy majd egy diplomásért vagy pénzesebbért elhagyod. Persze működhet is egy ilyen kapcsolat, de ahhoz a nőnek éreztetnie kell, hogy felnéz a férfira.

2011. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Egy férfi anélkül is felsőbbrendűnek érzi magát, hogy diplmája legyen. Anyukámnak 3 diplomája van, apámnak csak érettségije, mégis együtt vannak. Úgyhogy nyugi, egy pasinak ez nem feltétlenül hátrány.
2011. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az édesanyám jogász volt, az apám szoba festő . Elváltak, apám milliárdos vállalkozó lett, anyám meg egész életében gürizett. Szerintem nem végzettség kérdése.Lehet valakinek kevesebb tanulmányokkal sokkal nagyobb élettapasztalata.Sajnos egy két diplomás a saját egojától nem veszi észre, ha valamiben nincs igaza.
2011. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az a véleményem, hogy a gyakorlatban nem jó sem a nõnek sem a férfinak, ha az egyiknek magasabb a végzettsége.Elõbb-utóbb lenézésben lesz része a nem diplomàsnak, fõleg, ha a szerelem elmùlik és nehézségekkel talàljàk szemben magukat. Ebben a helyzetben, hogy meg tudjanak lenni,teljesen màsfajta agyra lenne szükség.

De még az sem mindig jó, ha pl.mind2 orvos, mert ott is jobb akar lenni a férfi.

2011. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

ez egy igen összetett kérdés...


Én sem nézek le senkit, ha valaki jól megél (=értsd nincsenek milliós tartozásai a bank felé, nem kap fizetési felszólítást és nem azért akarna csajozni hogy a nőjéből éljen és fizesse ki a saját tartozásait - mert erre is van sok példa) akkor részemről akár asztalos is lehet, a lényeg hogy érezze jól magát (bár amennyire lehet munka közben, ugye...) és legalább magát fent tudja tartani! Másrészről szeresse is azt amit csinál, mert már én is egy párszor megkaptam: jó nekem mert diplomám van és tudok válogatni...


Nekem volt olyan pasim, akinek érettségije sem volt, és amikor én éppen érettségimre készültem, állandóan zavart, pedig szépen kértem, hogy most 1 hónapig csak 1x találkozzunk egy héten hogy megfelelően fel tudjak készülni. Ezt nem tartotta tiszteletben, sőt még direkt keresztbe tett: mindennap feljött olyan szöveggel hogy csak 1/2 óráig marad, oké, mondtam, csakhogy 1/2 órából 4-5 óra lett!!! És mikor már hazaküldtem, neki állt feljebb... aztán már inkább könyvtárba mentem tanulni, mert ott soha nem keresett. szóval nem az hogy békén hagyott volna, hanem még keresztbe is tett, csak azért hogy nekem ne legyen meg az érettségim (a családjában senkinek sem volt). Aztán sikerült az érettségim, na akkor kezdtem felfigyelni a dologra... komplexusa lett... aztán még fel is vettek egy főiskolára...na az tette be igazán a kaput! Nyáron előállt azzal hogy már gyereket akar ( a szüleinél élt még 23 évesen, semmi megtakarítással sem rendelkezett, akkor mire föl? jah hogy nekem ne sikerüljön a fősuli, na ez ultraszánalmas) Állandóan bizonygatta, hogy ő okosabb mint én. Nagyon sok hüly_eségeket hebegett-habogott és nekem ebből elegem lett, sőt még állandóan le is hülyézett (én soha nem tettem vele ilyet). Kuka lett belőle. Nekem nem kell ilyen pasi. Az egy dolog, ha valamiben jó (akar lenni) de ne mindenben, sőt ha valamiről nem tud, akkor ne adja elő, hogy ő olyan sok mindent tud az adott témakörről, mert az szánalmas.


Az első következtetésem: Szóval nem mindegy hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.


És a második következtetésem:

NYUGODTAN EL LEHET KEZDNI EGY FŐISKOLÁT /EGYETEMET IS FELNŐTT KORBAN!!! Jah, hogy ahhoz le kell ülni és tanulni kell, és az fárasztó... Jah, hogy nincs ideje valakinek tanulni - ügyes húzás csak már nálam nem jön be ez a szöveg - Jah persze kifogásnak mindig is jó, hogy: "jaj mert én nem tehettem meg, jaj mert a szüleim nem engedhették meg maguknak...stb" Nah, hajrá, erre csak azt tudom mondani, hogy : szánalmas bagázs!


És végeredményben aki csak sajnáltatni tudja magát (ilyen téren), az jobban is teszi ha nagy ívben elkerül, mert engem nem érdekel hogy diplomás-e vagy sem, de ha azzal jön elő, mint amiket fentebb leírtam, az kerüljön is el!

2011. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem/főiskola szakosít. Tehát nem feltétlenül műveltebb egy egyetemet végzett egy szakmunkásnál.


Én pl. környezetmérnöki szakközépből jövök. Mint olyan konyítok a "szakmámhoz"

Bekerültem az egyetemre és az egyetlen új dolog a 3 év alatt, az a műanyagok vizsgálata volt. Azt kész. Tehát a technikusimmal majdnem többet tudok mint egy egyetemi képzéssel.


És értheti valaki nagyon a szakmájához, ha csak ahhoz az egy dologhoz ért, megette a fenne.


21/L

2011. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!