Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valakinek ilyen még az apja?

Valakinek ilyen még az apja?

Figyelt kérdés
A történet annyi, hogy elegem van az apámból. Nem az van, hogy nem szeretem, hanem egyenesen utálom. Minden apró dologba beleköt, szemétkedik, ordibál, megver. Sosincs egy nyugodt napunk, mert vagy ordibál, tör, zúz, vagy megveri valamelyikőnket (2 tesóm van, de van hogy anyát is bántja). Semmi nem tetszik, amit én megcsinálok, tegnap például azon problémáskodott hogy miért mentem ki az udvarra papucsban (5 percre). Azonnal jött a "mindjárt nyakon váglak, hogy leesik a fejed" mondat. Mindig próbálja valamiben keresni a rosszat, mindig bele tud valamibe kötni, és ha nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor durr egy pofon. Na meg volt már nagyobb is, és akkor most vagyok 13 éves. A nővéremmel még szarabb a helyzet, bár lennék már 18 és elmennék innen. Anya meg ő tűz és víz. Anya annyira kedves, sose ordibál, meg semmi. Fáj is a szive folyton, mert ez a köcsög itthon ordibál meg veszekszik. A probléma annyi, hogy elköltözni nem tudunk, mert apám a kereső, és ő tart el minket. Persze ez az orrunk alá van dörgölve. Én élnék zsíros kenyéren is, csak ne látnám. Bár ez nem ilyen egyszerű, de még ezt is bevállalnám. Azoknak a véleményére érdekelne, akik ilyen cipőben járnak mint én, és a véleményetekre lennék kíváncsi. Kinek van igaza..? 13/L
2011. márc. 25. 15:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Van benne néhány szóismétlés, meg hiba, de nézzétek el, ideges vagyok.
2011. márc. 25. 15:05
 2/13 anonim ***** válasza:

az én apám is ugyanilyen csak nem üt az a különbség


20/F

2011. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére nem ilyen, bár én sem vagyok odáig érte. Ha apukád a kereső, anyukád pedig egész életében csak a ti nevelésetekkel foglalkozott, akkor anyukátoknál maradnátok, ha elválnának. Faterodnak gyerektartást kéne fizetnie+jön a családi pótlék is és lehet kapnátok még valami állami támogatást is. Kérd meg anyukád, hogy gondolkozzon el ezen és ne kelljen nektek is az ő félelme miatt szenvednetek. Vagy szólj egyik ismerősötöknek, hogy szóljon a rendőrségre, hogy milyen apátok van. Ha anyukád nem, majd mások megteszik a szükséges lépéseket.
2011. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nallunk is szinte ez a helyzet.Apam alkoholista.Kb 5eves korom ota iszik.Jelenleg mar oda jutott,hogy ha nem iszik akkor reszket a keze vagy rajon egy epilepszias roham.Engem is tobbszor megutott kissebb koromba,de mar odaig fajultak a dolgok,hogyha kotekszik en uvoltozve visszabeszelek es ha meg akarna utni akkor osszeverekszunk.Jelenleg 20eves vagyok es idaig tonkretett idegileg,amiert anyamat is hibaztatom nagyon,mert o volt az aki nem lepett,o volt az aki nem valt el.Mert szerintem egy normalis anya azt nezi mi a jo a gyerekenek,es akkor azon torekszik ,hogy minnel elobb tunjon el a gyerekeivel.Na de ehejett...most van az ,hogy hajtogatja hogy beadja a valopert.Most ,amikor tesom 26eves es nem szokott itthol lenni,es en mindjart 21evesen a baratomnal lakom szinte.Szerintem csak sajat maganak akarja anyam is megkonnyebbiteni a helyzetet,hogy ne legyen annyi kiakadasa.


Azt tanacsolom ,hogy anyukad valjon el mielobb,mert ez javulni nem fog,es csak oda fogtok jutni ,hogy te is 20eves korodra idegbeteg leszel.


Ha pedig nem lep semmit anyukad ,akkor mondd meg neki hogy szegyelje magat,hogy hagyja hogy titeket is tonkre tegyen.


Nem megserteni akarlak,de ez az igazsag.Remelem rendezodni fognak a dolgok.

2011. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Menjetek el család segítőbe, vagy gyermek védelmisekhez.Az én apám is ilyen, nem egyszer vert meg minket, de hála az éhnek mi tudtunk menni a nagyihoz, ameddig nem váltak el véglegesen.Én sem szeretem nem is tartom vele a kapcsolatom
2011. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ti semmit se tudtok tenni, ha anyád csak tűr és tűr. Emiatt ő ugyanannyira felelős a ti rossz sorotokért, mint az apa, aki terrorizál. Beszélni kell az anyával, és rábeszélni, hogy menjetek el a családsegítőbe, hogy el tudjatok onnan költözni.
2011. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én apám is hasonló! Én már vagyok, van egy kisfiam is és már évek óta elköltöztem. Még mindig piszkál, ordít. Tesóm még velük lakik őt is durván bántja, igaz nem fizikailag, mert tesóm az erősebb. Ja és már a kisfiamat is piszkálja, pedig még csak éves. Az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni. Apum fősulit végzett, de vele is rosszul bántak otthon, ezt látta. Én már nem haragszom rá, havi 2 szer meglátogatom őket, aztán ennyi. Nyugalom, előbb utóbb te is elkerülsz otthonról, csak majd arra figyelj, hogy te ne viselkedj így a gyerekeddel!
2011. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előbb lemaradt 25/N
2011. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4 éves voltam mikor anyám leült mellém és megkérdezte hogy elváljon-e apámtól,mert ivott és verte.Azt mondtam igen,és elváltak.Szép gyerekkorom volt ezután.Apád egy undormány,anyád meg ha aranyos is egy tutyimutyi,szégyelje magát hogy igy hagyja felnöni a gyerekeit. Beszéljetek vele,fogjatok össze testvérek,ha nem menjetek be gyámügybe.Sok szerencsét.
2011. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15.37 javítom,nem gyámügybe,nem tudom,mi családsegítö vagy nemtudom,keresd ki goggle-ba...bocsi
2011. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!