Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek az apja és az...

Ha valakinek az apja és az anyja unokatestvérek, de a gyerekek teljesen egészségesek, lehet még később ebből baj?

Figyelt kérdés
Van 2 gyerekük, akik egészségesek, tehát semmiféle testi vagy szellemi fogyatékosság nem lépett fel. Mégis olyat hallottam, hogy akár az unokákon ez később kijöhet. Van valami alapja ennek? Lehet emiatt az unokáknak baja?
2009. aug. 26. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
összeházasodtál az unokatesóddal????ügyes...
2009. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem én, a szüleim azok...
2009. aug. 26. 13:51
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Amennyiben vér szerinti unokatestvérekről van szó, bizony az unokáikra nézve komoly következménye lehet "szerelmüknek". A vérfertőzés nagyon sokszor, csak a második, harmadik generáció egészségét érinti. Nem mondom, hogy biztosan beteg lesz, de sajnos nagy esélye van rá.
2009. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
ha a gyerekek nem házasodnak össze akkor valószínűtlen, talán akkor fordulhat elő unokáknál ha pl. a lányban bennevan egy betegség génje, de nem jött elő, és a fiúban is benne lesz akivel gyerekük lesz
2009. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

hááát szépek a szüleid!De ne haragudj, nem akarlak téged bántani ezért.

Szerintem nem valószínű, mert ugye ti már nem rokonhoz mentek hozzá, tehát ha van is lappangó baj, betegség, akkor az valószínű nem fog kijönni.csak abban az esetben, ha a majdani párodban is pont az a betegség lappang.(tehát ha nincs egy dominánsabb, egészséges gén)

De ennek kicsi a valószínűsége szerintem, bár nem vagyok orvos.

2009. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Hanyad unokatestvérek? Az nagyon fontos.Ha harmad ,vagy annál is kevesebb,akkor nem kell aggódni,ilyen "laza" rokoni kapcsolat már nem ad erre okot.
2009. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Érdemes lenne elmenni genetikai tanácsadásra, ők sokkal jobban meg tudják mondani. A kockázat mindenképpen nagyobb, de ma már sokmindenre tudnak szűrni .

"Jelentősen megnő rokonok között annak a valószínűsége, hogy valamelyik ritkán előforduló génre nézve a két fél egyaránt heterozigóta legyen, mivel az egyenes ági rokonok (szülő-gyermek) és gyermek-gyermek (édestestvér)) közös génjei aránya statisztikailag 1 (50%), a másodfokú rokonok esetén (nagynéni/nagybácsi-unokaöcs/unokahúg, nagyszülők-unokák) ez 1 (25%). A harmadfokú rokonok között (első fokú unokatestvérek, dédszülők-dédunokák) még mindig 1/8(12,5%)."

A genetikusok gyakran találkoznak ilyen esettel, ők nem fognak szörnyülködni. Főleg, hogy tudjuk a spanyol Habsburg ház vesztét is vérfertőzések sora okozta.

2009. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Első unokatestvérek, a 2 nagyapám testvérek voltak.

Köszönöm a válaszokat! Szívesen várom mások véleményét is!

2009. aug. 26. 14:07
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Ige,amikor Ti a gyerekeik gyereket vállaltok,menjetek előtte genetikushoz.Sokkal nagyobb az esélyetek bármilyen problémára mint "normál"nem rokoni esetben.
2009. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
igen, ez pont így van, h az unokáknál jönnek ki a betegségek.
2009. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!