Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámról van szó. Próbálkozzak...

Apámról van szó. Próbálkozzak még? Már kezd nekem kínos lenni.

Figyelt kérdés

Soha nem volt jó a kapcsolatunk.Szerelemgyerek vagyok.Olyan 10 éves koromig tartotta a kapcsolatot anyámmal, és velem, de mellette volt felesége és két lánya.Majd megszakadt a dolog, én kamasz lettem, haragudtam a világra is, főleg az apámra, amiért nem törődik velem.Nagy ember, nagy hatalommal, soha nem vállat fel, csak az anyakönyvi kivonatban.Még a gyerektartást is kézből fizette, nehogy megtudják az illetékesek, hogy én vagyok.

De múltak az évek, anyám meghalt, és néha-néha apámmal összefutottam a városban.

És a lényeg.

Én szeretem, de Ő engem nem.Én hívom telefonon, de Ő soha engem.Keresem karácsonykor, névnapján, szülinapján, de Ő engem soha.Karácsonykor felhívtam, azt mondta, hogy jajj, de jó, hogy hívsz boldog karácsonyt, itt az egész családom Angliától, Budapestig.Hát ez az egész család?Én is a családja vagyok, nem?Nem fiatal már, sőt, 83 éves, de egy megtörhetetlen, makacs férfi.Én nem a vagyonára pályázok, nem is érdekel, hogy járna -e nekem valami, mindenem megvan, de annyira fáj, hogy ok nélkül ennyire elutasít.

A héten volt a névnapja, évek óta először nem hívtam fel.Úgy érzem, mintha zaklatnám.Eddig mindig megtettem, most nem.34 évesen már nem akarok megalázkodni.Kínos is lenne.De mégis az apám, mit tegyek???A férjem azt mondja, hagyjam a fenébe, soha nem fog érezni irántam semmit.De nekem fáj a dolog, tolakodni viszont nem akarok.Felejtsem el teljesen?De hisz én nem hibáztam semmiben!


2011. márc. 26. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló van velem is. Az én apám nem magyar, egyszer nem jött meglátogatni, nem jutott eszébe, hogy szülinapom van, karácsony vagy akármi. Mondjuk én nem szerelemgyerek vagyok, hanem tervezett voltam, de miután megszülettem, lelépett. Már belefáradtam, rájöttem, hogy nem érdemel meg. Nincs kedvem őt keresni, nem tartom az apámnak, ha most azt mondaná, hogy segítsek neki, mert annyira csóró, hogy kajára nincs pénze, azt mondanám, menjen a fenébe. Egyszerűen betelt a pohár, az ilyen ember azt sem érdemli meg, hogy a gyereke apának nevezze. Hagyd a francba, nem éri meg idegeskedni. El kell fogadnod, hogy a te apádra nem tudsz számítani, ő számodra egy senki, inkább törődj azokkal, akik megérdemlik (pl. a férjeddel). Az anyukádat meg nagyon sajnálom!
2011. márc. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ne keresd a társaságát egy jó ideig,le fog esni neki,ha kell egy pár hónap,akkor is.
2011. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én mindig ilyen hülye lelkis voltam.Csak egy jó szót mondana, minden sérelmemet félre tudnám tenni.De nem.Makacsul tartja magát, elutasít, na nem nyíltan, hanem így burkoltan.Mert amikor nagy ritkán, két évben egyszer összefutunk, akkor érdeklődik, és az olyan jó...Aztán megint évek telnek el, amíg hallom a hangját.

Most úgy gondolom, el kell felejtenem.

2011. márc. 26. 16:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem soha nem fog leesni neki. Nekem az anyám ilyen, egy darabig kerestem a társaságát, nem értettem, miért van az, hogy minden barátomat imádja az édesanyja, én meg nem érdeklem a saját anyám. Aztán belefáradtam, eleinte azt hittem, hogy ha nem keresem, majd keres ő, de nem tette. Most 24 éves vagyok, 11 éve beszéltünk utoljára
2011. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia:)

nehéz ez a dolog az biztos, de amit te is írtál mégis csak az apukád:)

lehet azért érzed azt, hogy nem érdekled, mert már ugye idősebb, és lehet, hogy nem úgy akarja ő, amit csinál, vagy éppen nem csinál...:)

szerintem az egyáltalán nem zaklatás, ha felhívod időnként, nem olyan sok alkalom az egy évben...de legalább magadat is megnyugtatod, hogy megtetted a lépést, és ez a fontos...tudod, ha még nem is viszonozza, de ha te ettől nyugodtabb vagy, akkor ne gondolkozz azon, hogy zavarod-e vagy sem...de szerintem ez még nem minősül zaklatásnak:)

fel a fejjel:)

remélem segítettem:)

2011. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!