Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, h ne legyek irigy?

Mit tegyek, h ne legyek irigy?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Annyi mindenről álmodoztam már, nem nagy álmok, kb csak annyi, h én is lehessek vki, h kelljek vkinek, h érezzem, h hasznos vagyok.

Megöl az irigység, h mennyi embernek van barátja, én nem a kutyának se kellek, h milyen szép lányok vannak, h hiába tanulok ezerrel mégsem vagyok példás tanuló, h hiába vásárolok magamnak új ruhát, ha a többiek mellett egy senkinek látszom.

Irigy vagyok, bár nagyon figyelek rá, h ezt ne mutassam ki...

Szerintetek? Mit tegyek?


2011. márc. 28. 13:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
amúgy figyelj oda legyél lelki szemetes láda és rájössz a csajok csak a saját problémájukról pletyiznek meg,hogy jól áll e neki ez a ruci meg ilyen hülyeségek.Öltözz és élj úgy ahogy jól esik(persze ne lépj át a söété oldalra:) )és meglátod onnantól nem leszel szürke és még jól is érzed majd magad a bőrödben
2011. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
és még valami én hiába tanultam mint a güzü nem tudtam 1-nél jobb jegyet szerezni matekból vagy fizikából stb. mire a doki kiderítette, hogy agyam azon része mely a számolásért felelős megsérült még a születésemnél ezért voltam béna tanuló a sok erőlködés ellenére.
2011. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az irigység az élet velejárója. Ha majd sikerül megfelelni önmagadnak, és pasid is lesz, akkor is lesz miért irigykedni másokra. Ez egy természetes dolog, amíg nem fordul át rosszindulatba.

Gimis koromban az önértékelésem a béka segge alatt volt, nem is igen voltak barátaim (a kettő egymást generálta, plusz fingom nem volt, hogy kell kapcsolatot létesíteni, természetesen viselkedni). Irigyeltem, akiket körülvettek a barátai, és a jól érezték magukat. Aztán mindez rendeződött, meg pasiztam is, akkor meg azokat irigyeltem, akiknek hosszútávú kapcsolatuk van. Most már nekem is az van, úgyhogy most azokat szoktam irigyelni, akik friss szerelmesek, mert az sokkal izgibb. Meg akik már nem szülőknél laknak. De ha majd különköltözöm, akkor majd biztos azokat irigylem, akiknek van autójuk, vagy gyerekük, vagy akármi. Valahol ez visz minket előre, mondhatni ez az élet mozgatórugója.

Az irigykedés csak onnantól gáz, ha azon kapod magad, hogy te megkönnyebbülsz, sőt örülsz, ha az irigyelt személyt otthagyja a pasija, vagy egyéb káresemény éri. Csak akkor kell elgondolkodni.

Úgyhogy az irigykedés természetes, szerintem ezen ne örlődj. A többi meg rendbejön idővel, csak próbálj szépen önmagadnak megfelelni, lépésről lépésre – ha nem szereted az alakod, mozogj, ha unod a ruháid, gondold végig, mi tetszik, mi illik hozzád, mitől lennél hitelesen egyedi, és szerezz olyanokat, továbbá ne görcsölj ha emberek közé kell menned, ami persze nehéz, de elérhető, ha megtanulsz nem foglalkozni azzal, hogy mit gondolak rólad mások.

És van egy tökjó mondás – "amit hiszel, hogy mások gondolnak rólad, azt gondolod te magadról" – ez nem tudom, most idevág-e, de hátha hasznos :)

Aztán csak pozitívan!

L/25

2011. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bizony, a felszín becsapós....
2011. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!