Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire irigy azokra az anyukákra, akiknek a kisbabája átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
Az enyémnél (5 hós) előfordul, hogy átalussza, de ez nem rendszeres, és leginkább sztem csak szerencse kérdése (legalábbis még nem sikerült rájönnöm, hogy mitől függ). Ahelyett, hogy kiélvezném a kisbabámat, mindig ilyen irigy gondolatok járnak a fejemben, hogy "bezzeg másnak" nem sír a babája, bezzeg másnak átalussza, és olyan szerencsétlennek érzem magam, holott tudom, hogy nem vagyok az. Érez más is így, vagy ezzel is csak én vagyok megáldva?
2010. dec. 28. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én babám is 5hós,és ő is hol alszik éjjel,hol nem!Most beteg,foga jön,ezért nem alszik.De nem csak te érzel így nyugi,hidd el más is van így,mint pl:én:)Engem azzal "nyugtattak"ne aggódjak majd kamaszkorába fog aludni:)
2010. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rám is sokan irigyek, mert kisfiam nem egész 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, soha nem kellett magam mellé vennem, éjszakákon át ringatnom, egész nyugodtan fogzik, nincs órákon át ringatva altatás, nem volt szeparációs szorongása, nem kellett magamra kötözve hordoznom, és még sorolhatnám. De ez ellen nem tudok tenni, és nem is akarok, és csak rimánkodhatok, hogy a második babám is ennyire ügyes legyen. De sokan mondják, hogy nincs két egyforma gyerek még egy családon belül sem, úgyhogy előre félek, mi lesz, ha pont az ellenkezőjét kapom második gyerekemnél.
2010. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szedj vitamint, lehet, hogy valami vitaminhiány okozza. És nem lesz jó, mert majd még csak ezután jönnek a bezzeg időszakok. Bezzeg más gyereke már 1 évesen elült a helyén, tudta mihez szabad és mihez nem szabad nyúlni, beszélt, játszott órákig egyedül, soha nem beszélt vissza, eszébe nem jutott, hogy kezet emeljen a felnőttekre, rúgjon, csípjen, harapjon, hisztizzen, ne egye meg amit elé raknak. Mert ők még a felnőttek közt is tökéletesek, nemhogy gyereknek.

Ja és aztán vannak akik már 6 hónaposan biliznek, ülnek, egyedül esznek, állnak, mennek- az ilyeneket szeretem igazán.

Úgyhogy több van még előtted, mint mögötted.

2010. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Enyém sem alussza át. Egyszer-kétszer megébred, pedig "már" 9 hónapos.


Tudod, én arra gondolok, hogy a kisbabám mennyire normális. Élettani dolog, hogy éjjel megébred és enni kér. Én milyen remek, hogy még szüksége van rám, mert olyan gyorsan felnőnek, és akkor majd örülünk, ha egy héten egyszer hazatelefonálnak. Jó ideje már örömmel kelek fel hozzá, nem nyűggel és morogva. És magasról teszek rá, hogy másnak milyen a babája. Vagy szerencséje van vele, vagy elrontotta a sírni hagyással, és arra egyáltalán nem irigykedem.


Az éjszakai szopi egyébként baromi jó hatással van a tejtermelésre is. :-)

2010. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én 18 hónaposom, még egy éjszakát sem aludt át,majd egyszer eljön az ideje én nem erőltetem.
2010. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de arra nincs tanácsotok, hogy hogy tudnék én is magasról tenni arra, hogy "bezzeg más babája" mit csinál? :o
2010. dec. 28. 13:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! A lányom 21! hónapos és mindig kel éjjel. Igaz már csak megszokásból vagy ha fogzik, de gondolhatod én hogy érzek! Egyébként nekem akkor vannak ilyen időszakaim amikor tényleg valami hiány okozza, lehet vashiány, magnézium hiány, de lehet tényleg csak egy doboz vitaminra lenne szükséged hogy feltöltődj. Én magne b6-ot szedek, pár nap múlva sokkal jobb, de akár multivitamint is vehetsz, hidd el segítenek. Nem foglalkozom azzal hogy más babája milyen, az én lányom így különleges, amúgy is hozzá szoktam már 21 hónap alatt hogy éjszaka sem alszok eleget.
2010. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy utánaolvasol egy kicsit annak, mia normális egy kiscsecsemőnél:

[link]

[link]

[link]

Ha komolyan veszed és elfogadod, hogy szakemberek és pszichológusok szerint is normális, ha a baba felébred éjjel, akkor nem kell tartanod mások véleményétől. Nem az a mérvadó, hogy mások mit gondolnak, hanem hogy mi a helyes.


És rendszerint nem az a helyes, amit a többség csinál...

2010. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
első vagyok,ezzel az érzéssel nem tudsz mit kezdeni,hogy bezzeg!örlni kell mindennek én rájöttem,és teljesen igaza van itt annak aki azt írta,hogy később örülni fogunk egy telefonnak is!én babámat két hete műtötték,azóta tudom igazán,hogy minden ébren töltött vidám pillanat aranyat ér,még most is elszükül a torkom,mikor arra gondolok,hogy aludt elfelé,pont azért mert írtó beteg volt:(tehát ne érdekeljen más babája,örülj annak hogy egészséges és vidám baba!Én egyénként teát adok neki ha éjjel kel,és másnap azért már nem kel fel!De most bent meleg van,millió dolog lehet ami miatt megébred,örülj és nappal ha alszik pihenj te is a munka megvár:)
2010. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nézd ezt magadban kell lerendezned, én nem hiszek a pszichológiában, mert más nem tud segíteni. Tudod a mondás is azt tartja, segíts magadon Isten is megsegít.

Túl kell ezen lépned vagy meg fogsz bolondulni, mert, mint írtam ez a kezdet és ha elkezd menni csak rosszabb lesz.

Vagy menj be egy kórházba nézd meg a beteg gyerekeket, hátha rádöbbent mennyire szerencsés vagy, hogy ez a problémád a gyerekeddel, hogy nem alussza át az éjszakát. És hogy azok az anyukák mit oda nem adnának a gondolataidért, mert ők aztán tényleg nem tudják kiélvezni a babájukat.

2010. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!