Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyesen viselkedik?

Helyesen viselkedik?

Figyelt kérdés

A barátom korábbi jóbarátja igencsak érdekesen viselkedik.

Ugye ismert jelenség, hogy ha létrejön egy párkapcsolat, sajnálatosan kevesebb idő marad a barátokra. Az én barátőim ezt elfogadták, hiszen velük is, velem is megtörtént már ez.

Ez a fiú jogásznak tanul és eléggé befáradt, msn-en is csak erről tud beszélni, vitatkoznak folyamatosan a párommal. De náluk ez megszokott volt mindig is, csak mostanában sokkal szívesebben van ugye velem, mint hogy felmenjen és aktuálpolitikai kérdéseket tárgyaljon meg vele. Nem én kötelezem rá, csupán a szíve szerint cselekszik.

Pont emiatt -hogy ilyen témái vannak- nem annyira sürgettem a találkozást vele.

Ráadásul ilyeneket kérdez a páromtól, hogy miről tudunk mi már ennyit beszélgetni, meg hasonlók. Hozzáteszem, hogy egészséges szinten engem is érdekelnek ezek a dolgok, tájékozott vagyok a napi politikában, de ilyen szinten engem sem érdekel.

A sors fintora azonban, hogy a "találkozó" mégis összejött, de nem egészen úgy, ahogyan az ember lánya gondolná. Egy buszon utaztunk, ő már korábban felszállt. A párom már rögtön kiszúrta, de láttuk, hogy nagyon "alszik", le van hajtva a feje, pont ezért mögé ültünk, hogy majd felébresztjük és akkor bemutat, beszélgetünk majd. A barátom ébreszgette volna játékosan, még meg is csörgette, de csak nem kelt fel. Én valahol éreztem, hogy nem véletlen...a barátom elhitte.

Mint utólag kiderült fenn volt, csak nem nagyon volt kedve velem jópofizni. Ezt még valahol el is tudnám fogadni, de hogy ilyen gyerekesen tegye, ez elég érdekes. Még általános iskolában csak-csak, de könyörgöm, 20 évesek is bőven elmúltunk már.

A barátomat zaklatja telefonon, naponta több sms-t küld és olyannyira sokszor hívja, hogy gyakorta szex közben is zavar minket.

Ez még idáig rendben is lenne, de mostanában már éjjel is csörget, a napokban hajnalban keltünk arra, hogy csörren a telefon és végig is csörgette.


Nektek mi a kialakult helyzetről való elképzelésetek?


2011. márc. 29. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem normális,én hagynám az ilyen barátot a francba mert féltékeny lett rád, olyan mint az én barátnőm csak ő nem sunyin volt féltékeny a pasimra hanem kicsapta a hisztit mire én mondtam neki csáó kalap kabát.Mondjátok el neki mit gondoltok és mi zavar titeket és ha ne képes ezt abbahagyni ezek után sem akkor intsetek neki végleges búcsút
2011. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségzavar? Kisebbségi érzéssel spékelve.
2011. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazűából nem lenne itt nagy baj, ha neki is lenne végre barátnője, de nem képes magának szerezni...

Velem ugye nem igazán áll szóba. Mondtam a páromnak, hogy én nem is igazán szeretném megismerni.

2011. márc. 29. 19:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy ez a jó barát homoszexuális?
2011. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, hogy nem vágysz a barátságára.


Azért nem természetes dolog amit csinál, az már zaklatásnak minősül.


Valószínűleg fél, tart a nőktől, a velük való kapcsolat kialakítására nincsenek módszerei. Most valószínűleg rád féltékeny, mert "elvetted a barátját", sokkal kevesebb időt tölt vele. Sajnos mindez független az értelmi képességektől, ez valóban személyiségben rejlő probléma.

2011. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát érdekes emberek vannak. Felnőtt korban így viselkedni?Nem csak gyerekes, hanem bunkó is ez a "barát" . Én, azért a párod helyében elgondolkodnék ezek után hogy szükségem van e rá. A párodat birtokolni akarja! Ez már minden, csak nem barátság!Irányítsátok orvoshoz!
2011. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amiket hallok a telefonban fél füllel, ő ugyanezeket mondja rólam kb... az orvososdit leszámítva.
2011. márc. 31. 10:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a pasas tényleg beteg. Hacsak nem homoszexuális és szerelmes a barátodba, mert csak akkor tűnik érthetőnek a viselkedése. Ha nem homokos, akkor meg elmebeteg, de komolyan nem komplett. Ha meg homoszexuális, akkor meg szintén jobb lekoptatni, mert nem fog "kiszeretni" a barátodból, úgy meg nagyon ciki fenntartani egy barátságot.


Ez már nem olyan dolog hogy sajnálatból foglalkozni kell vele. Mert ez a fiú nem hajlandó megadni a magánszférát a barátjának, hanem önző módon ki akar téged fúrni. Nem hajlandó megérteni hogy a ti viszonyotok normális és a barátoknak is meg van az ember életében a helye, és a szerelmi kapcsolatoknak is. A kettő nem azonos és természetes hogy nem is tudunk azonos mértékben részt venni mindegyikben. Nekem is van jóbarátnőm, de nekem természetes, hogy ha úgy adódik hogy már régóta várja hogy randizni tudjon egy pasival, akkor a megbeszélt programunkat lemondja. Ebben nincs semmi.


Ha viszont valaki annyira beteg hogy ezt nem érzékeli, akkor az pszichológiai eset, és ezek szerint kezd veszélyes is lenni a fickó. Szerintem senkinek nem hiányzik az ilyen zaklatás. Ha meg már ennyire zavaró, akkor tényleg meg kell vele szakítani a kapcsolatot. Ez van. Nem szabad sajnálkozni. Komolyan.


32/N

2011. márc. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól nem félsz, hogy szét fog titeket választani? Az ilyenek képesek addig-addig dumálni hazugságokat 1-1 igaz részlettel, míg a végén elhiszi a másik, mivel a részlet igaz, ezért úgy hiszi, teljesen igazat mond a barátja.


Ha a barátod képes rá, akkor szakítsa meg vele a kapcsolatot. Ha nem képes erre, akkor legalább redukálja le a vele való beszélgetések számát heti 1-re. Vagy napi 1-re (de akkor nem órákig).


Persze ez parancsra nem megy, meg kellene beszélni a barátoddal is, hogy ő mit tenne ennek érdekében.

2011. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!