Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az én anyám ilyen? Akik...

Csak az én anyám ilyen? Akik már maguk is családanyák/apák nektek milyenek a szüleitek?

Figyelt kérdés

41 éves vagyok, tehát anyu sem olyan fiatal már

Tudom hogy nehéz volt az élete, hogy sok minden fáj neki apuval, és a tesóimmal kapcsolatban, de én ezen nem tudok változtatni.

Én nem tudom 3 ember törődését, szeretetét, figyelmét pótolni.

Bármiben segíteni kell neki, megyek, intézek,szervezek, stb...

de néha nekem is lehet rossz kedvem, lehet nem a megfelelő hangnemben válaszolok, beismerem.

Egy friss ügy.

Költözés előtt állok, és szó volt szekrényekről.Adni akar egy szekrényt, olyan nagyon régi fajtát, azt a lakkos fajtát(máshogy nem tudom leírni)mondom nem kell, különben is én azt nem tudom felvinni az első emeletre...

Én ne kiabáljak vele, ő csak jót akar..de nem kiabáltam.Lehet kissé emelkedettebb volt a hangom, de nem hinném..

Mindegy is össze kaptunk...ma is hívom, hogy én nem akartam megbántani, stb...de igenis, én az ő lelkébe léptem, ordítottam vele.El kezedte mondani, amit én már őszintén megmondom unok...hogy az apád a bátyád a nővéred a 30 évvel ezelőtti dolgok...de mindig ez van...ő mondja, én hallgatom.

Nem szeretek haza járni a gyerekekkel, mert akkor sem tudja moderálni magát.Akkor is mindig azt kell hallgatni, hogy (ő szerinte)apám mit csinál(t) rosszul.Ha nyugi lehetne, akkor is keres valamit.Ha apám csak szól, ő már ordít.Iszonyat.

A múltkor is mondtam nekik szépen! hogy döntsék el mi lesz a házzal, mert ha bármelyikük egyedül marad, nem tud ott élni egyedül nem tudja fenn tartani, én pedig nem tudok haza költözni...

ebből is olyan vita lett,... mert mondtam apunak, ne higgye, hogy a nővérem haza fog járni segíteni, mosni, főzni stb...(egyébként a szomszéd faluban lakik, de december óta még csak fel se hívta őket...)apu nem is csinált gondot belőle, de anyu..csak mondta mondta mondta...

Elegem van már, hogy elvárja tőlem, én legyek a tökéletes gyereke, aki majd nem is tudom mit teszek.Csodát???

Én nem szólok, nyelek, tűrök, de néha én is lehetek rossz passzban.

Most én vagyok a rossz gyerek, a hálátlan, a nem is tudom...

Néha elképzelem milyen jó is lenne, ha haza megyünk, és szépen el beszélget az egész család...de nem...be kell ülni a szobájába, és oda apu be sem teheti a lábát...ha bekukucskál, akkor már mondja a magáét, közben pedig mindig megjegyzi, hogy apád bezzeg nem törődik az unokáival..

Szóval, ördögi kör...

bocs, hogy hosszú lett..


2011. márc. 29. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ájanlom a mérgező szülők cimű könyvet...
2011. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem ilyenek. Ők rám se bagóznak, sem az unokáikra.
2011. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szegény anyukád kicsit szenilis,ne aggódj az enyém is,épp az elöbb veszett velem össze de nagyon,mert beletöröltem a zsírt a konyharongyba!Szerintem ezen nem tudunk változtatni,és csak rosszabb lesz! sajnos
2011. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

anyukádat sok minden bánthatja, régi dolgok, akármi... bele van fásulva az élet dolgaiba. Sokan vannak így. És az szomorú, ha ezt az orra alá dörgölnéd, nem esne neki jól, nem adna igazat, és emiatt, nem változtatna semmin. Ez az ördögi kör.

Talán egy őszinte, személyes mérsékelt hangvételű beszélgetés előrébb vinné az ügyet, persze, ha anyukád is nyitott rá.

2011. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lett hosszú.

Anyukád vagy mentálisan sérült , amin nincs mit csodálkozni az ő korában, mert gyakori és neki sem volt egyszerű az élet.Vagy csak unatkozik (talán fél) és az örökös zsörtölődésével szeretné magát a jól látható középpontban , biztonságban tudni.Fokozottan igényli a törődést az odafigyelést a megbecsülést , de ezért sem lehet elítélni.Vagy csak egy olyan minden hájjal megkent gengszter mint az én anyósom aki mióta ismerem csak szívat!:)

Ha jobbra megyek azabaj ha balra azabaj.Sehogysejó.:)Kérdem tőle: akkor most jobbról balra vagy balról jobbra?Válasz :MIND1.Aztán meg :mér így? mér nem úgy?mér nem hallgatok rá ?mér nem kérdezem meg ha nem tudom?:D

Amikor elmegyünk hozzá a kanapén végignyúlva ebéd után félálomban ,órákig hallgatom ahogy teljesen felesleges és mellékes hülyeségekről órákig tudnak csevegni a feleségemmel(-de igen 12 óra 19 perckor sült meg a 21. szelet hús is- nemigaz mert volt az már negyed egy is).De a lényeges , életbevágó, halaszthatatlan dolgok még véletlenül sem kerülnek szóba.És ugyan ez megy amikor telefonon beszélgetnek .Szinte ugyanaz a szöveg , ugyanaz a semmiről történő beszélgetés.És akkor ne nevessél rajtuk?

Ne utánozd őket?:D

Persze tudom én, h nem az értelemről van itt szó hanem arról , h örülnek egymásnak , h hallják egymás hangját ha már ilyen távol kerültek(42 km kocsival 25-35 perc nekem:)Mondom is páromnak, havonta legalább egyszer :hétvégén viszlek anyádhoz didire copni ,h örüjjé:)

Szerintem Te se vegyél mindent szó szerint amiket kitalál és mond.Mosolyogj , légy elnéző és laza.Szeresd , mert neked még van kit!Aztán pedig tuti észre vette már , h nagylány vagy és úgyis azt csinálsz amit jónak látsz.

;)

2011. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat az én anyám szekta tag valami jehova tanuja féle. Apám meg egy szadista állat.
2011. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jááj. Jehovás tanút ismertem. A kislányuk nálunk evett először rántott húst, narancsot, fagyit.És nagyon sírt örömében amikor látta a karácsonyfánkat mert mihozzánk jött az ő Jézuskája is az ajándékjával.

Kérdeztem is a Jehovás szomszédasszonytól , h Te azelőtt normális voltál , mielőtt megjehovásodtál volna?Azt mondta , cinikus vagyok.De majd meglátom , h ő jár jobban amikor eljön annak az ideje.

2011. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!