Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderülne a párotokról,...

Ha kiderülne a párotokról, hogy eltitkolt előtletek évekig valamit, mit gondolnátok róla?

Figyelt kérdés

Pénzügyi dologról van szó. Tegnap este derült ki, hogy párom a tudtom nélkül havi több tízezer forintot fizet egy hitelkártya törlesztésre. Ez úgy bukott ki, hogy megkérdeztem, mennyi van most a számláján és gyanúsan kevés volt. 5 ezer forint. Holott én vállaltam a havi családi költségek 80 %-át. Amúgy évek óta téma ez, hogy neki mindig elmegy a pénze. Vagy mínuszban van, vagy éppen csak pár ezerrel nulla fölött. Szóval próbált ködösíteni, hogy ő is vásárolt meg ezt meg azt. De én tudom, hogy én fizettem a sokkal nagyobb részt ebben a hónapban, tehát fizikailag lehtetlen volt, hogy csak ennyi legyen neki. Aztán másodszor kérdeztem rá, hogy nincs valami más, ahova elmegy még pénz? Akkor kibökte, hogy 2008 óta fizet valamit, amit nem mondott el, mert szégyellte. :(( Most mi a francot csináljak? Én meg évek óta megszakadok anyailag. A házasságban milyen dolog már, hogy nem őszinte valaki? Le vagyok sújtva.


Tavaly nyáron már írtam ebben a témában, akkor még nem tudtam, hogy van eltitkolt kötelezettsége is. :S


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2011. márc. 30. 08:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon durva. Egy házasságban nem szabad titkolózni. Több tízezer Ft-ot fizet 2008 óta? Ha valami hasznos dologra költötte volna, akkor nem kellene titkolózni. Megmondta, hogy mire ment el az a rengeteg pénz? Én biztos nagyon kiakadnék. Régóta vagytok házasok? A helyedben leülnék vele beszélgetni és alaposan kifaggatnám . Az nem normális, hogy szinte mindent Te fizetsz, ő meg semmit.
2011. márc. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Huuuu... Nalam nagyon kiborulna a bili. Nem tudom, hogyan reagalnek, de nem vinne eleszarazon a ferjecskem, az biztos! Egyet nem ertek: hogy lehet az, hogy te nem tudtal rola? Akkor halmozta fel a hitelkartya adossagot, amikor meg nem voltatok egyutt? Vagy akkor, amikor nem dolgozott egy evig? De megis mire koltotte a penzt, hogy nem tudsz/tudtal rola???
2011. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy kérd meg legyen veled teljesen őszinte, mert az egyik ismerősünk felhalmozott 25 évesen 2.000.000 Ft tartozást, ami tippmixre, bulira és k..vákra ment el, a barátnője persze erről semmit sem tud, sőt még sajnálja is a tartozásai miatt.
2011. márc. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Fizet ő is dolgokat (pl. másik hitelt egy másik bank felé, ott is mínuszba került munkanélküliség miatt és a folyószámla hitelt kell törlesztenie, fizet még gyerektartást, mivel második házassága vagyok, és fizet egy felújítási hitelt amit a közös lakásra vettünk fel). Ezenkívül én fizetek mindent évek óta sokkal nagyobb arányban: rezsi, kocsi, kaja és még kismillió dolgot. De ha megnézzük, akkor a kettőnk életével kapcsolatban minimálisat fizet. Én ezt évek óta "lenyeltem", sőt, azért fizetek ennyi mindent, hogy ő egálba jöjjön, az ő számlája. De erről a suttyomban fizetett 40 rongyról, ami igen is jól jött volna a közösbe, nem tudtam. 5 éve vagyunk házasok és nem derült ki (nem mondja el, csak rizsázik), hogy kb. 1 milliós tartozás hogy jött össze neki a hitelkártyájára 2008-ban. Már akkor is én vállaltam a nagyobb anyagi részt mindenből.
2011. márc. 30. 09:09
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én esküvő után tudtam meg, hogy hat hitelt törleszt, diák hitel, személyi kölcsön, autóhitel stb, nem értettem minek neki két munkahely ha az egyiken olyan jól keres, aztán jött a fekete leves, csak az egyik fizetés jött haza stb, összetörtem lelkileg, azzal magyarázta, hogy meg akart kímélni, most meg tiszta ideg vagyok, ha történik vele valami a nyakamba szakad egy csomó hitele mert nincs mindegyik biztosítva. Megrendült a bizalmam, de nem tudok mit tenni:(( kétségbe vagyok én is esve.
2011. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

09:11-es

Nekem meg azt mondta, hogy szégyellte és nem mondta el. Én meg azt kérdeztem, hogy ha ezt így évekig elsikálta, akkor vajon még mit titkol? Persze tagad. Én mindig őszinte voltam vele, mindig. Aztán itt pofára esek. :(

2011. márc. 30. 09:13
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
2008-ban 1 millió!!!!! Az kb havi 84.000 Ft. Több mint sok ember havi fizetése. Én azt mondom ha kell akkor üvöltsd le a fejét, vagy zsarold meg valamivel, de szedd ki belőle az igazságot. Még a végén kiderül, hogy valami "csúnya, rossz" dologra kellett az a rengeteg pénz.
2011. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Fizet valamit,amit titkol,mert szégyell....

Talán még egy gyerektartás?Én legalábbis erre gondolnék.

2011. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Na először nekem is csak két hitelt vallott be, egy bevásárló kártyát meg egy személyi hitelt, azt mondta tuti csak ennyi van, megesküdött!!! Aztán telt az idő és bennem volt a kisördög láttam rajta ,hogy titkol még mindig valamit, és egyik nap éjjel amikor aludt kirámoltam a táskáját amivel dolgozni ment, tele volt felszólításokkal, csekkekkel stb, na én kiborítottam a bilit, ekkor bevallott még két hitelt, aztán tovább kutakodtam, a kocsi kesztyűtartójába találtam egy diákhiteles papírt, a ruhái között meg még egyet, így derült ki a hat hitel!!!! Hazugok ezek!! Pedig azt hittem őszinte, amúgy jó apa, mindig a kedvem keresi de ez engem nem vigasztal, esélyünk sincs tovább lépni az életbe, emiatt a sok szarság miatt ott tartunk, hogy éheznünk kell, hogy a gyereknek legyen mit ennie, ha én ezeket tudom nem mentem volna hozzá!!
2011. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hiába kérdeztem, nem válaszolt, hadovált. Azért annyi eszem van, hogy kiszálmoltam havi 40 rongy az kb. másfél milla eddig (2008 óta) és akkor a kamatok nélkül, mert az biztos elég nagy rá, kb. 1 millás lehet a valódi tartozás. Csak az a fájó, hogy már abban az évben is nagyon sokat én fizettem, túlnyomó többségét a dolgoknak. A kérdésembe tett linken le is írtam tavaly ezeket a dolgokat.


Nem hiszem, hogy még egy gyerek lenne. Ebben biztos vagyok, hogy nem. 200% Olyan a helyzet, amit itt nem részleteznék, de nem lehet másik gyereke még amiről nem tudok. Valami más lehet. Már csak az a kérdés, hogy hogy a fenébe szedjem ki belőle. Most még ő van besértődve rám.

2011. márc. 30. 09:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!