Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mint férfi megsértődnél, ha...

Mint férfi megsértődnél, ha az esküvőkor a feleséged azt kérné, a gyereketek majd az ő nevét viselje?

Figyelt kérdés
Mert ugye a polgárikor el kell dönteni a születendő gyerekek vezetéknevét. És azt mondaná, kapják az ő vezetéknevét. Végül is a férfi akkor is az apja marad.
2011. márc. 30. 09:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
43%
Igen, nekem rosszul esne! A gyerek viselje az apja vezetéknevét!
2011. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont ez a helyzet,az Én férjem akarja hogy a gyerek az Én vezeték nevemen legyen,igazából nem tudja megmagyarázni hogy miért,csak azt hajtogatja,hogy nem érti,hogyan alakult ki ez a szokás,hogy az apa nevén van a gyerek,és szerinte legyen inkább az anyjáén.Ennyi.Én sem értem,hogy mi a baja ezzel,de mindig ezt mondja.
2011. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
68%
Én kötőjellel szeretném majd ha mindkettőnk nevét viselné, de már ez se tetszik annyira a páromnak. De ahogy ismerem, bele fog menni a kedvemért, mert szeret annyira. :) De hogy csak az én nevemet viselje a gyerek, az már nehezebb ügy lenne - de nem is akarnám, ahogyan azt sem, hogy az, hogy én vagyok az anyja, ne "látszódjon" a nevén. Neked nem lenne jó a kötőjeles megoldás?
2011. márc. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg abban az esetben, ha mint férfi, nagyon fura vezetéknevem lenne. Akkor megérteném, egyébként nem szép dolog.
2011. márc. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
40%
ma 9:51... nem akarok beleszólni, de szerintem a gyerekeid fel fogják akasztani magukat érettségin, mikor mind a 100 oldal aláírják :D
2011. márc. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
79%
Ha addig a pillanatig ez szóba se hozta volna és csak az esküvőn bökné ki váratlanul, akkor megsértődnék, de nagyon.
2011. márc. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
63%

Lehet hogy az apja marad, de semmi jele nem lesz.


Hivatalos adatoknál mindenhol kérik az anyja nevét, akkor logikus hogy az apa nevét kapja, es így mindkét szülő neve megjelenik, ezért nincs szükség a kötőjelezésre.

2011. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%
9.53: összesen 5 szótag lesz, 5 szótagos vezetéknév pedig önállóan is akad. :)
2011. márc. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
85%
Tőlünk nem kérdezték meg a polgári előtt, hogy fogják hívni a gyerekeinket. Csak azt kérdezték, hogy én fel akarom-e venni a férjem nevét.
2011. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%
10:03!Tőlünk sem!Csak azt kérdezték,hogy miként szeretném használni házasságkötés után a nevemet.Ezért csodálkozom mindig,hogy mások meg mondják,hogy tőlük kérdezték a gyerek nevét is.
2011. márc. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!