Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás: hogyan kell?

Névváltoztatás: hogyan kell?

Figyelt kérdés

Pl. Kovácsné Szabó Éva vagyok, szeretnék Kovács Éva lenni.

Mi ilyenkor a hivatalos menetrend?


2011. márc. 31. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Az okmányirodában kell intézni, gondolom van egy csomó papír amit majd ki kell töltened :) és kell hozzá születési anyakönyvi kivonat is.
2011. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Illetékes anyakönyvi hivatal,kérvény,5 ezer Ft illeték,és meg van az új formátum.
2011. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ilyenkor az össze okmányt is ki kell cserélni, ugye (személyi, jogsi, útlevél, tb-kártya, adókártya)?


És mi van az ingatlantulajdonnal, az is van a nevemen.

2011. márc. 31. 13:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Az összes okmányt igen!Földhivatalba bemész az új igazolvánnyal,és ott át írják a nevedet!

Jól teszed hogy megváltoztatod! Én nem nem bírom a "nés"neveket..99-ben házasodtunk,és Én az általad most választott formát vettem fel.Nem bántam meg!

2011. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Magát a névváltoztatást az anyakönyvi hivatalban kell kérvényezni. Indokolni kell és kifizetni az illetéket.

Ha engedélyezik, akkor utána mindent le kell cserélned, minden iratodat: személyi, lakcímkártya, adókártya, TAJ kártya. A fiókvezető bankjaidban is jelezned kell, a földhivatalnál is, ha van ingatlan a neveden, a szolgáltatóknál -villany, víz, gáz, stb. Sokba fog kerülni.

2011. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fúha!!!

Ez így első ránézésre is legalább 20 ezer ...

2011. márc. 31. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom akkor:

személyi:1500

jogsi:4000

lakcímkártya:500

adókártya,taj-kártya:erre nem emlékszem sajnos.

2011. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy pénzben mennyi, azt nem tudom, de rengeteg utána járást (és persze időt) igényel. Én 19 évesen megváltoztattam a nevemet, gondoltam rá, hogy visszaveszem az eredetit. Igen ám, de: személyi, lakcímkártya, taj, adókártya, útlevél, jogosítvány, bankkártya. És ezek csak azok, amiket muszáj lenne elintézni. És akkor ott van még egy csomó klubkártya meg pontgyűjtő (bár ezeket nem kellene személyesen). Úgyhogy ezt valamikor olyankor kell időzíteni, mikor van mindezeket időd elintézni. Kitarást hozzá! :-)
2011. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két nap alatt mindent elintéztem!Komolyan.Leadtam mindenhol a papírokat,és utána csak vártam,hogy postán küldjék,vagy személyesen átvegyem,mindenhol mondják,hogy fog történni az iratok cseréje.
2011. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!